Stalker solo 2 - displej problém

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

danielyk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Mar 2016, 19:10

Stalker solo 2 - displej problém

Príspevok od používateľa danielyk » 21 Aug 2023, 14:23

Ahojte Elektrokapacity,

Stalo sa mi také nešťastie, mám merač rýchlosti stalker solo 2, používa sa napríklad pri meraní rýchlosti pri podaní v tenise a podobne..
Zapol som ho po dlhšej dobe nepoužívania (6x AA baterky, ktoré boli bokom) možno aj 2 roky, polovica displeja sa rozsvietila asi na pol sekundy a zhasola, tak som si povedal že asi vybité baterky.. avšak skúsil som iné, aj nové a displej už nenaskočil.
Nakoniec som to dal známemu nech na to pozrie, pomerali sme všetko možné a ani vizuálne sme problém nenašli..
Jediné čo mi ako lajkovi bije do očí je napájanie displeja, ktorý je v podstate spojený s doskou len cez „zebra strip“ (elastomérny konektor?), proste 2 kúsky vodivej gumy. Má niekto s tým skúsenosť, že by to mohlo vyvolať problém, resp. že časom tá guma zdegraduje a neplní svoju funkciu? Možno ho nejak vyčistiť?
Neviem, či táto fotka je nejako nápomocná, ale môžem spraviť ľubovoľnú..Obrázok

Za prípadné rady vopred ďakujem
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Stalker solo 2 - displej problém

Príspevok od používateľa Sani1 » 21 Aug 2023, 15:46

O tých "gumách" sa tu už dosť diskutovalo, býva to častým zdrojom porúch (skús prehľadať fórum). Niektorí tvrdia, že stačí vyčistiť liehom (aj kontakty) a zabezpečiť vhodný prítlak, iní tvrdia, že časom degraduje a zvýši sa prechodový odpor - treba vymeniť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok