Eagle solder Mask

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

tomas4vtx
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28 Feb 2018, 21:48

Eagle solder Mask

Príspevok od používateľa tomas4vtx » 28 Feb 2018, 22:11

Dobry den prajem. Neviete mi prosim niekto poradit ako v eagli vygenerujem top solder mask a bottom solder mask? Ostatne gerber_RS274X subory sa mi podarilo vygenerovat ako napr. top copper, bottom copper, silk screen atd ale zatial som neprisiel na to ako vygenerovat top solder mask a bottom solder mask. Respektive som ich vygeneroval ale po otvoreni v programe gerber viewer som zistil ze maska mi pokryva len cesty aj pady. Kdezto pady nechcem mat pokryte a okrem ciet by malo byt pokryta cela doska maskou. V prilohe prikladam to co sa mi podarilo vygenerovat. Viete mi prosim niekto s tym poradit? Dakujem

! Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 1.3.2018 mirosne !
Prílohy
bottom copper.docx
(144.37 KiB) 75 stiahnutí
0

tomas4vtx
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28 Feb 2018, 21:48

Re: Eagle solder Mask

Príspevok od používateľa tomas4vtx » 28 Feb 2018, 23:46

Takze sa mi konecne podarilo najst odpoved na moju otazku a mozno tato tema pomoze aj niekomu inemu. V prilohe prikladam odkaz na stranku na ktorej sa mi podarilo najst odpoved. Je to tam vyborne vysvetlene na jednoduche pochopenie. https://electronics.stackexchange.com/q ... bs-correct.
Pre tych ktori nerozumeju AJ davam strucne vysvetlenie. Gerber subory mozu byt pozitivne aj negativne. Solder mask je zvycajne dana ako negativn vrstva (layer). To znamena ze Gerber ukazuje skor kde ma byt material odstraneny ako kde ma byt zachovany. Dovodom je redukovat velkost suborov.
0

Napísať odpoveď