CryptoBox 500HD

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Okt 2016, 21:19

Ahojte, rád by som spojazdnil zamrznutý CryptoBox 500HD, ktorý sa iba hreje bez obrazu i zvuku a kontrolky (červená LED pre power, zelená LED pre signal) iba slabo poblikujú. 2-3 roky bežal normálne, po záruke začal mrznúť - fw z USB-klúča mu pomohlo zmŕtvych vstať, aj správny čas začal ukazovať až doteraz :( Žeby vadný tuner, ktorý nedovolí rozbehnutiu boxu, preto že robí veľkú záťaž pre zdroj :?: Napätie na kondíkoch 6,6V, naprázdno 15V - pri pripojení 1,2W žiarovky 12V drží 13,5V, zdroj by mal byť teda OK:
Prílohy
CryptoBox 500HD
CryptoBox 500HD
0

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 29 Okt 2016, 21:26

Na primárnej strane zdroja vymeň oba elektrolyty. Neuškodí po tej dobe vymeniť všetky v zdroji.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa platon.rado » 29 Okt 2016, 21:31

Tak tam už nie je čo opravovať...Ak si myslíš že je zdroj ok,ale aj tak by som vymenil kondíky v zdroji.Nový firmware si dal ako píšeš tak už ma nič nenapadá.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Okt 2016, 21:44

Ten hlavny primarny nie je trosku zduty? Ci to len fotka skresluje?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa oravan » 29 Okt 2016, 22:01

náhodou pre tuner neni zdroj mumo hlavneho zdroja kukni to alebo odpoj napätie pre tuner
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: CryptoBox 500HD tvrdy reset

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Okt 2016, 22:04

Áno je, no nakoľko taký nízky nemám, zatiaľ som pri riešení ako to celé RESET-ovať :idea: Uvažujem, že tam pridám 4-pólový izostat, ktorý mi preruší ten napájací konektor, nakoľko po viacnásobnom vysunutí / zasunutí pod napätím mi ten čínsky šmejd sa podarilo nabootovať a už beží :applause: Btw-: možno stačí 2-pól, čiže prerušiť iba zem GND, neviem - nemá niekto náhodou schému ? vďaka.
0

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa Simil » 29 Okt 2016, 22:21

Pred týždňom som riešil presne toto isté,najprv mi vypadávali kanály,potom to chvíľu išlo,potom zase vypadávali farby,až to nakoniec skončilo hláškou kanál kódovaný,Na vine bol ten najväčší kondík v zdroji.ale pre istotu som vymenil všetky,a box ide ako hodiny už týždeň.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: CryptoBox 500HD tvrdy reset

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Okt 2016, 22:59

OHAJ napísal:Áno je, no nakoľko taký nízky nemám, zatiaľ som pri riešení ako to celé RESET-ovať :idea: Uvažujem, že tam pridám 4-pólový izostat, ktorý mi preruší ten napájací konektor, nakoľko po viacnásobnom vysunutí / zasunutí pod napätím mi ten čínsky šmejd sa podarilo nabootovať a už beží :applause: Btw-: možno stačí 2-pól, čiže prerušiť iba zem GND, neviem - nemá niekto náhodou schému ? vďaka.
Nie velmi dobry napad, vies, co robia polovodice pri takomto saskovani s napajanim. Nemaju to v laske. Ja osobne by som ho neprovokoval, ak by som aj dal cokolvek ine nalezato, tak by som dal, ale izostat, co ja ti viem, bratm ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Okt 2016, 23:05

V prvom rade vymeň ten kondík v zdroji.. fakt vyzerá byť zdutý (ten najväčší)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: CryptoBox 500HD

Príspevok od používateľa OHAJ » 04 Jan 2017, 18:04

samozrejme, že som ho vymenil a nepomohlo to - tvrdo to reštartujem prirobeným isostatom, ktorým prerušujem všetky 4-káble z impulzného zdroja, v podstate to potom ide skoro aj mesiac, až pokým nezačne sekať obraz (HDMI i AV) - potom iba ten dorobený reset, bo hlavným vypínačom vzadu to nenabehne, ešte nejaké rady na opravu alebo ako eliminovať prehrievanie celého šmejda ?
PS: mám aj nový GoSat 7060 HDi v oveľa menšom plecháči a hreje sa tiež jedna radosť, tiež mu veľa nedávam :thumbdown:
0

Napísať odpoveď