Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 20 Nov 2020, 19:51

Zdravím páni, včera večer asi na jednu minútu vypadla elektrika, keď opäť naskočila set top box nevie nájsť svoj interný HDD. Ponúka mi možnosť naformátovať HDD :pain: Čo sa mi moc neľúbi nakoľko tam mám nahrávky a nechcem o ne prísť :( Stretol sa už niekto s takýmto niečim ? Set top box je už po záruke. Vždy po zapnutí mi ponúka formátovanie HDD. Už toľko krát sa stalo, že takto vypadla elektrika a išiel v pohode. V čase výpadku som nič nenahrával.

Ďakujem za Vaše reakcie ....
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Nov 2020, 20:08

Ak mas, skus iny HDD a ten v nom zformatuj a uvidis ci je set top box OK alebo nie.

Mohlo sa nieco v momente vypadku el. energie "nedozapisat" na HDD a preto ti to blbne. System obcas komunikuje s HDD, ze "ako sa ma" a tak. :D
Chcelo by to neaky "Scan disk", lenze to ten set top box nema.
Ak potrebujes nieco zase nahravat, tak urob z toho HDD clon, a potom to mozes skusit zformatovat a neskor sa pohras s klonom ci z toho klonu nieco dostanes alebo nie.

Skus kontaktovat vyrobcu set top boxu, technicku podporu, ci maju neake rady pre teba co s tym. Za pokus to stoji. Za to nic nedas. Nemas co stratit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Nov 2020, 21:15

skús ho otvoriť, vytiahnúť napájanie HDD, spusť box nech nabehne. Po úplnom štarte ho normálne vypni a zapoj opätovne HDD. Spusť box a napíš, či má problém, alebo nie
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 20 Nov 2020, 21:57

Marek1975, tak som to skúsil a jediná zmena je, že už neponúka ani formát HDD a ani ho nenašiel :( Disk je počuť ako sa točí, ale set top box ho nevidí :(
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Nov 2020, 22:42

Skús potom nahodiť iný (prázdny disk) a sleduj, či ponúkne formát, ak áno - sformátuj ho a sprav krátky záznam - prehraj záznam či je ok.

Ak bude pri tomto disku všetko v poriadku - skús pôvodný nahodiť do PC - či ho vidí a povolí na ňom formátovanie - ale skontroluj si aký je na na ňom file systém - dodrž ho. Ak prebehne formát korektne, nahoď ho do settop boxu a pozri, či ho zoberie - ak áno, nahraj krátky záznam a prever jeho prehrávanie - ak je všetko ok, disk je v poriadku.

Ak ho PC nezoberie, skús ho natiahnuť pod MSDOS, alebo iným file commanderom , ak pôje formát, postupuj "skontroluj si aký je na na ňom file systém - dodrž ho. Ak prebehne formát korektne, nahoď ho do settop boxu a pozri, či ho zoberie - ak áno, nahraj krátky záznam a prever jeho prehrávanie - ak je všetko ok, disk je v poriadku."

A ak sa nedá rozbehať ani pod DOS a ani pod Win, je disk kaput
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 21 Nov 2020, 09:16

Ale požiadavka bola zachrániť nahrávky.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Nov 2020, 11:42

Dík za upozornenie, každopádne nejaký diskový manager na čítanie by som skúsil, ak by nepomohlo, tak bohužiaľ
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Nov 2020, 12:12

je dost mozne, ze je len poskodene MFT, odpoj, pripoj k pc a skus nejaky z nastrojov na obnovu dat. oni by ti mali hned oznamit, ze je tam fat32 a ponuknut zapisat. data tam urcite su.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 21 Nov 2020, 12:27

Aká je vlastne šanca na záchranu dát, keď sú poškodené/vymazané interné štruktúry súborového systému?

Dáta vtedy ostanú to je pravda, ale je ťažšie zistiť kde sa ktorý súbor začína a končí.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa josek » 21 Nov 2020, 12:50

palikem: ten STB máš pravdepodobne od Telekomu v prenájme, takže je jedno, či je v záruke alebo nie. Zavolaj technickú podporu. Ja mám s nimi dobré skúsenosti.
Poradia ak sa dá vôbec niečo s tým robiť, alebo ti prinajhoršom vymenia zariadenie, teda vtedy o nahrávky prídeš.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Nov 2020, 14:50

maskrtnik: to sa nezvykne posahat cela struktura, iba zakladne udaje, suborovy system a indexy. takze teoreticky ty sa stale vies dostat k suborom, len to dlho trva, lebo sa musi hladat v celom disku.
Je to ako v kniznici. mas milion knih v regaloch a potom tu srandu (zabudol som ako sa to vola), kde je zoznam: ta a ta kniha je v tom regali, tretia zlava. a v disku sa zvykne tento zoznam posahat. teoreticky by to mal vediet opravit aj chkdsk vo win, kedze cela magio platforma je postavena na windows.

josek: nie je pravidlom, istu dobu sa tie magia kupovali, mam jedno doma, teda uz len skrinku z neho.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 21 Nov 2020, 16:30

Tak som ho vytiahol a pripojil k PC, Win10 nevidí, Win8 nevidí a Win XP nevidí :(
A dal som iný disk do set top boxu a ten zobralo ;) Ponúklo formát, ale ten formátovať nemôžem :( Takže čo s tím diskom :pain:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Nov 2020, 16:36

co znamena windows nevidi? pre vacsinu uzivatelov to znamena, ze im nezobrazi v tento pocitac. taakze vidis ten disk aspon v device manager, alebo disk manager?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Nov 2020, 16:43

co znamena windows nevidi?
, že asi s ním nedokáže pracovať - možno poškodená MBR tabuľka, bez nej sú síce dáta na disku, ale systém k nevie pristupovať
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 21 Nov 2020, 16:45

Myslel som, že nie je v priečinku Tento počítač ;)
Ale v Správa diskov je
obrázok_2020-11-21_164429.png
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Nov 2020, 16:57

marek, pytal som sa autora. pretoze to, ze ho nezobrazi v tento pocitac, neznamena, ze je poskodeny alebo nefunkcny. pripadne mu len nepridelil pismeno. mbr hovori max. o tom odkial ma spustit system a kolko na oddielov

Ok, takze dobra sprava, disk ako taky je v poriadku, teraz uz len zistit, aky to ma filesystem.
skus napr. recurva, ten by mohol vediet identifikovat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 21 Nov 2020, 17:05

Asi takto
obrázok_2020-11-21_170456.png
0

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 22 Nov 2020, 16:29

Nepodarilo sa mi nič zistiť.
obrázok_2020-11-22_162911.png
0

palikem
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Apr 2017, 21:42
Vek: 50

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa palikem » 28 Nov 2020, 17:17

Dal som nakoniec ten disk formátovať v set top boxe a ani set top box ho nevie naformátovať :pain:
Ďakujem všetkým za nápady, ale disk je asi kaput.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Set top box Magio sat Kaon od Telekomu.

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Nov 2020, 12:02

Su firmy ktore sa specializuju na zachranu dat z kapit diskov, ale to stoji strasne palky, lebo to je piplacm robota. Asi zachranovat neake zaznamy filmov to nema zmysel za taku cenu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď