Veza Sony HCD-CP33 (CMT-CP33MD)

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Veza Sony HCD-CP33 (CMT-CP33MD)

Príspevok od používateľa Mek » 28 Apr 2021, 23:04

Mam tu taku mini vezu, typ Sony HCD-CP33 (CMT-CP33MD). Zreparoval som co sa dalo - kazetovu a CD mechaniku, uz to ide ako ma. Posledny problem ostal s radiom - nefunguje RDS, ani automaticke ladenie. Automaticke ladenie len ladi a ladi do aleluja a nikdy sa nezastavi. Manualne ladenie funguje dobre, vsetky stanice naladi a hra, pekne cisto a stereo.
Na hlavnej doske (main) je oplechovany modul tunera, ktory nesie oznacenie Sony 1-677-155-14. Na nete som nenasiel o nom nic, ani schemu zapojenia, proste ako keby ani neexistoval. Su na nom dva integrace - LC72137 a LA1837. Fotka je, ked som dal plechy dole.
20210428_224355.jpg
Servisny manual mam, tam nie je o module tunera zhola nic. Iba to, ze sa dodava na main boarde uz osadeny.
RDS dekoder BU1294F funguje, mam ho skontrolovany na osciloskope. Na jeho vstup ide signal taky ako ma, ma peaky na 19 kHz a 57 kHz, ako by som ocakaval.
Napajanie tunera sedi (plus-minus pol volta). Prikladam relevantnu cast schemy main boardu.
Capture.JPG
Tie vyvody 1-11 idu z modulu tunera. Tipujem, ze problem je v tom, ze na pine TUNED je konstantne 4,5 V. Podla datasheetu LA1837 je vystup TUNED na jeho pine 6 a ma pri naladeni stanice byt "active low" teda 0 V, ale to sa nedeje. Vzdy je tam 4,5 V, nezalezi ci mam nejaku stanicu naladenu alebo nie. Medzi pinom 6 LA1837 a vystupom TUNED modulu tunera je priame spojenie. Avsak idu z neho v ramci tunera este minimalne dalsie dve suciastky, R82 a C33, ktore su k sebe paralelne a nevedno naco tam su a nevedno kam idu ich druhe vyvody.
Elektrolyticke kondiky som premeral a pomenil kde bolo treba (na main boarde) a nepomohlo to. V tuneri som len premeral, vsetky sa ukazali ako dobre. Napajacie napatia su na osciloskope pekne rovne.
Vystup TUNED z tunera ide priamo do mikrokontrolera na hlavnej doske (dokonca ani seriovy 1
k odpor tam nie je co v scheme je nakresleny, to holt vyrobca zase usetril...). Ked som vystup TUNED z modulu tunera na hlavnej doske odpojil, RDS nenabehlo, ani ked som ho nechal "v lufte", ani ked som ho na strane mikrokontrolera prizemnil.
Mimochodom, D332 na hlavnej doske nie je osadena (ma byt na pine 4 RDS dekodera BU1294F), ale to podla mna nema vplyv.
Nevie niekto poradit - mozno je to notoricky znamy problem - co s tym? Dakujem.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Veza Sony HCD-CP33 (CMT-CP33MD)

Príspevok od používateľa Mek » 29 Apr 2021, 22:00

Tusil som, ze mi nikto nebude vediet poradit, tak som si nakoniec poradil sam. Napisem ako.
Mylil som sa v tom, ze to hralo predtym stereo. Na displeji je totiz napis STEREO, ktory nesvieti, o tom som predtym nevedel (ale pritom sa da stereo rezim zapnut/vypnut na to urcenym tlacidlom...). A je tam tiez aj napis TUNED, ktory nesvietil. Bez indikacie naladenia (TUNED) nie je stereo, nie je RDS, a nie je ani automaticke ladenie.
Zo zufalstva som zacal tocit jadrami cievok v module tunera. Co ine mi ostavalo, ked dokumentacia k tomu je evidentne prisne tajna :evil: Na druhy pokus som sa trafil - stacilo potocit trochu cievkou oznacenou ako T4. Zrejme nejaky paralelny kondik k nej stratil kapacitu a tak sa to za tie roky rozladilo.
Mozno tato informacia niekomu v buducnosti pomoze.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď