Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vypínač

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vypínač

Príspevok od používateľa McSmekac » 31 Okt 2022, 05:58

Zdravím niesom nejaký projektant ale v práci mám nakresliť nejakú schému a potreboval by som poradiť ako nakresliť vipínanie hlavného 63A vipínača pomocou stop stačidlom cez pomocný kontakt. Mám nejakú schému čo mi tu nakreslil kolega tak keby ste sa mohli nato pozrieť.

Ďakujem
Prílohy
IMG_20221031_055119.jpg
0

bum
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 28 Okt 2016, 21:40
Vek: 66
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vipínač

Príspevok od používateľa bum » 31 Okt 2022, 10:32

To stop tlačítko má v klidu (pracovní poloha sepnutý kontakt) ty ho máš v tom schématu rozepnutý tak že ani nic nerozepne pouze při stisku se na tu nakreslenou cívku dostane ovládací napětí. Což je opak toho co potřebuješ pokud ten hlavní vypínač má ovládací cívku což nepíšeš tak prostě zařaď do série s cívkou to stop tlačítko a připoj na jištěné ovládací napětí a nepotřebuješ žádný pomocný kontakt. Pro tvoji inspiraci mám na webu několik zapojení například článek o soustruhu a další zapojení. Pokud by šlo o stykač tak z ovládací fáze na bezpečnostní stop tlačítko s aretací z něho na sestavu tlačítek stop-start, zapojení pro tvoji inspiraci mám také na webu.
1
Obrázok 1

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vipínač

Príspevok od používateľa Atlan » 31 Okt 2022, 11:16

Otazka je co za tlacitko tam ma, kludne tam. Moze mat T6 a na istici napetovu spust v10 lsn.
Zalezi od toho ako to ma byt vemi bezpecne, a ci bude mat kto nahodit napajanie pri vypadku stavy :D
1
Obrázok 1

bum
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 28 Okt 2016, 21:40
Vek: 66
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vipínač

Príspevok od používateľa bum » 31 Okt 2022, 12:52

Atlan přesně tak co píšeš to samé jsem psal nenapsal nic konkrétního v práci jsem zapojoval podobné vypínače (deony) co měli jak spoušť při ztrátě ovládacího napětí tak vypnutí při při přivedení napětí na cívku. Pokud chce pomoci toto musí upřesnit jinak to je o ničem a zase se tady povede diskuse k ničemu.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vypínač

Príspevok od používateľa McSmekac » 02 Nov 2022, 05:49

Takze deon ani stop tlacidlo nemame vybrate to co sa nakresli to sa aj kupi takze mi mozte hodit nejaky obrazok ak viete o niecom
0

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Nakreslenie pomocneho kontaktu pre vipínač

Príspevok od používateľa McSmekac » 02 Nov 2022, 05:55

Atlan napísal:
31 Okt 2022, 11:16
Otazka je co za tlacitko tam ma, kludne tam. Moze mat T6 a na istici napetovu spust v10 lsn.
Zalezi od toho ako to ma byt vemi bezpecne, a ci bude mat kto nahodit napajanie pri vypadku stavy :D
ahoj nic tam este neni len sa to zatial kresli nahodit to bude mat kto hlavny vipinac 63A k nemu by sa prilozel nejaky pridavny kontakt ktory zhodi pri zapnuti stop tlacidla ten hlavny vipinac
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok