Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 01 Júl 2016, 20:41

Tak dneska som sa na to pozrel,dal som dole vrchný dekel a dal som prať trikrát veci a pri každom praní som sledoval,či vôbec ide prúd na ten elmag a nejde nič! keď má brať prášok dovnútra. :?
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 03 Júl 2016, 08:20

Ventily ovládajú triaky,treba ich premerať,sú označené pod pozíciami TR....Ináč nechápem,ako si pral,bez vody?Tie ventily,čo berú prach,vlastne napúšťajú nádrž práčky,tak ako to je? 8O
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 03 Júl 2016, 14:14

Triaky sú tieto dve čo som označil na foto (Pridávam v prílohe) ? Lebo označenie TR majú aj tranzistory.

Ako ich mám premerať?

Pral som tak,že nasypal som prášok rovno do bubna a ono to funguje tak,že najprv kus vypustí vodu a potom ide napúšťať,ale napúšťa len cez jeden ventil a ten je vtedy aktívny,ten druhý nie...takže voda v práčke je. Ale zatým o nejakú chvíľu by malo napúšťať znova,ale v druhej priehradke,kde je nasypaný prášok,lenže nenapúšťa keďže nedostáva daný ventil,ktorý by mal byť vtedy aktívny šťavu,ale čudujem sa,že to ide akoby nič v programe nechýbalo a perie ďalej,nezastane ani nič...A ešte jedna podstatná vec,pri plákaní,keď napúšťa vodu vtedy sú aktívne obe ventily a vtedy funguje aj ten,ktorý nefunguje na začiatku,keď má brať prášok. Divné 8O
Prílohy
20160226_165530.jpg
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 03 Júl 2016, 14:38

A nesypeš ten prášok do priehradky na predpieranie a nie do priehradky na hlavné pranie?
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 03 Júl 2016, 15:15

MAKOSYS: veď práveže to,že dobre sypem,aj doteraz som tam sypal a dobre bolo,ale zasa začalo blbnúť. :?
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 03 Júl 2016, 17:06

Ved si zmeraj ci je to tranzistor alebo triak ked si si neni isty alebo podla oznacenia datasheet :) A blbnutie elektroniky aspon mne sa to zvacsa overilo bol bud zly kond alebo odpor. Pomeraj si odpory ci su dobré a tie triaky :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Júl 2016, 06:36

Myslel som tie malé triaky,vyzerajú ako tranzistory.Ale nakoniec som sa dočítal,že ti chodí aj ten nefunkčný ventil,tak tam chyba nebude.Mne to všetko pripadá,že navolíš program bez predpierania a preto nechodí ten druhý ventil.Prečo idú všetky ventily pred koncom prania,je normálne,práčka si berie buď zmäkčovadlá,alebo sa len preplachujú jednotlivé priehradky.Ak naozaj perieš podľa programov,čiže aj s predpierkou,tak by mala ísť voda aj do druhej násypky.Ak ventil nejde,tak sú buď prehodené káble k ventilom,alebo to horšie,chyba SW.
0
Pozdravuje vás Miro.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Júl 2016, 08:23

... alebo studenák? Len ten by to asi nerobil zakaždým rovnako ... :?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 04 Júl 2016, 22:52

mirosne: aha aha,ok...no chodí,ale až pri plákaní...normálne navolím na rýchle pranie 35°C a vždy to šlo tak,že prv vypustila troška vody,potom napúšťala čistú vodu v priehradke predpranie,potom troška pokrútilo prádlo a znova začalo napúšťať,ale už v druhej priehradke na hlavné pranie,kde sypem prášok,ale teraz sa rozhodla,že nebude v priehradke na hlavné...pozrel som tú tabuľku programov a tam na programe rýchle pranie,kde je predpranie je pomlčka tak zrejme ani nemá tam tiecť voda...ale tečie...Tak pred koncom prania idú a viem,že to je normálne,vtedy napúšťa čistú vodu,aby poriadne preplákala...skôr mi išlo o to,že vtedy ten ventil pracuje...divné,nechápem teraz ako to má byť vlastne a čo je správne 8O Lebo predtým to tiež tak bolo,že neviem koľkokrát po sebe nešlo nešlo a zrazu už išlo...a potom zasa nešlo už,potom som prepájkoval programátor a už zasa išlo dlhšiu dobu...a teraz už zasa blbne dačo...Áno,periem podľa programov,ale keď tak pozerám tú tabuľku tak podľa všetkého tam ani predpranie nemá fungovať...otázka je prečo funguje,keď nemá a prečo raz funguje,raz nie,kde je hlavné...káble nikto neprehadzoval,sú tak ako boli i keď neviem,či sú správne od výroby vôbec :lol: Pridávam aj tabuľku programov.
Prílohy
20160704_213529.jpg
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 05 Júl 2016, 07:28

Tej tabuľke nerozumiem ani ja. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 09 Júl 2016, 12:07

Včera som ešte raz rozobral,vybral programátor,prepájkoval som tie triaky,poskladal som ale bez zmeny. Len mi nejde do hlavy ako to,že po prvom prepájkovaní už išlo zaradom dobre a zrazu prestalo ísť. To len tak sa z ničoho nič rozhádzal program? :?
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 10 Júl 2016, 07:17

Skorej by som povedal,že tam neboli studeňáky na chybe,ale nejaká pasívna súčiastka,ktorá sa po nahriatí "zázračne na čas opravila".Teraz to vidím na výmenu RJ. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 10 Júl 2016, 15:10

mirosne: ta keby som ja vedel,ale studeňákov tam bolo vtedy dosť ako som tak pozeral...ktorá súčiastka by to mohla robiť? Akurát som dal prať,ale nie na 35°rýchle pranie,ale na 60°bavlna,no vybral som predtým než som dal prať aj ten volič programov,nedalo mi to pokoja,lebo vždy ak ho vyberem,rozoberem troška prečistím už ide ok aj v polohe "0" s čím je doteraz problém po určitej dobe začne blbnúť,tak ma napadlo,že pred praním,skúsim či to nie práve on robí tú šarapatu.Sledoval som od začiatku priebeh prania ako aj inokedy prv kúsok vypustila,potom v priehradke predpranie napustila čistú vodu,potom prehadzovala prádlo a zrazu ejha ide aj v priehradke na hlavné pranie pekne a ani nie raz,lebo to berie po kúsku prášok ak tam je,na viackrát. Ta už teraz som z toho debil :lol: A tú výmenu RJ tiež som premýšľal,no radšej dám potom do bubna ten prášok a vyriešené :lol: Ale aj tak mi to vŕta hlavou,že kde je problém.
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 28 Dec 2016, 17:15

Tak a znova je tu problém,ale tentoraz iný...pri praní som si všimol,že práčka si nejako zle kontroluje otáčky motora,ako prehadzuje prádlo tak prv ide pomaličky ako aj má,ale medzitým stále náhle pridá a ubere otáčky...toto sa deje aj pri plákaní ako naberá otáčky ta z ničoho nič zrýchli a za okamih je v normále...a takto sa to opakuje...ale všimol som si už aj inú vec,ako prehadzovala pomaly prádlo tak,som počul také výstrely,alebo ako to mám nazvať...tak som sa zohol pod práčku a iskrilo tam fest pri každom treskote...akoby skratoval motor...ale toto sa dialo len pri nízkych otáčkach,pri plákaní nič...neskôr som si všimol,že je aj voda pod práčkou tak neviem či tie treskoty nespôsobovala práve ona,že natieklo do motora občas...
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Dec 2016, 08:19

Tak skontroluj motor,či nenatiekla naozaj do neho voda.Ak je to v poriadku,tak máš zodraté uhlíky.
0
Pozdravuje vás Miro.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa ferguson » 29 Dec 2016, 11:09

Vyzera, ze ta pracka ma nie jeden, ale viac problemov. Podla mna sa to neoplati opravovat. Nabuduce si uz Whirlpool nekupuj (ani Zanussi :wink: )
0

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 31 Dec 2016, 14:36

mirosne: dneska som sa na to pozrel,vybral som uhlíky a sú ešte riadne dlhé viď. príloha,motor som tak okometricky popozeral vyzerá byť ok,nevidel som tam žeby bolo niečo obhorené a pod,no trčali z neho nejaké kusy plastov,neviem o čo ide,či o nejakú izoláciu niečoho taktiež viď príloha. Mohlo to robiť tam nejakú šarapatu? Diky ;)
Prílohy
20161231_131551.jpg
20161231_140742.jpg
20161231_141031.jpg
20161231_141507.jpg
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 02 Jan 2017, 21:48

Uhlíky sú ozaj v pohode.Mal by si zistiť,z čoho pochádzajú tie plastové úlomky,lebo ja to nevidím.Len typnem,že sú z tacha.Daj motor mimo práčku,zapni a sleduj odkiaľ kde iskrenie.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 03 Jan 2017, 20:13

Môžem sa na to pozrieť,no prv by ma zaujímalo,či potom budem vedieť dať naspäť remeň na remenicu tak,aby nepadala,nakoľko nemá drážku,ale je len hladká...zvykneš si nejako poznačiť miesto kde je momentálne? prípadne iný nápad. A ešte by ma zaujímalo myslíš,že ten motor ešte sa dá dať dokopy? Alebo už zháňať nový,či použitý? Náhodou takýto ako mám ja nemáš? a ešte sa chcem spýtať to kolísanie otáčok nespôsobuje práve to tacho,teda,že je vadné? Ono to nie len iskrí,ale šľahá poriadne trieskavé iskry. Diky ;)
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 05 Jan 2017, 20:30

Odfoť ten motor z viacerých strán,pozriem,či taký nemám.Keď už z neho šľahajú plamene,asi už nie je čo riešiť.
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok