HHO Generátor - elektrolýza

Unikátne príspevky od unikátnych užívateľov
Používateľov profilový obrázok
Tomspol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 03 Jún 2014, 20:59
Bydlisko: Brno

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa Tomspol » 05 Nov 2014, 20:45

Při mých pokusech s elektrolýzou se mi nejlépe osvěčíly elektrody z nerezu a jako elektrolyt roztok NaOH. Vyvíjelo se celkem dost vodíku a na elektrodách se nic nevylučovalo a ani nekorodovaly.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa mato3000 » 05 Nov 2014, 20:47

holco napísal:.... len som to videl v jednom dokumente a tam to bolo robene pre poziarnu stanicu.
to bolo niečo úplne iné a nerobí to vysokotlakú paru, ale obyčajnú paru a je to kravina ....
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa Victorio » 06 Nov 2014, 08:35

ak by to šlo jednoducho (a ešte použiteľné do auta) už by to dávno niekto vyrábal.
Vodík je nebezpečná vec, stačí málo a buch!!!. Uskladňovať ho pod tlakom je riziko.
Vyrábať ho zo slaného roztoku je kvôli tvorbe chlóru nevhodné (sám som pred asi troma týždňami experimentoval s roztokmi na elektrolýzu a len omylom som si "čuchol" chlóru a nebolo to veľmi príjemné)
Prečo nie z obyČajnej vody ? platinové elektródy, v lepšom platinové sitká z "výpredaja" na SHR :wink: aby mali dostatočnú plochu, a máš nielen vodík ale aj kyslík aj pre autogén...
0

holco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa holco » 06 Nov 2014, 12:37

ale ak by som stoho spravil autogen tak musim spravit nadobu do hacka aby som si rozdelil kyslik a vodik ci? a nevies ako by sa dala vyriesit spatna vazba plamena? ja by som to chcel stihnut sparit do aprila a odprezentovat to ako vyrobok nasej studentskej firmi.

-- Spojený príspevok 06 Nov 2014, 13:57 --
Victorio napísal:ak by to šlo jednoducho (a ešte použiteľné do auta) už by to dávno niekto vyrábal.
Vodík je nebezpečná vec, stačí málo a buch!!!. Uskladňovať ho pod tlakom je riziko.
Vyrábať ho zo slaného roztoku je kvôli tvorbe chlóru nevhodné (sám som pred asi troma týždňami experimentoval s roztokmi na elektrolýzu a len omylom som si "čuchol" chlóru a nebolo to veľmi príjemné)
Prečo nie z obyČajnej vody ? platinové elektródy, v lepšom platinové sitká z "výpredaja" na SHR :wink: aby mali dostatočnú plochu, a máš nielen vodík ale aj kyslík aj pre autogén...
sak to vyraba http://www.sspower.sk/. ale ak ti to v aute najdu tak ti zoberu na rok vadicky preukaz a zaplatis peknu pokutu pretoze je to velky zasach do auta. a Stat to ani nepovoli pretoze by nemal im padli zisky. a do auta by som to neriskoval je to velke riziko podla mna.
0

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa kubri » 06 Nov 2014, 15:06

Netreba nic vymyslat, klasicky oloveny akumulator pri prebijani vyraba celkom slusne H2 + O2, akurat je mozno problem tie plyny oddelit. A treba mat ten s tymi stuplami, nie bezudrzbovy.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa spin90 » 06 Nov 2014, 15:34

Jeden napad lepsi jak druhy :)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Nov 2014, 20:38

zamknúť a túto tému zakopať hlboko do r...... koša :D
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa kubo150 » 06 Nov 2014, 21:05

Ale no..

Normálne aj bezúdržbový, a priam je lepší ako iný. Z bezudržbového vyštiepiš tie umeliny z hora a nájdeš tam také gumky- je to súčasť pretlakového ventilu... gumky dáš preč a nasunieš hadičku.

Oddelenie plynov nebude myslím problém, vodík je lahší tj ak ti to pôjde do nejakeho zásobníka, tak sa bude vodík sústreďovať hore, zo zásobníka budeš mať výstupný otvor hore a dole pri čom z hora ti bude prúdiť vodík a z dola kyslík a zbytok, ale budeš musieť vypočítať kolko sa uvolňuje kyslíka a kolko vodíka aby si vedel správne nastaviť prietok z výstupných otvorov.

Je to ale velmi nebezpečné, vybitie nie len uší ale aj očí ne myslím v prípade človeka ktorý sa pýta na takéto veci len otázka času a neodvratný dej, ak sa zadarí spravíš zo seba mrzáka a aj z iných ludí.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Nov 2014, 22:51

:crying:

prosím, zamknúúúúúúť
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: HHO Generátor - elektrolýza

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 06 Nov 2014, 23:20

Vy jste ale banda tupců...

Co si od toho slibujete? Rozumíte aspoň trochu fyzice? Vyrábět vodík eletrolýzou vody je blbé, drahé a nebezpečné.

/7.11.2014 lock.psichac
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok