Meraci pristroj MS 2301

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Meraci pristroj MS 2301

Príspevok od používateľa YellowJacket » 10 Feb 2021, 18:31

Ahojte,

kolega mi doniesol tento meraci pristroj, po stlaceni zapinacieho tlacidla sa nerozsvieti display, iba zacne pipat. Niekedy desat kratkych pipnuti, niekedy iba neustale pipa. Podla manualu ( odkaz na pdf) som nasiel, ze:
When the battery service life is less than 20%,the symbol
is continual displayed, the clamp can not save the measured
value in memory in this case. When the batteries service life
is less than 15%, prompt beeps is continual emitted. After
10 beeps is emitted, the instrument switch off automatically.
Na doske je 8 bitovy uC s oznacenim "SAB C505L" ( datasheet v prilohe ), najprv som mal podozrenie, ze s mojm stastim je tento uC mrtvy, avsak buzzer aj reakcia na tlacidlo je ovladana tymto uC a to funguje ( schema ovladania buzzera v prilohe. Pin P3.6 striedavo meni hodnotu z 0 na Vdd a buzzer striedavo piska ). Myslim, ze nie je mozne, aby bola poskodena iba cast mikrokontrolera, alebo sa mylim? Krystal funguje taktiez, frekvencia 4 MHz zmerana osciloskopom.

Pristroj napajam laboratornym zdrojom 9 V ( odber 20 mA ), na mnohych pinoch nameriam napajacie napatie, kvoli comu som mal prvotne podozrenie na vadny uC. Pred stlacenim tlacidla je Vdd 4V , po stlaceni tlacidla 4.6V, az nasledne po 10-ich pipnutiach znova klesne na 4V. Mam pocit, ze problem bude niekde s detekciou nizkeho napatia, kedze to pise aj v citacii z manualu, avsak neviem, kde zacat hladat, kedze nemam schemu a pochybujem, ze sa k nej dostanem.

Mate niekto nejaku radu, mozno niekto, kto podobny pristroj uz opravoval? Bol celkom drahy, bola by skoda ho vyhodit. Dakujem vopred.
Prílohy
SAB-C505L_datasheet.pdf
(487.32 KiB) 56 stiahnutí
buzzer_schematic.png
IMG_20210210_180737.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Meraci pristroj MS 2301

Príspevok od používateľa YellowJacket » 16 Feb 2021, 09:31

Chybu som nasiel, pisem to sem len kvoli tomu, ak by niekto mal v buducnosti podobny problem. Na vine bolo solid state relay ( IC20) , ktore spinalo vystup cez dva FETy, z ktorych otvaralo iba jeden, napatie bolo preto prilis nizke, miesto potrebnych 9V a nestacilo to ako vstup pre spinane zdroje a LDO regulator pre uC.
Prílohy
RE_schematic.jpg
2
Obrázok 2

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok