Udrzba ventilatorov na 12v 6-8-10-12cm plastove

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
norman
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 02:45

Udrzba ventilatorov na 12v 6-8-10-12cm plastove

Príspevok od používateľa norman » 23 Jan 2021, 02:59

Dobre rano.Zaujimalo by ma ako sa maju premazat pc ventilatory ked uz zacinaju vrzgat pri vyssich otackach?Nejak len vycistit vnutro alebo to nejak presprejovat olejom nejakym a ak aky je najlepsi?Mam cca.50ks ventilatorov co uz maju najlepsie roky za sebov ale su stale plne funkcne akurat ten hluk co z nich ide mi dost prekaza tak by som potreboval nejaky typ ako by sa to dalo rekudovat aby som ich nahodou neznicil este viac nez su znicene.Treba mysliet ekologicky viem ze to sa neoplati pri cene 1e kus v obchode ale snazim sa nevyhadzovat zbytocne veci ktore este funguju aj ked nie ako nove.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Udrzba ventilatorov na 12v 6-8-10-12cm plastove

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Jan 2021, 08:53

Ja sa s tým nejako moc mepaprem... pokiaľ je zo strany statora otvor k ložisku, či už len prelepený nejakou nálepkou, alebo aj plastovým "víčkom" - kvapnem dnu niečo, čo staré mazivo rozpustí (podľa stavu - väčšinou len techn. benzín), trochu s vrtulkou pootáčam / pomyksujem v smere osi a natlačím tam vazelínu na valivé ložiská (typ neviem, používame v robote na kolesá ban. vozov :lol: ). Okraje utriem/odmastím a prelepím koliečkom nejakej samolepky... V poskladanom dielňovom PC (zo starších komponentov) mi to tak fučí zo 12 rokov a údržba asi 3x.
Nové ventilátory som kupoval pred pár rokmi (asi 4r.) kamošovi do šiestich disco-efektov a vydržali ísť "potichu" možno pol roka, dva sa zadreli... Po tejto "údržbe" sa zatiaľ ešte nesťažoval :wink: -možno preto, že má klub zavretý kvôli pandémii - asi príde čas údržby keď znovu otvorí :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udrzba ventilatorov na 12v 6-8-10-12cm plastove

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Jan 2021, 12:03

ja rotor vyberiem, vyutieram a namazem nejakym zazrakom z 90tych rokov, co sa pouzival v autach. taka vazelina do 200stupnov na vsetko co sa ma hybat v aute.
Dokonca je super aj na koliecka na dvere sprchoveho, lebo je vodeodolna
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok