Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

majokx
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Jan 2023, 20:58

Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa majokx » 07 Jan 2023, 21:07

Čaute elektrikári :) chcel by som vás poprosiť o radu niekoho skúsenejšieho .
Zaobstaral som si wifi modul na otváranie garážovej brány . V prílohe posielam foto o aký model sa jedna . Mám s ním však problém spojazdniť ho. Motor na garážovú bránu mám napojený aj na ovládanie tlačitkom . Pokial je toto tlačidlo pripojené k motoru tak wifi modul mi bránu neotvorí . ( signal dá ale brána sa nerozbehne) akonáhle je tlacidlo odpojené a je zapojený len wifi modul tak pekne bránu otvára / zatvára . Neviete poradit čím to môže byt ? . Kable s wifi modulu som pripajkoval ku káblom s tlačidla .
Prílohy
D23FF53C-509C-4A39-8920-BD1C1AE3CDB0.jpeg
EA64BEB2-6E21-4165-95DA-18D6090B3D8A.jpeg
9E7D5002-DAEE-45BB-8FC4-D7A7169471C6.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2023, 09:13

Nepíšeš typ garážovej brány,takže ťažko poradiť. Čo ťa viedlo k tomu, že si pripojil modul k tlačítku?Je to niekde na tom module nakreslené?
Každá automatika má konektory na pripojenie rôznych ovládacích prvkov aj externých čidiel podla vlastnej konštrukcie, väčšina má ten modul aj vstavaný, ale záleží typ od typu ,teda nie sú to univerzálne veci.
Ideálne je obrátiť sa na výrobcu brány,alebo zohnať aspoň servisný manuál,a podla toho zistiť, kam sa ten modul pripája.Pravda ak to nie je nejaká DiY konštrukcia.
Aj vtedy je potrebné mať aspoň základné znalosti o funkcii motora, koncových spínačoch,blokovacích prvkov, ovládacích tlačítok, dialkového ovládania..../nad výšku zdvihu 2,7metra je to už VTZ-zdvíhacie /
Napíš typ otvárania brány... Horman,NICE,......je to rolovacia brána, krídlová brána , sekčná roleta....?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa josek » 09 Jan 2023, 13:33

majokx napísal:
07 Jan 2023, 21:07
Pokial je toto tlačidlo pripojené k motoru tak wifi modul mi bránu neotvorí . ( signal dá ale brána sa nerozbehne) akonáhle je tlacidlo odpojené a je zapojený len wifi modul tak pekne bránu otvára / zatvára . Kable s wifi modulu som pripajkoval ku káblom s tlačidla .
Keď je tlačidlo spínacie a aj výstup z wifi spínací, tak by to malo fungovať a urobil si niekde chybu. Pokiaľ nie sú obidva spínacie, treba to trošku upraviť.
Čo to máš za kábel s kombináciou čierny/žltozelený?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa misocko » 09 Jan 2023, 13:51

Predpokladam že tlacitko je rozpinacie, takže vo voľnom stave je zopnute. Preto ked k nemu aj pripojiš ten modul, a ten rozopne, nič sa nedeje. Skus zapojit modul do serie s tlacitkom
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa josek » 09 Jan 2023, 14:15

Keď je tlačidlo rozpínacie, tak pri zapojení do série by musel byť výstup wifi rozpínací, čo pravdepodobne nie je.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa misocko » 09 Jan 2023, 16:07

Pravdepodobne je, ked mu to bez tlacitka funguje spravne. Alebo klame. Chcelo by to pomerat, takto to budu iba dohady
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Wifi modul na ovládanie garážovej brány .

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2023, 19:29

Ešte som nevidel ovládanie brány, kde by bolo rozpínacie tlačitko pre akýkolvek smer, vždy to bolo len zopnutie stlačením, pre smer dvomi tlačítkami,... hore.. alebo dole.. ,alebo len jedným , pre krokovanie... čiže ..Hore... stop...dole...stop.. hore... atd.
Súčasné zopnutie rozličných smerov stlačením tlačítka pre jeden smer, a zapnutím klúča pre opačný smer , je vyslovene výrobcami zakázané, pretože sú to zväčša motory s kondenzátorom na prepínanie smeru otáčania,a pri tej ,, kontroverznej ,,kombinácii dochádza k zlepeniu, či odpáleniu kontaktov na koncových spínačoch.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok