Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Mar 2013, 21:49

Presne tak, poriadnu hodinársku lupu ,alebo zaradom všetko preventívne preletovať.
Raz som mal takú blbosť na programátore Tatramatky- drôt bol riadne v dutinke zalisovaný, ale o pliešok sa vnútri opieral iba jeden drôtik z celej licne- :mrgreen: ... raz to išlo raz nie, až kým ho celkom neodpálilo, až potom som našiel zradu,ked bol celý drôt medzi konektormi na koncoch ,,hluchý,, :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 23 Máj 2013, 14:55

No najbližšie sa uvidí,že čo,ale nezdá sa mi,že ide o studený spoj,ono to totiž to po rozobratí a vyčistení vydrží dlhšiu dobu bez poruchy,prejaví sa to až po dlhšej dobe používania. :wink:
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Máj 2013, 15:06

Eskimák sa ťažko hladá, najlepšie je pri prevádzke skúšať nejakou plastovou tyčkou pritláčať na pološák, a hladať miesto, kedy to vypadne a naskočí, alebo hýbať káblami a konektormi...často je to on náhode, lebo musíš prejsť takto cez všetky programy,kedže nie všetky obvody sú v danom čase aktívne. :wink: Preto je jednoduchšie vymeniť celý diel a vylučovacou metodou určiť zdroj závady.Často to ani ináč nejde, leb by si strávil u zákazníika tri dni a práve vtedy by sa závada neprejavila, ale len čo zavrieš dvere, už sa to po....ie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 13 Feb 2016, 12:17

Nazdar,tak mám tu znova ďalší problém,už minule som si všimol ak práčka doprala,že šaty po skončení prania boli od peny z prášku,teda musel som dať znova na plákanie...dneska som skúšal zapnúť na rôzne programy a sledoval som priebeh prania a práčka až do plákania nevpustila prášok z priehradky šuflíka na hlavné pranie dnu do bubna,teda práčka prala len v čistej vode bez prášku a pod...potom začalo plákanie,tak som si všímal ako perie a otváral som šuflík a pozeral,kde vpúšťa vodu,najprv vpúšťalo len čistú,kde bola prázdna priehradka teda kde je predpranie,lenže potom vypustilo,znova napustilo a už zrazu bralo z každej priehradky,teda až teraz aj prášok,čo už nemalo a kebyže tam bola aj aviváž tak aj tú nakoľko voda tiekla do všetkých troch. Dá sa sa s tým niečo spraviť? Diky moc vopred :wink:
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 14 Feb 2016, 08:52

Z programátora ide lanko,alebo drôt,ktorý riadi klapku v násypke,trebo to poriadne pozrieť,či tam dačo nevyskočilo,hlavne z tých vodiacich drážok.Zvykne sa aj stať,že tieto veci sú v poriadku a chýba tam strunka na tom rozdeľovači,potom to pracuje kadejako.Alebo máš násypku,kde to vôbec nie je a do každej priehradky násypky idú zvlášť hadice?
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 14 Feb 2016, 12:12

Nevidím tam žiaden drôt ani lanko,sú tam len dve hadičky a dva elektromagnetické ventily a z nich idú káble. Do vnútra násypky som ešte nepozeral ako to tam je. Pridávam aj foto:
Prílohy
20160214_115606.jpg
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 15 Feb 2016, 08:17

Jasne,tak to máš ovládané ventilmi.Skús pozrieť,či nemáš zanesené vo vnutri tie dierky vodným kameňom,skade strieka voda a skontroluj,či tie ventily vôbec pracujú.Potom už len skontrolovať triaky na doske programátora,ktoré ovládajú ventily.
Prílohy
Násypka.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 15 Feb 2016, 20:00

Tak je to tam zaprasačené až čierne,ale to už dávno,už neraz som chcel,že to celé vyberiem,rozoberiem a vyčistím,ale akosi nebolo času ešte... k tým ventilom ako ich skontrolovať? ale logicky by mali fungovať,lebo vtedy napúšťalo v jednej priehradke a potom pri plákaní vo všetkých,keď vzalo aj ten prášok,riadne som videl keď som otvoril šuflík,že všade zhora tečie voda,teda mali by fungovať obe,len to funguje akosi divne,nie vtedy kedy by malo,akoby boli domotané programy...a tie triaky to som ešte nepozeral.
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 16 Feb 2016, 07:53

Takže ventily chodia,netreba kontrolovať ich ovládanie a keď si videl striekať vodu do násypky,tak potom nie sú dierky upchaté.Poprípade skontroluj studeňáky na doske programátora.Vyskúšaj znova prací cyklus a sleduj,čo sa deje,v prípade,že by nešla voda do násypky,odmeraj napätie na ventiloch.Môže sa jeden z nich zadierať,alebo je upchatý. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 26 Feb 2016, 18:20

Tak vyzerá,že chodia,odvtedy sa skúšalo viackrát prať a tri razy za sebou šlo v pohode,no včera už nastal závažnejší problém,dal som prať záclony na 40ku,napustilo pomerne málo vody,namiesto 40ky neviem akým zázrakom preskočilo na 90ku,ale všimol som si to už pozde,išiel som do kúpeľne,lebo bolo akosi skoro a podozrivo ticho pozrem,práčka stojí,otvorím dvere,kúdol pary tak bolo jasné,že ich vyvarila,navyše ani nevyplákala,ani nevyžmýkala,boli samý prášok. Po včerajšom praní mám smrad v kúpelni,som strčil hlavu do bubna a vyzerá to,že odtiaľ ide ten smrad,zrejme to bude od rôznych usadenín. Dneska som sa pustil do rozoberania práčky,vybral som programátor a veru vyzerá,že je tam studených spojov celkom dosť...pridávam aj foto programátora.
Prílohy
20160226_165530.jpg
20160226_165556.jpg
20160226_165631.jpg
20160226_165650.jpg
20160226_165808.jpg
20160226_165816.jpg
20160226_165823.jpg
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Electrocid
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Feb 2016, 23:06

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa Electrocid » 01 Mar 2016, 20:54

Samo preskočiť nepreskoči si myslím, ale určite by som pozrel termostat. V akom stave je pracka?
0

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 20 Mar 2016, 12:52

Electrocid: to netuším,ale zaujímalo by ma však,čo je v prípade tejto práčky vlastne termostat. Práčka je vo veľmi peknom vizuálnom stave.

Takže,programátor som nanovo prepájkoval,odskúšané už hádam aj 10-krát,všetko fičí ako má!

Diky moc za pomoc :agree:
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 01 Máj 2016, 20:17

Nazdar,potreboval by som poradiť nejaký overený a spoľahlivý prostriedok na poriadne prečistenie vodného systému,lebo práčka mi smrdí jak zhnité vajco...Ďakujem :wink:
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Mir0
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30 Nov 2007, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa Mir0 » 02 Máj 2016, 19:58

Recept na cistenie pracky :
1/2 az 1 liter octu spolu s prostriedkom na umyvanie riadu decentne jedno stisknutie a na zaver jeden stary uterak, ide pouzit cokolvek, to len aby nebola prazdna :rolleyes:
Zvolit program s pranim na 90C.
Pokial sa bojite octu ide pouzit aj kyselina citronova.
Ak sa casto perie na malych teplotach, masnota sa usadza vsade po ceste.
Z casu na cas treba prevarit.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa mirosne » 02 Máj 2016, 21:40

Ocot nie,po ňom ostáva dlho smrad.Radšej niečo z prípravkov na to určených,napr.:

http://www.eshop.svats.sk/products/1680 ... 50-ml.aspx
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 02 Máj 2016, 22:59

Môj overený postup. Nastavíš práčku na 90°C. Do násypky na hlavné pranie daj prášok a do násypky na aviváž daj nejakú aviváž. Nasypku na predpieranie nechaj prázdnu.Pustíš ju a práčka najprv vypúšťa vodu až potom začína napúšťať.. Ak začne napúšťať, tak ju surovo stopneš, alebo vytiahneš z elektriky. Ona si program pamätá, tak bude pokračovať. Až sa ti odistia dvierka, tak naleješ tam 5l octu a hodíš nejaké staré uteráky. A zapneš, alebo zasunieš do elektriky. Program bude pokračovať. Je dobré potom v rukách poohýbať výpustnú hadicu, aby sa uvolnilo čo najviac bordelu z tzv. harmoniky.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
metalbreath
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa metalbreath » 20 Jún 2016, 20:09

Diky za rady :)

Dneska zasa nastal problém,práčka znova nezobrala prášok...čo s tým tentoraz? :wink:
0
Nikto múdry z neba nespadol,človek sa učí celý život ;)

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa delong » 20 Jún 2016, 22:17

Vymeň pračku :lol: . Whirlpool-ky sú najvätšie šmejdy aké som kedysi poznal . Kamarát čo robil vo whirpoole povedal o nich ešte škaredšie reči :lol: .
0

Používateľov profilový obrázok
tornado6
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: nedaleko Piešťan
Vek: 44

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa tornado6 » 20 Jún 2016, 23:41

Tak ti neviem, máme zvrchu plnenu pračku Wirpool už cca 4 roky a programátor funguje bez problemov, ale mal som problem s tým, že na bubne mi odhrdzavelo ložisko a menil som celý domek aj s tesnením ktoré od výroby nikto nenamazal vazelinou, zrejme napočne aby to časom odišlo a pán majitel si kupil novu pračku, domek ma vyšiel 10e a tlmiče dalších 10 takže 20e dokopy, keby tý čo tie pračky skladaju neboli taký lempli a namazali to tesnenie ako má byt nebol by problem s hrzou, a ešte jedna vec, zo strany nie od remenice kde je 8čka skrutka ktoru nie je problem vymenit, ale s tej druhej kde dali duralový šrob s velkou hlavou na 5 imbus a nešiel povolit taký bol chytený od hrdze bolo to treba odvrtat, vytočit skrutku a vymenit domek aj s novým tesnením a dal som tam 8 skrutku na kluč a je to v pohode.

PS: Myslím že moj nazor je, že nie pračky su sračkove,ale tý čo ich skladaju stoja za hovno, ale ako mi povedal kamarát, čo by potom robili servisáci, že?
0
Pri oprave ťa vždy niečo prekvapí, ale treba si vedieť poradiť.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Whirlpool AWG 908 E chybný programátor

Príspevok od používateľa delong » 22 Jún 2016, 22:20

Veď práve o to ide . Robili to lempli za minimálnu mzdu ktorý to mali na háku ako to poskladali . Kamarát robil výstupnú kontrolu . Z jednej smeny kontroloval pračky a každá tiekla. Dotyčný "operátor výroby" či jak im nadávajú zabudol dať semering na hriadeľ bubna :lol: .
O to horšie bolo prekvapenie že "operátor" bol tmavšej pleti :lol: a jeho mozgová kapacita nedosahovala ani úroveň hada :mrgreen: .

Ale ani za tým "rysovacím prknom" v inginering room to tiež nebolo o nič lepšie :lol: .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok