Sony TC 765 hlavný remeň

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Sony TC 765 hlavný remeň

Príspevok od používateľa E001 » 30 Dec 2020, 18:32

V lete som som menil na mojom miláčikovi ( v avatare) hlavný remeň motor - dva zotrvačníky dualkapstanov. Teraz pred vianocami mi začal blbnúť tak, že po stopke pri rozbehu zakolísal, ale teda strašne. Strávil som nad tým už niekoľko hodín, podozrieval som všetko možné, prítlačné kladky, nastavenie ťahov kotúčov, očistenie hriadeľov, no ani vo sne ma nenapadlo podozrievať relatívne nový remeň. Dnes som mašinku znova rozobral a už pri dotyku prstu pri prehrávaní sa prejavilo to kolísanie. Pravdepodobne ten pás časom zvýšil svoju pružnosť a naťahuje sa, ako guma v trenkách. Ten starý originál bol vyťahaný a klasicky sa rozkmytával medzi remenicami, ako na starom cirkulári. ): Ináč prstom som zistil aj drobné, akoby bodkové výstupky na remeniciach. Tie odstrániť nebude asi problém, ale až pred výmenou remeňa. Kupoval som tuná:
https://www.ebay.de/itm/Capstan-Riemen- ... SwImRYYDNH

Dodávateľ sa tváril hodne seriózne a vzhľadom na šírku sortimentu a cenu som nemal dôvod na nedôveru.
Ak máte ktosi overený zdroj na takéto gumy, prosím o kontakt. Aby som nemusel strihať dušu s traktora. :))
Ďakujem.
0