Najdúch LG 49uh603v-ZE

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miroja » 07 Feb 2021, 13:34

Caute.
Kolega nasiel v byte, ktory prenajimal po najomcoch TV LG lg 49uh603v-ZE, no nenasiel dialkove.
Najomcovia boli udajne "svojski", takze je aj mozne, ze telka nebude OK, no bez DO je odskusat aj zakladne funkcie nemozne. Telka ma len jedno tlacitko on-off. Po stlaceni nabehne podsvietenie a fialovy obraz . Nie je tam ziadne logo, iba fialovy display. Po case (po par minutach) sa TV vypne do st-by, no dovtedy je tam stale len fialova obrazovka, ziadne hlasenie "nemam signal" alebo cosi podobne...
Skusal som dve univerzalne dialkove, ani na jednom som nenansiel kod s ktorym by som TV vedel akokolvek ovladat.
Takze otazka znie:
Nemate niekto taky TV (alebo skusenosti) ak sa tento model sprava po zapnutiu? Je tam nejake LG logo, ci fialova je normalna ?
Original dialkove by sa dalo kupit, no nevem ci ma vobec vyznam zhanat ho, pretoze indicie, ze telka je KO su. Pomohlo by mi, ak by niekto vedel potvrdit alebo vyvratit, ze, ze po zapnuti sa ma zobrazit napriklad logo, alebo len podsvietenie a tmavy obraz, po nejakom case bez signalu aj nejake info na dislay....pripadne dat tip, ako tu telku nejako odskusat bez DO, ci pozicat DO.
Dik za kazde konstruktivne navrhy.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa amater63 » 07 Feb 2021, 13:47

Ahoj, a nejde použít na vyzkoušení aplikaci na mobil.
Prílohy
Opera Snímek_2021-02-07_134412_play.google.com.png
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa mac26 » 07 Feb 2021, 14:04

Treba vyskusat to tlacidlo podrzat, nasi maju tiez 2 jednotlacitkove LG. Otvara sa tak nejake zakladne menu, ovladanie pomocou kratkeho/dlheho stlacenia
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa jezevec » 07 Feb 2021, 14:05

Máš tam dvě vady, fialový odstín je způsobený vadným podsvitem a když to nezobrazí logo či jinou hlášku bude vada buď v panelu nebo v m-boardu. T-con tato TV tuším nemá. Telka vhodná tak akorát na SD, ani se nedivím, že ji tam nechali.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miroja » 07 Feb 2021, 14:42

amater63
Pocul som o takychto apkach, ale este som to nikdy neskusal. Technicka otazka , cim vlastne vysielaju terajsie mobily ten infra povel? Viem, ze starsie mali infraport, no novsie smart mobily ho uz nemaju. Ci sa mylim?
EDIT: Tak som mudrejsi... :-) Ak chceme ovladat mobilom telku infa svetlom (su aj ine moznosti ovladania TV nez cez IR), logicky mobil musi mat IR ledku, alebo externy IR vysielac (IR blaster? ).

mac26
Skusil som tlacitko podrzat dlhsie, 3x blilkla ledka, ale ine inak sa spravanie TV nezmenilo.

jezevec
Dik za info. Mal som take tusenie, ale chcel som si to potvrdit od niekoho, kto ma prax.. Dik.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa amater63 » 07 Feb 2021, 15:19

.....logicky mobil musi mat IR ledku, alebo externy IR vysielac (IR blaster? ).
Tak, tak musíš. Já se nechal trochu unést když jsem to psal. Jiné možnosti jsou- jak jsi poznamenal, ale to by jsi tu TV musel mít funkční.
0

Používateľov profilový obrázok
miromatus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22 Apr 2007, 00:00

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miromatus » 07 Feb 2021, 17:08

Ak to má Tcon, / podľa tohoto inzerátu asi má https://elektro.bazar.sk/34006991-lg-49 ... 70c-0647a/ pozri či sú napätia ako majú byť, niekedy bývajú aj popísané na doske Tconu
0
Naposledy upravil/-a miromatus v 07 Feb 2021, 21:51, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa enigma » 07 Feb 2021, 18:43

mám diaľkáč od LG " navyše " ( rezervu ) .... vedel by som ti požičať .... a jedna otázočka ... tlačítko na zapínanie , nie je náhodou aj džojstik ? nedá sa posúvať vľavo / vpravo / k sebe a od seba ?
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa Mek » 07 Feb 2021, 21:52

Niektore tie telky maju joystick vzadu, skontroluj ci tam nie je.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miroja » 08 Feb 2021, 11:01

Mek
Nie, jostyck to nema, uz som pred tym skusal som to tlacitko talcit aj do bokov....
amater63
Uz som objednal za 5 Eurokorun z Ciny, som zvedavy, ako to bude fungovat. Ked pride, dam vediet ako som spokojny.
enigma
Si priamo z NR? Chodievam spravidla 2x do tyzdna do Mochoviec..
miromatus
Este som ho nerozoberal, ale skusim kuknut :-).


Nejaky problemom v podsvieteni som predpokladal aj ja, pretoze ta fialova nevyzera byt homogenna po celej ploche obrazovky , v strede sa to javi tmavsie. Pravdepodobne nesvieteia vsetky LED (ak ma ovsem telka standardne podsvietenie LED zozadu). Zatial sa mi ju nechcelo rozoberat.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miroja » 12 Feb 2021, 19:02

LG_01.jpg
Nejako sa mi ho este ulutostilo odviezt na zberny dvor, tak som ho este trochu preklepol..
Zjavne zostala telka v nastaveni: vstup HDMI2, lebo po pripojeni signalu do HDIMI2 sa rozbehol zvuk, display stale fialovy (alebo modry?).
Zhodil som zadny dekel, (svojske uchytenie s prednym plastom, fuuuj) a zmeral som napatia zdroja (13V) napatie na TCON-e (tesne pod 13V). Poistka na TCON-e OK. Na doske som nasiel zjavne SMD stabilizator (puzdro SOT223, na nom GH16C) 3,3V. Na jeho vstupe som nameral 0,7V.
Skusil som odpojit ploche kable od TCON k displayu, napatie na stabilizatore nabehlo na 3,3V. Zistil som, ze ak je pripojeny len jeden (lavy) kabel napatie na stabilizatore je OK. Ak pripojim aj druhy (alebo len druhy) napatie spadne na 0V.
Z toho mi vychadza problem - skrat za TCON doskou (alebo sa mylim) ,teda na doske, medzi TCON a samotnym displayom.
Ked je pripojeny len jeden plochy kabel (tam, kde je cierna polovica displaya), stabilizator TCON-u ma spravne napatia. Obraz vsak ani na polke displaya nie je . Ten modry pas inej sytosti sa casom farebne vyrovna.... Telka je na fotke otocena hore nohami.
Co by ste poradili? Je realne v domacich podmienkach stopovat chybu dalej? Alebo je definitivne KO display ako taky?
Mam definitivne zlomit nad TV palicu a zabezpecit mu odvoz na ZD?
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa mirosne » 12 Feb 2021, 20:19

Ten modrý pás sa mi moc nepáči.Ale pokiaľ pri zapojení druhej polovice displeja ide t-con do skratu,potom by som hľadal skrat v tých keramických kondoch za t-conom.Ak by si našiel kond v skrate,čo bude dosť problém,potom sa uvidí.Ale mne sa celkovo ten t-con nepáči. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Najdúch LG 49uh603v-ZE

Príspevok od používateľa miroja » 13 Feb 2021, 20:31

Nasiel som jeden skratnuty kondik a vlastne aj objavil pricinu tohto problemu,voda. Stabilizator na TCON-e ma uz normalne napatia s obomi kablami, obraz nabehol, ale....

M-Board aj TCON asi budu OK. Predpokladam, ze podla toho ako to zobrazuje teraz je problem uz len v paneli.....

Ako spieva Marika v jednej z pesniciek ...zaverecna...
Prílohy
LGPanel.jpg
0

Napísať odpoveď