Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

kachnak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05 Okt 2007, 00:00

Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa kachnak » 05 Jan 2024, 11:11

ahojte kupil som z ciny otvarac garazovej brany do auta ktory mal v popise 433Mhz je mozne ze to nejde naparovat s mojou branou ktora ma 433,92Mhz? ze taka mla odchylka sposobi ze nefunguje? som myslel ze je to standardizovane.
neda sa nejak upravit aby vysielal na rovnakej frekvencii?
IMG_20240105_105336.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa pablox » 05 Jan 2024, 11:16

433Mhz je väčšinou myslené ako 433,92Mhz.

Nemusí ti sedieť kódovanie brány a vysielača, preto to nejde spárovať.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Atlan » 05 Jan 2024, 14:49

Brana ma plavajuci kod, toto nema.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Jan 2024, 17:42

S tými bránami mám tiež zaujímavú skúsenosť, kamarát má elektrickú bránu s pohonom Motorline, ovláda sa diaľkovým ovládačom s jedným tlačidlom. Tento signál som klonoval na čínske diaľkové a správa sa to tak, že naklonované diaľkové bránu otvorí vždy, ale už nezavrie, teda zavrie iba v prípade ak ju zatváram po nejakom dlhšom čase, napríklad po hodine. Ak ju chcem zavrieť skôr, nereaguje. S originálom ide zatvárať normálne kedykoľvek. Ak ju originálom zavriem a naklonovaným idem otvárať, tiež to hneď otvorí. No toto som si nijako nedokázal vysvetliť, klonoval som to aj niekoľkokrát a stále rovnaký výsledok. Keď to je raz jeden a ten istý signál (keďže je to jedno tlačidlo), prečo otváranie funguje vždy ale zatváranie už nie?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Jan 2024, 19:53

jedno tlacidlo nemusi znamenat stale rovnaky kod.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2024, 01:40

To je samozrejme pravda. Ale čo sa stane po tej hodine od otvorenia brány, že zrazu na ten kód reaguje a bránu už zavrie a naopak pri zatvorenej bráne reaguje na ten kód vždy a vždy ju otvorí? To sú proste záhady :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa mr.dred » 07 Jan 2024, 05:56

Podľa mňa, takéto blbnutie ovládania môže mať na svedomí aj niektorý (alebo aj oba) z DC motorov na samotnom pohone.
Susedovi sa po niekoľkých rokoch prevádzky dala brána ovládať len keď bola vo východzej polohe. Zatvorená, alebo otvorená. Vravel som mu, nech vymení záložnú batériu, no povedal že to musí ísť aj bez nej...Tak OK.
Od nejakého času začalo vyhadzovať hlavnú poistku v zdroji, alebo zhodilo elektroniku do chyby, tak zas prišiel..Že aj batériu dal, aj pohony a pánty premazal, poistka že drží, ale do nejakej chyby že sporadicky elektronika spadne, ale po nejakej dobe sa dá proces otvorenia/zatvorenia spustiť znovu bez nejakého resetu a že pohony má na ponku v garáži.... Tak sme vybrali a rozobrali motory, lebo oba mali v jednom smere "krútenia" až 1,5 násobný odber prúdu, ako v druhom smere - bez zaťaženia bránou. Po vyčistení komutátorov, uhlíkových držiakov a namazaní ložísk fungujú pohony ako za mlada.
Elektroniku som neskúmal (lebo po nahodení pohonov na bránu to už bolo v poriadku), či je tam na prúdovej kontrole motorov aj nejaká tepelná ochrana (čidlo), ktoré odstavý elektroniku a zablokuje do vychladnutia ďaľší štart, ale podľa toho predchádzajúceho správania zrejme áno..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Atlan » 07 Jan 2024, 08:27

Edgar napísal:
06 Jan 2024, 17:42
S tými bránami mám tiež zaujímavú skúsenosť, kamarát má elektrickú bránu s pohonom Motorline, ovláda sa diaľkovým ovládačom s jedným tlačidlom. Tento signál som klonoval na čínske diaľkové a správa sa to tak, že naklonované diaľkové bránu otvorí vždy, ale už nezavrie, teda zavrie iba v prípade ak ju zatváram po nejakom dlhšom čase, napríklad po hodine. Ak ju chcem zavrieť skôr, nereaguje. S originálom ide zatvárať normálne kedykoľvek. Ak ju originálom zavriem a naklonovaným idem otvárať, tiež to hneď otvorí. No toto som si nijako nedokázal vysvetliť, klonoval som to aj niekoľkokrát a stále rovnaký výsledok. Keď to je raz jeden a ten istý signál (keďže je to jedno tlačidlo), prečo otváranie funguje vždy ale zatváranie už nie?
Tvrdenie zalozene na nicom. Zobrat ovladac nasnimat kod a potom robit zavery
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Jan 2024, 09:30

ta brana sa moze po nejakej dobe resetovat, resp. nahodit ulozene udaje. pre istotu, ak by nieco zblblo. to sa pouziva u dost zariadeni, ako taka lacna prevencia pred napr. memory leakom, alebo nestandardnym situaciam.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2024, 15:24

mr.dred ďakujem, ale k bráne sú 2 originálne ovládače ktoré fungujú kedykoľvek a problém robí len ten čínsky, takže si nemyslím že by to bol nejaký mechanický problém
0
Naposledy upravil/-a Edgar v 07 Jan 2024, 15:26, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2024, 15:25

Atlan, na to nemám veci, píšem len ako sa to správa s originálnym a ako s klonovaným diaľkovým. Na tom istom diaľkovom na iných tlačidlách je naklonované diaľkové od alarmu a to funguje normálne ako originál.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2024, 15:28

pocitujlasku, hej presne toto mi napadlo ale otvorí ju hocikedy, problém je len v zatváraní čiže je to celé divné :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Jan 2024, 20:51

opacne by som to chapal. ze ju zatvori kedykolvek a otvori len obcas. To by som bral ako taku jednoduchu ochranu, ked by niekto odchytil kod a skusal ju otvorit par minut po odchode majitela.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

kachnak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05 Okt 2007, 00:00

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa kachnak » 18 Jan 2024, 10:21

Edgar napísal:
06 Jan 2024, 17:42
S tými bránami mám tiež zaujímavú skúsenosť, kamarát má elektrickú bránu s pohonom Motorline, ovláda sa diaľkovým ovládačom s jedným tlačidlom. Tento signál som klonoval na čínske diaľkové a správa sa to tak, že naklonované diaľkové bránu otvorí vždy, ale už nezavrie, teda zavrie iba v prípade ak ju zatváram po nejakom dlhšom čase, napríklad po hodine. Ak ju chcem zavrieť skôr, nereaguje. S originálom ide zatvárať normálne kedykoľvek. Ak ju originálom zavriem a naklonovaným idem otvárať, tiež to hneď otvorí. No toto som si nijako nedokázal vysvetliť, klonoval som to aj niekoľkokrát a stále rovnaký výsledok. Keď to je raz jeden a ten istý signál (keďže je to jedno tlačidlo), prečo otváranie funguje vždy ale zatváranie už nie?
dobry den dnes mi prisli dva cinske s plavajucim kodom jeden nesiel rozbehnut skusim neskor a druhy tiez 4 tlacitkovy som rozbehol tak ze som ten original kluc naparoval na dve tlacitka zo 4. samostatne o sebe nefunguju dobre lebo ak jednym otvorim, tak tym istym neviem branu pauznut a zavret. ale ak jednym otvorim a druhym pauznem to funguje a zase tym prvym viem branu zavriet takze tie dve tlacitka musim stlacat na striedacku. raz jedno raz druhe potom sa to chova ako originalny ovladac. az ma to prestane bavit budem v aute nechavat originalny a raz za 3 roky vymenim baterku
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkový ovládač garážovej brány do cigaretovej zásuvky

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Jan 2024, 18:26

Ďakujem za reakciu, práve že som to hneď skúšal naklonovať aj na dve rôzne tlačidlá lebo uvažoval som presne tak isto ale bohužiaľ správa sa to úplne rovnako, čiže keď otvorím tak už nezavriem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok