pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

tanos
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Okt 2020, 03:14

pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa tanos » 03 Okt 2020, 03:21

Zdravim rozumie niekto takymto zdrojom???Mam problem ze mi na vystupe ukazuje na niektorych vetvach nejakych 5voltov ale po zapnuti v pocitaci mi nenabehne.MAm take dva.Jeden ked zaplnem tak mi v pohode nabehne doska ale tento druhy len na doske ukazuje kontrolka zelena ze je tam nejaka stava ale po zapnuti nic.Meral som na druhom funkcnom tam mi ukazuje normane napetia na vetvach ako ma byt ked som ich meral na zdroji ale na tomto druhom vobec nic.Skusal som prehodit poistku nic.Skusal som dotiahnut kontakty tak isto nic.Skusim este pozriet dneska zo spodu ci tam nieje nejaky studeny spoj a ohmicky premerat kable ale nemam z toho dobry pocit ze by to mohlo byt nieho horsie sa obavam.Nemate skusenosti s tymito typmi zdrojov ze co na nich najcastejsie robi problemy?
Prílohy
FILE0116.JPG
FILE0117.JPG
FILE0118.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5741
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Okt 2020, 09:22

Vyzerá to celkom pekne, ale asi má svoje muchy :rolleyes:

V jednom návode sa píše :
bep.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

tanos
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Okt 2020, 03:14

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa tanos » 03 Okt 2020, 12:12

kable odpojil kazdy som ohmicky premeral vyzeraju dobre ten skrat na kabelazi automatu to je co vlastne myslene?tomu nerozumiem su to tie kable alebo to je nejaka ina cast napriklad.vstupna?ze tam bol skrat?vizualne nic nevidim ze by bolo spalene
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5741
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Okt 2020, 12:44

tanos napísal:ten skrat na kabelazi automatu to je co vlastne myslene?
"Automat" je zariadenie, ktoré je tým zdrojom napájané (výherný hrací mincový automat) ... to nerieš.
Ten výňatok som dal kvôli tomu, že kolíše výstupné napätie a že k nemu dodávajú odpor na pomocnú prídavnú záťaž 5V vetvy, lebo zrejme elektronika zdroja je tak "perfektne" navrhnutá, že nedokáže bez dostatočnej záťaže na tej 5V vetve korektne pracovať.
To by mohol byť aj tvoj prípad... doska nemá dostatočný odber na 5V a vyhodnotí zvýšené či kolísavé napätie ako chybu a zdroj vyplne.
Skús to pripojiť s tou pomocnou záťažou na 5V vetve... ak nemáš taký odpor po ruke, použi žiarovku - môže byť trebárs aj 12V/10-21W
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa misocko » 03 Okt 2020, 15:48

ahoj
budem trochu zly , ale uvediem Ťa trochu do reality.
taketo zdroje sa nikdy nedaju opravit pohladom , a vecsinou ani ohmickym meranim kablov. Ak uz aj je rozstreleny tranzistor na vstupe , tak je to len dosledok niecoho dalsieho (vecsinou zly kondenzator , a ten sa obcas da objavit aj vizualne , ale bez merania si nahraty).
takze , zacal by som tym ci bezi pomocny zdroj (asi ano, mas tam 5V) , nasledne ci ide šťava do kabla ktorym sa zdroje startuju. V neposlednej rade ci mas vobec napetie na vstupnych kondoch - ale asi hej , vecsinou zabezpecuju aj napajanie pomocneho zdroja). Proste merat, merat a merat , hlavne napetia - pozor , fakt to kope !
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa oravan » 03 Okt 2020, 22:46

Bože ak máš dva tak si to porovnaj a hlavne musíš pomerať si kde čo je a tak porovnávaj
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa Mek » 03 Okt 2020, 23:38

Napis, ake tam mas integrovane obvody.
Z mojich skusenosti - 5V SB je speci zdroj, nezavisly od hlavneho. Napatie 5V SB je pritomne vzdy, ked je zdroj pripojeny do siete. Z tohto napatia je napajana aj pripadna LED na zakladnej doske PC. Zrovna dnes som jeden ATX zdroj opravoval, vymenil som v nom polovicu suciastok vratane standby trafa, a kupodivu uz funguje. Je zalozeny na integraci DBL494 (eq. TL494) a pokial som tam dal povodny (vadny) tento integrac, tak sice napate 5V SB bolo pritomne, ale na zapnutie (prepojenie PS_ON a GND) nereagoval. Presne ako v tvojom pripade. Takze okrem inych suciastok moze byt vadny aj ten hlavny integrac.
Mimochodom, ak nemas skusenosti, treba poznamenat, ze si davaj bacha na kondiky na primarnej strane zdroja (na fotke ich nevidim, ale mozno tam su)... na nich je usmernene sietove napatie aj po odpojeni zo siete - tak pred manipulaciou zmeraj na nich napatie a az ked klesne pod bezpecnu uroven, na zdroj sahaj. Inac mozes prist aj k skaredemu urazu.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5741
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Okt 2020, 01:00

Mám dojem že jeho znalosti a skúsenosti so spínanými zdrojmi skončili pri meraní tých káblov... ale tú prídavnú záťaž by snáď mohol zvládnuť na odskúšanie...
Ďaľšia vec... ten zdroj má písaný max.výkon iba 150W čo pre daný MB môže byť len tak tak, tak že pri "rozhodených" parametroch (oproti tomu druhému - funkčnému) ho pri pokuse zapnúť okamžite vypína...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

tanos
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Okt 2020, 03:14

Re: pc zdroj bez ventilatora BEP-515 ozivenie

Príspevok od používateľa tanos » 04 Okt 2020, 13:00

napajam s nim dosku 10watt max.odber vyskusam este tu ziarovku vecer ja mam tiez tusaka ze tam bude integrac vadny preto som pisal ci niekto netusi co byva na nich najviac poruchove akurat teraz nemam na to moc cas celkom pekne pocasie tak musim makat v zahrade budem to riesit ked bude zas onicom pocasie zatial vdaka
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok