Uprava exportu Gerber

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Uprava exportu Gerber

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Mar 2019, 09:22

Ja som tiež niekedy pokladal eagle za zložitý, ale potom som si zvykol.
Taká špecifická vlastnosť je, že púzdro sa vyberá už pri kreslení schémy.
Otvorenie dps so súčiastkami je potom jeden klik. Rozmiestniť, nakresliť plošné spoje a je to.
A pre profi výrobu, zvláda to samozrejme aj masku, popisky, atď.

Diptrace som pozeral len chvíľu, no hneď mi buchlo do očí čo všetko sa nájde v dodaných knižniciach.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Uprava exportu Gerber

Príspevok od používateľa peterple » 17 Mar 2019, 10:59

Sa máš na čo sťažovať. Keď ja som chodil na strednú tak tam boli PMD85 a vo výpočtovom labáku SMEP3-20 a 5 terminálov. Schémy, DPS aj strojárske výkresy som kreslil tiež tušom. A koľkokrát som to prekresľoval lebo som si to pri konci rozmazal alebo niečo nakreslil chybne si už ani nepamätám. Na VŠ sme DPS kreslili v niečom ako žofka. Program sa dieroval na dierne štítky a potom ho nahrali na magnetickú pásku, ktorá sa spúštala na digigrafe (taký väčší súradnicový zapisovaš) vtedy na Gottwaldovom námestí. Vo 4 ročníku VŠ mali na celej katedre dva Slušovické TNS (286) Ale za to si tam vymysleli a vyrobili vlastný multiprocesorový systém s tromi 8086 a riadili s tým robotov a výrobné procesy.
Diplomovku som mal nakreslenú v orcade a redacu a kvôli tomu som musel otravovať asistentov na katedre meraní lebo tam s tým vedeli robiť. Dnes milión videí na nete a že vraj je to zložité.
Používať skicár na plošáky je ako zatĺkať klince skrutkovačom. Ale vypovedá to o tej vzdelanostnej spoločnosti ktorej tu majú v EU plnú hubu. Len skutok sa jaksi nestal, ako to tu tak obyčajne býva.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Uprava exportu Gerber

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Mar 2019, 11:08

Tak áno, vyrastali ste v úplne inej dobe.
Veď aj sondy Voyagerky, v dobe keď ich vyrábali o dnešnej technike nebolo ani snov, a ako ďaleko to dotiahli. Už len to, že sú tak dlho v prevádzke.

P.S.: Ospravedlňujem sa za OT.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok