Auto Ratsnest

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

cyril1116
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 14 Dec 2012, 22:14

Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa cyril1116 » 16 Jan 2015, 09:16

Zdravím.
Potrebujem poradiť ohľadom Eaglu. Doteraz som vždy robil návrhy v programe Kicad. Kicad má v sebe funkciu, že keď premiestňujem súčiastku tak automaticky prepočítava najkratšiu vzdialenosť padov so spoločnou cestou (vlastne funkcia Ratsnest v Eagli... len v Eagle to treba robiť manuálne.) Veľmi som si na to zvykol v Kicade, no idem na jednú súťaž a tam sa bude navrhovať v Eagli... Je nejaká možnosť niečo také zapnút v Eagle 7.2.0 alebo existuje nejaký skript a podobne? :pain:
Ďakujem dopredu veľmi pekne za odpoveď.
0

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa balki » 16 Jan 2015, 11:19

Ostaň aj naďalej robiť v Kicade a zabudni konečne na toho strapatého vtáka! A keď ťa niekto bude presviedčať o opaku a o tom aký je jednoduchý a podobné rozprávky, hneď budeš vedieť, že sa rozprávaš s človekom, ktorý pre svoju tuposť nevidí okolitý vesmír.

/// prepáč, že som ti neporadil, ale aspoň si z toho zoberieš príklad do budúcnosti ///
0

cyril1116
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 14 Dec 2012, 22:14

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa cyril1116 » 16 Jan 2015, 17:02

Už s tým asi veľa neurobím... budem asi musieť v Eagli navrhovať. Viem, KiCad je oveľa lepší, prehľadnejší. Ak ale niekto pozná nejakú fintu na Eagle ako urobiť auto ratsnest tak budem rád... ak sa to vôbec dá.
Vďaka
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa Peťus » 16 Jan 2015, 17:10

balki napísal:Ostaň aj naďalej robiť v Kicade a zabudni konečne na toho strapatého vtáka! A keď ťa niekto bude presviedčať o opaku a o tom aký je jednoduchý a podobné rozprávky, hneď budeš vedieť, že sa rozprávaš s človekom, ktorý pre svoju tuposť nevidí okolitý vesmír.

/// prepáč, že som ti neporadil, ale aspoň si z toho zoberieš príklad do budúcnosti ///
příště si to přečti celý a ne jenom nadpis ;)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa balki » 16 Jan 2015, 17:51

Peťko, napísal som to úmyselne, teda aby sa aj iným otvorili oči, a je jedno či v ňom ide robiť chvíľu alebo naveky.

Je tu toľko Eaglistov a žiadna odpoveď.... ale vôbec ma to neprekvapuje :lol:

Ešte raz pripomeniem čo je váš program: "EASILY APPLICABLE GRAPHICAL LAYOUT EDITOR" to znamená, že túto funkciu si musíte do-programovať :thanks:
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa Hinsi » 16 Jan 2015, 18:06

balki, to máš jako s ardujínisty. Hovoř jim, aby dělali věci normálně a né jako vypasený prasata. :lol:
0

cyril1116
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 14 Dec 2012, 22:14

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa cyril1116 » 17 Jan 2015, 09:41

Takže Eaglisti... nič? :?
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Auto Ratsnest

Príspevok od používateľa Hinsi » 17 Jan 2015, 14:32

NIC, žádné riešenie na to nieje, co víc ještě chceš slyšet?

Si do příkazový řádky můžeš napsat třeba "rat", nebo třeba "assign F2 'ratsnest'" co by ti mohlo pomoci více.
Hmmm?
0

Napísať odpoveď