Altium Designer 15

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Altium Designer 15

Príspevok od používateľa martin63 » 18 Feb 2015, 16:48

Ahojte,

čo znamená v Altium Designer to keď mám súčiastku alebo nejakú cestu celú zelenej farby? Aj v 2D aj v 3D je súčiastka zelená.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa Washu » 18 Feb 2015, 16:50

Znamena to "design rule violation"
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa martin63 » 18 Feb 2015, 17:02

skúsil som ju premiestniť inde a zmizlo to. Dik za rýchlu odpoveď :)

-- Spojený príspevok 18 Feb 2015, 17:05 --

A kde sa dajú zmeniť izolačné medzery medzi cestami?

Už som našiel Design->Rules
0

kelso
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Terchová
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa kelso » 18 Feb 2015, 18:03

Všetko potrebné nájdeš napr. tu:

Kód: Vybrať všetko

http://wiki.altium.com/pages/viewpage.action?pageId=25957392

Kód: Vybrať všetko

http://www.edatools.cz/support/uvodad/183-uvodad06.html
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Sep 2015, 10:16

Prosil by som o radu skusenejsich v tomto SW. Mam v projekte vytvorenych viacej schematic sheetov a viacej pcb sheetov, ktore su zatial prazdne, a chcem do nich naimportovat suciastky zo schem. Problem je ten, ze neviem urcit, ktory schematic sheet sa ma naimportovat do ktoreho pcb sheetu. Hladam uz 2 hodky na nete kade tade, jedine co som sa dozvedel, ze vraj sa to da cez Project - Project Options - Class Generation. Skusam vsetko mozne, no nejak mi to neide. Vie niekto ako na to?
Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2643
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa zawin » 02 Sep 2015, 10:46

Zdeno a preco pre kazdu osobitnu schemu + PCB nevytvoris vlastny projekt? Ale chces to takto zlucovat?
Pokial mas viacero schem a chces s toho spravit jednu PCB to ide, ale takto asi nie.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Sep 2015, 12:24

Vyriesene.
http://altiumdesignerblog.blogspot.sk/2 ... ltium.html

Zase sa mi potvrdilo, ze ten SW nie je az taky vsemohuci ako sa tvrdi. :confused:
V podstate ide o to co pisal zawin vyssie, akurat mi tam chybala ta "vazba" aby sa mi zmeny v master projekte preniesli do inych.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa Jerry19 » 02 Sep 2015, 15:33

Normalne sa to robi tak, ze mas PCBprojekt a v nom mas jednu PCBcku a mozes mat aj viacero schem, mas napr schemu zdrojovej/vykonovej casti na jednom sheete a MCU a veci okolo neho na dalsom atd. Ale ja som nikdy este nemal v jednom PCB projekte viac PCBcok, neratam to ze som tam mal PCBcko samotne a panel ako ma vyzerat. A mozes pridavat aj PDFka a rozne dalsie subory do projektu.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Sep 2015, 19:09

Ano, to som sa uz dozvedel. Vyriesil som to tak, pre buduce generacie keby nahodou, ze som si ulozil Workspace, do neho natrieskal projekty s PCB aj SCH a zda sa, ze konecne to robi to co ma. I ked od takeho molocha by som cakal trochu ludskejsi a intuitivnejsi pristup.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Sep 2015, 19:34

Keď robím dve alebo viacej dosiek, ktoré spolu súvisia, napr. sa budú prepájať páskovým vodičom a potrebujem vidieť ako k sebe pasujú, tak tie dosky namalujem do jediného PCB a obrysy kreslím ako outline. Viz. screenshot.
V schémach potom musím oddeliť logicky niektoré signály ako napájanie a zeme, napr. číslom - GND1, GND2, GND3 ...
Prílohy
pec_vz3000.png
0
Performance in nanospace.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Altium Designer 15

Príspevok od používateľa Jerry19 » 03 Sep 2015, 10:28

Ono ked to pouzivas tym sposobom akym to bolo myslene, ze sa to ma pouzivat tak nemas problem a to ked zacnes pouzivat aj verzovaci system a zacnes si projekty synchronizovat s cloudom, tak to by sa ti proste zas len skomplikovalo ked tam budes nejake svoje sposoby vymyslat. No ale ten cloud atd. to asi pouzijes len ked to pouzivas vramci firmy a je to normalne kupene, ked to mas cracknute tak to nnehrozi. Da sa vselico ponastavovat a pomenit, ale ja si myslim, ze co sa tyka organizacie suborov a toho ako tam funguju projekty rozne a workspace atd. to fuguje dobre tak ako to je. A aj historia suborov funguje bez problemov a ked ti spadne system alebo nieco sa stane tak neprides o pracu.

Vela veci sa da vypozorovat z ukazkovych projektov, ktore by si tam mal mat po nainstalovani altia. Mozes si otvorit nejaky projekt a popozerat ako to tam je porobene.

Ked sa ti nepozdava altium, tak si skus cadence allegro alebo Mentor Graphics a ja si myslim, ze velmi rychlo prides na to ze Altium je vlastne velmi dobre a intuitivne atd. :)

-- Spojený príspevok 03 Sep 2015, 10:32 --

Ja ked potrebujem vidiet ako bude vyzerat dalsia doska alebo krabicka alebo nieco pri mojom plosaku, tak si tu dalsiu vyexportujem ako STEP model a ten si vlozim velda tej mojej dosky, alebo si vrstvy ktore ma zaujimaju exportnem do DXFka napr a to si potom tam vlozim do nejakej vrstvy kde si davam poznamky a mechanicke veci alebo koty alebo co.

Urcite by som to nikdy neriesil takto, ze mam v jendom PCB projekte viac plosakov ako jeden.

Castejsie ako nejaky dalsioo plosak ktory bude vedla alebo sa ma prepojit s tym ktory je v tom danom projekte ma zaujimaju mechanicke veci okolo neho, krabicka atd. A tie tam mam pridane ako 2d v nejakej vrstve DXFko naimportovane a ako STEP model vlozeny.

A kedze neni problem v altiu si aj vytvorit/nakreslit jednoduche 3d objekty, tak si aj ten flex vodic alebo stlpik alebo nieco tam vies nakreslit a ked nie, tak nakreslis napr vo freeCADe alebo niecom, ulozis ako STEP a vlozis to potom v pohode do altia.

A v Alatiu je plugin ktory ti umoznuje aj flex dosky animovat ako sa ohne flex vodic alebo doska:

https://www.youtube.com/watch?v=ixX39-L0rQ0
https://www.youtube.com/watch?v=aeRd1b6oGto
0

Napísať odpoveď