Oprava VHS video prehrávačov

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Oprava VHS video prehrávačov

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 19 Mar 2021, 16:50

Zdravím

Dostal som sa k 2 kusom starým VHS videám, avšak ani jedno nefunguje tak ako má. Rád by som spojazdnil aspoň jednu pre digitalizáciu VHS kaziet.
Jedná sa konkrétne o Panasonic NV-HV51EP a PHILIPS VR285. Chyby sú nasledovné:
Panasonic:
- s časti nefunkčná mechanika, neprehráva, nepretáča kazetu, no vytiahne ju a pripraví tak, ako by sa mala prehrávať, občas krčí pásku

Philips
- pôvodne video išlo, mal som ho však rozobraté na vyfúkanie od prachu, no keď som ho poskladal, video už neprehráva, na obrazovke je len šum
- čas a menu pre nahrávanie sa zobrazí, neprehráva len video z kazety

Budem rád za akékoľvek rady, taktiež budem rád, ak by mi niekto vedel odporúčiť nejakú literatúru ohľadom opravy VHS prehrávačov.
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Oprava VHS video prehrávačov

Príspevok od používateľa StefanST » 19 Mar 2021, 18:25

MrWifiHifi napísal:
19 Mar 2021, 16:50
Rád by som spojazdnil aspoň jednu pre digitalizáciu VHS kaziet.
Otázkou zostáva, aký je tvoj hlavný cieľ:
1. Naučiť sa opravovať prehrávače VHS ( a vytvoriť opravovňu VHS, alebo len z edukačných cieľov)
2. Zdigitalizovať svoje VHS kazety.
Ak ten druhý bod je cieľom, potom rýchlejšie povedie k cieľu získať fungujúci prehrávač. Kým opravíš nefungujúce prehrávače, nebudeš vedieť nájsť tie VHS kazety pre digitalizáciu, alebo ťa zaujme iný projekt..
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Oprava VHS video prehrávačov

Príspevok od používateľa amater63 » 19 Mar 2021, 19:20

Panasonic:
- s časti nefunkčná mechanika, neprehráva, nepretáča kazetu, no vytiahne ju a pripraví tak, ako by sa mala prehrávať, občas krčí pásku

-VCR máš odkrytované? Pokud ano, tak ho něčím zakryj s hora ( časopis,..a pod.) aby okolní světlo nemátlo sensory. Pásek krčí proto, že bude potřebovat výměnu přítlačná kladka.
Opravovat VCR není jednoduchá záležitost a těžko se naštuduje, je to o praxi. Panasonic trpěl na mode přepínače (mode switch),prasklé plasty "load" motorku a další jiné neduhy...

Philips :
- pôvodne video išlo, mal som ho však rozobraté na vyfúkanie od prachu, no keď som ho poskladal, video už neprehráva, na obrazovke je len šum

1.Vyzkoušej Play + přetáčení dopředu jestli se neobjeví zrychlený obraz. Potom v první řadě vyčistit VOH ( video obr.hlavu) Ale taky to chce vědět jak, protože v opačném případě může dojít k poškození. Určitě se dá najít postup na Goo...
Prílohy
ilustrační-mode switch
ilustrační-mode switch
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok