Diaľkové ovládanie

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa MacikTO » 17 Feb 2021, 15:00

Ahojte ...mám tu jedno diaľkové ovládanie pukacku.....nefunguju na ňom dve stredové najviac používané tlacitka...na základnej doske je fólia a pod ňou sú cinove pložky...chcem sa spýtať odborníkov ako to opraviť keďže na tom nefungujucom tlačidle sa ten kontakt nevracia naspäť do povodnej polohy...trošku som skúsil uvoľniť tu fóliu nachvilu sa to zlepšilo ale aj takto blbne...dá sa to nejako niečím nahradiť alebo už je ten ovládač neopravitelny? vopred ďakujem za názory
Prílohy
1613570396292..jpg
1613570423985..jpg
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa amater63 » 17 Feb 2021, 15:23

Ahoj, dej fotku ještě z druhé strany (folie).Použít membránu z tlačítka co se nepoužívá by možná šlo, nebo ne?
1
Obrázok 1

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa MacikTO » 17 Feb 2021, 15:32

Len sa obávam keď uvoľním tu fóliu a vyberiem iný kontakt ako tu fóliu dám naspäť aby ten kontakt sa nehýbal?
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa dan21 » 17 Feb 2021, 15:37

Alebo sa vykasli na opravu a vyber si nove tu https://www.dalkove-ovladace.cz/
Mal som podobny problem. Odislo mi dialkove z TV . Par dni som spekuloval ale nic z toho. Asi odile cip.
Tak som vybral presne podla typu telky dialkove. Este som mal na vyber ci chcem origo alebo kopiu.
kopia = 250CZK
origo = 998CZK

Zobral som kopiu a uz je v rodine klud :-) :-)

V nedelu som objednal a v utorok som to mal cez zasielkovnu doma :-)
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa amater63 » 17 Feb 2021, 16:31

Ano, souhlas nové je jasné řešení. Navíc je to firma která má mnoho D.O na výběr jak od výrobců tak modelů. Také mohu doporučit, mám jenom dobré zkušenosti.

Ještě jsem se chtěl zeptat, od čeho je ta dálka.- ""Len sa obávam keď uvoľním tu fóliu a vyberiem.........""" jedině nějak podlepit páskou což by asi nebylo moc spolehlivé a trvanlivé. Spíše jako nouzové řešení.
0

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa MacikTO » 17 Feb 2021, 18:45

Dakujem za reakcie..uz som pozeral aj novy presne na tej stranke, len problem je v tom, ze toto DO je zo satelitu Xtrend 8000 a ovladam nim aj telku Panasonics....origo sa uz neda zohnat jedine duplikat a ten asi nebude ovladat aj telku..premyslam nad nejakym inym programovatelnym len zasa sa obavam funkcnosti aby som dokazal plnohodnotne ovladat TV aj SAT...najradsej by som opravil to stare ... podarilo sa mi dostat sa pod tu foliu napravil som tie kontakty len teraz laborujem ako tu foliu naspat prilepit...neviem ci by to slo horucim vzduchom obavm sa ze sa poskodi natrvalo
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 17 Feb 2021, 19:03

Ten VAT Electronic robí ovládače 4 v 1
Doplňková funkce: ovladač je možno naprogramovat na další 2-4 zařízení (celkem tedy 4). Budete schopnii jedním ovladačem ovládat několik různých zařízení.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa MacikTO » 18 Feb 2021, 13:20

Dakujem za reakcie...este sa chcem spytat ake mate skusenosti ci skor kupit duplikat k orginalu kedze orginal sa uz neda zohnat ale VAT ho ponuka ako dupikat 1:1 alebo skor ten programovatelny? myslim skor do buducna pri vymene TV aj ked na TV momentalne prepinam len vstupy HDMI a DVBT a standby rezim, kedze vsetko ostatne pozeram a ovladam cez SAT...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Diaľkové ovládanie

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Feb 2021, 14:55

Volba - duplikat / programovateľný - je len na tebe, prípadne ostatných užívateľoch.
Na stolíku mám 4 DO - audio, TV, SAT a programovateľný, ale ten je v podstate len pre mňa. Ostatný v ňom majú chaos :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok