generovanie výstupov v eagli

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

smm22
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: stará turá
Vek: 59

generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa smm22 » 18 Okt 2013, 22:07

Po návrhu a úprave dosky potrebujem vygenerovať súbory pre výrobcu dosky. Aké súbory by mali byť výsledkom po generovaní pre výrobcu dosky.
Išiel som podľa manuálu. Program mi vygeneroval *.*gbr a *.*gpi, - je to všetko? Nie sú potrebné i súbory *.*cam? Ak áno, ktoré?
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa Peťus » 18 Okt 2013, 22:16

kdo co chce vygenerovat si určuje výrobce sám...
a v eaglu se to myslím dělá přes CAM procesor
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

smm22
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: stará turá
Vek: 59

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa smm22 » 18 Okt 2013, 22:39

ano sory - gerber274-X a excellon súbory, - čo som vygeneroval sú zrejme len súbory gerber 274-X.
?
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa lh » 05 Sep 2014, 17:45

Sice 4 roky mrtva tema, ale nechcem otvarat dalsiu.
Máte niekto skúsenosti so zadávaním výroby DPS cez ITEAD Studio? Poslal som im podklady k výrobe, ale stále mám problém so súborom pre vŕtanie. Neviem v Eagli vytvorit vystup podla poziadaviek ITEAD napriek tomu, ze som si z ich stranky stiahol aj konfiguraciu DRC kontroly a na generovanie CAM dat pouzivam tiez ich subor s nastaveniami pre EAGLE 6.x. Cinan mi odpisal, ze mam sice naznacene miesta pre vrtania, ale nevedia ake velke maju tie diery byt... a poslal mi priklad, ako to ma vyzerat v porovnani s mojim vystupom(prilozeny obr.). No nech sa trapim ako chcem, neviem si s tym dat rady. Poradte prosim ako na to.
moj drill subor
moj drill subor
Prílohy
cinanov vzor
cinanov vzor
rmV2.TXT
vystup EAGLE Gerber 274x
(53.29 KiB) 28 stiahnutí
0

neznamy

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Sep 2014, 17:53

necudujem sa, ta drbnuta 6.x.x. nedokaze vyexportovat predlohu s dierami na vrtanie, ak padom prechadza cesta, diera ostane vyplnena... uplne ma to serie, vyskusal som vsetky dostupne verzie 6.x.x ci uz free alebo vyliecene a na vsetkych rovnako. V 5.ke nikdy ziaden problem...

nekreslim v tom uz nastastie

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa Victorio » 05 Sep 2014, 19:32

no vyskúšal som Orcad, Eagle,... ale vždy som sa nakoniec vrátil ku Autocadu....
možno preto, že sme to mali na škole dva roky veľmi aktívne, takže to bola rutina v tom niečo spraviť...
samozrejme návrhové CAD, CAMy sú o niečom inom, priamo exportujú súbory napr. pre riadenie NC vrtačky, ale ak som potreboval prekresliť plošák, zdigitalizoval som si ho do súradnic a hop do autocadu.
Dokonca som si vytvoril aj vlastnú knižnicu pinov, takze to išlo rýchlo, podstane rýchlejšie ako hľadať niečo v mne neznámom Orcade.
Tým chcem povedať asi to, že každému sa najlepšie robí v tom, čo ovláda.
sorry, neporadil som... :?
0

Hinsi

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa Hinsi » 05 Sep 2014, 21:37

lh, Eagle 6 nemám, jedu na 5ce. číňanův blbý CAM soubor jsem si voeditoval mírně sám, a nebyl problém.

Pokud mají jen pozice a nevědí díry, zkontroluj, jestli začátek vrtacího souboru obsahuje přiřazení průměrů nástrojů, to jest cca takovéto příkazy:

Kód: Vybrať všetko

T01C0.0197
T02C0.0315
T03C0.0374
T04C0.0400
T05C0.0906
Pokud to tam není, ukaž nám screenshot nastavení CAM procesoru pro export excellon dat. Pokud bude nastavený dobře, je to chyba v ýglu a je potřeba to cadsoftu omlátit o hlavu.
Mimochodem, přesně z těchto důvodů se vždy držím Eaglu tak o 1 a někdy až dvě řady verzí starší, než aktuální. A nepoužívám nově vydané verze.

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: generovanie výstupov v eagli

Príspevok od používateľa lh » 06 Sep 2014, 14:08

Skúsil som nižšiu verziu a vyzerá to lepšie. Našiel som fajn online prehliadač gerber dát, a dovtedy som skúšal, pokiaľ nebolo všetko ok. Takže som poslal číňanovi a budem čakať na jeho mail. Dík borci.
0

Napísať odpoveď