Meranie teploty pre dve rozne riadiacky

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

sunny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Feb 2019, 22:01

Meranie teploty pre dve rozne riadiacky

Príspevok od používateľa sunny » 13 Júl 2023, 21:46

Caute,

potreboval by som vyriesit dva suvisace problemy. Prvy je ze mame Kotol na tuhe palivo a k nemu akumulacnu nadrz. Kurenie domu z akumulacnej nadrze riadi Tech EU-i-1 CWU (R1 na obrazku), pri nahriati akumulacnej nadrze nad urcitu teplotu zapne cerpadlo a zacne ohrievat aj bojler. Teraz vsak potrebujem toto cerpadlo ovladat aj z druheho kontroleru R2 (sluzi na riadenie cerpadla pre kolektory - Tech EU-401N PWM) a ten ak by hrozilo prehriatie ma zapnut cerpadlo (M) a ochladit sa.

Druhy problem je ze na bojleri mam len jeden meraci otvor vo vrchnej casti a ten je uz obsadeny cidlom pre R1, potreboval by som tam dat aj cidlo pre R2 ale nezmesti sa vedla neho. Je mozne nejako pouzit jedno cidlo pre obe riadiacky? Problem je ze R1 pouziva PT100 senzor a R2 pouziva senzor PT1000. Napadlo ma ci by to neslo spravit tak ze by som pouzil D18B20 spolu s Arduinom ktore by meralo a nasledne 'duplikovalo' hodnotu pre DAC konvertory ale nie som si isty ci by to fungovalo (alebo som totalne mimo?). Pripadne nejake navrhy ako to elegantne vyriesit?
obrázok_2023-07-13_213600748.png
0

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Meranie teploty pre dve rozne riadiacky

Príspevok od používateľa Lennox » 13 Júl 2023, 22:29

0

Používateľov profilový obrázok
taphome
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 27 Feb 2023, 12:05
Bydlisko: Bratislava
Vek: 64

Re: Meranie teploty pre dve rozne riadiacky

Príspevok od používateľa taphome » 15 Júl 2023, 09:03

zakladná otázka je, či je to klasické spínanie čerpadla, alebo sú to dva frekvenčné meniče. Ak je to klasické spínania, tak ti stačí použiť 3 kusy malých relé a rozum....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok