Altium - board shape exponenciální linka

Eagle, Protel, Multisim, Orcad, Altium .....

Moderátori: Drakoush, Moderátori

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Altium - board shape exponenciální linka

Príspevok od používateľa DanielK » 04 Nov 2021, 07:52

Ahoj, Lze v Altiu udělat linka, která nebude rovná, ale bude mít nějaký průběh, třeba exponenciální?
Chci nakreslit desku ve tvaru vánočního stromečeku, no a protože mým očím už od přírody lahodí ladné křivky, tak bych je chtěl mít i na té desce, aby to nebyly jenom trojúhelničky poskládané na sobě.

Mám altium 18, myslel jsem si, že to udělám s nástrojem "define board shape" v domění, když udělám dostatek bodu tak to bude dobré, no není, je to takové kostrbaté zubaté a nic moc.

Děkuji za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium - board shape exponenciální linka

Príspevok od používateľa daqq » 04 Nov 2021, 08:02

Da sa spravit zaobleny tvar (prepinas tvary okrajov Shift+Space) ale nie je tam moznost exponencialy, len Arc. Mozes spravit import z DXF alebo ineho formatu.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Altium - board shape exponenciální linka

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 04 Nov 2021, 08:04

Altium je silný nástroj. Ale toto jsem nikdy neřešil. Pokud nenajdeš na zahraničních diskuzích, tak budeš muset zkusit podporu. Tam jsou rychlí a vždy to vysvětlí. :thumbup:

Jinak dle google, mohl bys vygenerovat obrys DPS v dxf a importem a nástroji v altiu potom udělat u ten tvar.
https://www.altium.com/documentation/al ... oard-shape. A věřím, že Altiu to půjde. Je to kanón. :thumbup:

EDIT: Daqq mě předběhl. :partyman:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok