YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

ondros
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 15:41
Bydlisko: Dolný Kubín

YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa ondros » 06 Nov 2017, 21:45

Zdravim,

ma niekto skusenosti s AV-Recieverami? Stalo sa, ze do AUX vstupu analogoveho mi voslo 220V (kablik s jackom co bol v predu na pripajanie tabletu bol strceny dozadu, kde je vystupna zasuvka) - ked som to zapol, puklo to a nenabehol displej.
Potom som to otvoril, ci su poistky ok a boli. Potom uz sa dal aj zase zapnut. Funguje digitalny zvuk - coax aj opticky, ale tuner ani analogove vstupy nefunguju. Teda, tuner naladi stanicu, podla displeja, ale do reprakov nejde nic.
A tiez to tak podozrivo smrdi, vzdy ked sa zapne.

Stiahol som si servisny manual a skusal diagnostiku, ale tak ta je vzasade na digitalne casti + napatie zdroja a tam je vsetko ok. Ani PROTECTION funkcia nebola aktivovana. Pocitam, ze som asi odpalil cip na prepinanie vstupov. Vie mi niekto poradit, v ktorej casti by som ho mal hladat? Prip. mi to za nejaku rozumnu cenu (predstavujem si do 40€) opravit?

Vdaka!
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Nov 2017, 21:56

daj foto z vnutra a skus po zapnuti / vypnuti rukov (ak sa nejedna o silovu cast) miesto kde je zvyseny ohrev.... dobre by bolo pozriet rovnako na DPS odspodu, ci sa niekde neodporucal spoj...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa oravan » 06 Nov 2017, 23:01

tu cenu vytiahni trochu hore ja som menil v zdroji VSX817 myslím a bolo to trochu mastné a k tomu soft nahrať do MCU zmeraj si či ladí tuner teda ide tam ladiace U a či má správne U potom sa odrazíš
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5776
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Nov 2017, 23:30

Po takom nezmyselnom ''úraze'' neviem či lacnejšie nekúpiš na bazoši druhý-funkčný receiver...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Nov 2017, 02:26

Len pre info,
Na ebay dvaja v belgicku a v taliansku to predavaju za 150 eur. Jeden aj v USA to predava. Takze ta oprava ta musi vyjst pod 150eur aby sa ti to oplatilo opravovat.

https://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R4 ... 7&_sacat=0

v Trnave na bazosi za 200eur.

https://www.bazos.sk/search.php?hledat= ... 5&kitx=ano
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5776
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa mr.dred » 07 Nov 2017, 07:07

stále mi nedá pokoja príčina "závady"
ondros napísal:Stalo sa, ze do AUX vstupu analogoveho mi voslo 220V (kablik s jackom co bol v predu na pripajanie tabletu bol strceny dozadu, kde je vystupna zasuvka) - ked som to zapol, puklo to
To ho máš uprostred obývačky?
Tiež mám receiver Yamahu, ale mám ho umiestnený tak,že ani káble nevidno,nie ešte aby bol prístup k zadnému čelu,aby tam niekto nepovolaný niečo strčil. A ak ti to tam strčilo dieťa a chválabohu sa mu nič nestalo - dobre ti tak !!! :axe: To rovno môžeš po byte naťahať fázové vodiče bez izolácie po zemi a zatancovať si odzemok...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

ondros
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 15:41
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa ondros » 07 Nov 2017, 10:07

Vdaka za tipy!

Co sa tyka tej priciny: stoji v rohu obyvacky ale za nim je este vysoka lampa, cize nasa mala dcerka sa tam vie dostat a obcas sa tam hra na schovavacku.Uplne som zabudol na to, ze ma ten reciever vzadu zasuvky, vzdy som to bral tak, ze sak su tam iba signalne kable, tak v pohode a tiez mi nenapadlo, ze bude skusat davat ten jack do nejakej dierky. On totiz vzdy visel vpredu alebo som ho vzdy schoval pod receiver.
No budem uz davat vacsi pozor. Vlastne je fajn, ze sa iba odpalil reciever a nestalo sa nic horsie...

O.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa breta1 » 07 Nov 2017, 10:11

Pamatuj - co ti připadá nemožné, že dítě udělá, to dítě udělá.
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa lacog » 07 Nov 2017, 10:40

Zhodou okolnosti aj ja mám receiver zo zadu prístupný a dvoch neposedných chalanov. Zásuvky som všade zaistil ale to, že aj tam je som zabudol. Našťastie od mala som ich učil nešahať do elektriky. Ale áno - je to také neštandardné umiestnenie zásuvky, že aj zodpovedný rodič na to zabudne ;-)
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa Zaky » 07 Nov 2017, 11:25

Při troše štěstí to odnesl jen přepínač vstupů, IC831, BD3841FS. Na Ebay se dá koupit: https://www.ebay.com/itm/1PCS-BD3841-BD ... XQNbxRfimN
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa oravan » 07 Nov 2017, 16:30

bude tam toho viac na tisíc percent
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Nov 2017, 18:34

A oplati sa mu to opravovat, alebo radsej kupit secondhand?
Zmesti sa rozpoctom pod 150€? Aky ty mas odhad?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa oravan » 07 Nov 2017, 20:09

ak mu to v servise budú opravovať tak aj viac ja som bol vtedy tak isto v servise a chcel 100€ za MCU bez ničoho ,ktory som kúpil po čase za 10€
0

ondros
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 15:41
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: YAMAHA RX-V657 AV-Receiver

Príspevok od používateľa ondros » 08 Feb 2019, 20:12

Zdravim vospolok,

ozyvam sa po dlhom case, ale mozno bude niekto mat podobny problem, tak by som tu rad zhrnul ako to nakoniec bolo.
Zial pravdu mal Oravan.
Nechal som vymenit oba cipy na prepinanie vstupov, vysledok bol taky, ze stale hral len vstup CD (teda este aj Multichannel Input, lebo ten ma koplet izolovany vstup).
Problem bol v tom, ze do tychto prepinacich cipov ide signal + hodiny rovno z hlavneho procesora. No a hodinovy signal sice siel, ale datovy bol vypaleny.
Skusal som potom este ci je nejaky signal na vystupe z tunera osciloskopom a videl som tam vlny, tak som tam napajkoval kabliky a vytiahol ich von. Tym padom sa da pustit tuner, ked sa zapichnu do CD vstupu alebo sa da pustit nejaky iny vstup pripojeny na CD.

Hlavny cip sa neda uz kupit ani cela ta hlavna PCB. Riesenie by este bolo, ale to by si vyzadovalo velkeho kutila: Stale funguje prepinanie kanalov na displeji, takze by sa tam dal nejaky mikrokontroler, ktory by sledoval tieto signaly a prekladal by ich do prepinaca vstupov.

Kedze na toto som ale nemal cas, tak som ten zosilovac radsej predal.
O.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok