Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa pablox » 02 Jún 2021, 21:02

Sorry za OT, ale energetická trieda C? :O
To si bosch dovolí vyrobiť? U nejakej Oravy nepoviem, ale aj tú mám A++
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Jún 2021, 22:29

Je to velmi dobra otazka. Nakolko presne to som sa aj ja opytal v obchode. Chlapik vravel, ze sa v IRL menili podmienky pre oznacovanie tried. To co pred rokmi bolo oznacovane ako A++ je teraz C. Tento ma konkretne myslim 63kW/rok. A to mala najmenej. Vsetky mali okolo 70-80kW/rok.
[attachment=0]image.png[/attachment]
Prílohy
image.png
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 03 Jún 2021, 06:22

Tu som určite zvedavý : rád by som bol keby si dal dolu kapotu, a dal nám foto. 😃

Dávam hlas že je nerozoberatelný...
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa ondistef » 03 Jún 2021, 07:56

pablox napísal:
02 Jún 2021, 21:02
Sorry za OT, ale energetická trieda C? :O
To si bosch dovolí vyrobiť? U nejakej Oravy nepoviem, ale aj tú mám A++
Menilo sa značenie, takže už nebude A+++ ale len A, alebo B, C, ...
https://ec.europa.eu/slovakia/news/pric ... tkov_eu_sk

https://www.hej.sk/aktuality/uzitocne-t ... e-sa-meni/
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Jún 2021, 08:49

Ked ju kupim tak to bude prve na co sa pozriem (pokial sroby nebudu zablombovane :D. Dnes este pozriem ake ma programy, a ked to sedi, tak to kupim.

Sakra, "zlate dobre casy" (myslim to obrazne). Vosiel si do obchodu mal si tam 3 az 5 praciek a nemal si problem si vybrat. Vzdy si sa citil ze si vybral dobre, ci us z pohladu ceny alebo preferovanej znacky. Dnes tam vojdes a je tam tak vela znaciek a tolko modelov a v cenovej kategorie (a nehovoriac o ponuke na internete) ze sa stratis a nie si si isty ci ta tvoja volba je spravna. A ked konecne kupis, tak po par rokoch sa ti odtrhne ten pavuk, ktory tu v IRL je je predrazeny. Nechapem, preco toho pavuka nemohli vyrobit z hrubsieho nerezoveho plechu. A potom ze GreenDeal.... Ja to vidim tak, ze vtedy je GreenDeal, ked niekto z toho ma busines.
Perlicka:
Nasi doma mali staru Philco pracku s mechanickym programatorom, ktora este po 15 rokoch (ak nemala viac) stale fungovala, len bohuzial, bola v pivnici rodinneho domu (pracovna) a vosli do nej mysi a napadal do programartora prach a bordel a zacal sa zasekavat program. Uz pracka bola tak stara, ze prezila aj dodavky ND. Uz bol problem zohnat programator, lebo uz prestal byt dostupny na trhu. :biggrin: To bola kvalita a casy.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa pablox » 03 Jún 2021, 20:55

Ďakujem za objasnenie, o tom som nevedel.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 04 Jún 2021, 06:08

Hm tvoja vaňa je ok, mohol by si mi to poslať do Srb, nech opravím jednu kde je os ok, len vaňa prasknutá... Alebo ti ja predám os/bubon?
😃
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Atlan » 04 Jún 2021, 06:35

No znaciek mas sice plno ale creva su rovnake :D max iny predny panel. Pracky vyrabaju tusim 3 vyrobcovia a chladnicky 2ja. Ale poial si odvazny mozes ist do znaciek co ani nevies kto vyrobil vnutro.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jún 2021, 23:07

Ilija napísal:
04 Jún 2021, 06:08
...., mohol by si mi to poslať do Srb, nech opravím jednu kde je os ok, len vaňa prasknutá......
Za tu cenu co by ti to prislo z IRL do SRB by si kupil dve nove pracky. :biggrin:

Mne sa neoplatilo tu osku s pavukom kupit ani z UK, co je tu "za rohom", lebo to stalo 70Eur + 60eur postovne a teraz este aj colne treba platit.

Tak dnes mi prisla nova pracka BOSH Serie 4 WAN24282GB. Prve co bolo, som otvoril vrch a pozrel ci bubon je lepeny alebo srobovany. Nastastie je srobovany, ale su tam este navyse tie "zacvakavatka" a je ich tam "milion" co v pripade potreby otvorenia vane bude nocna mora. Dufam ze aspon zase 7 rokov nebudem musiet otvarat tu prracku.
image.png


image.png

image.png

Inak, velmi ma zaujima, ze preco tie pavuky prasknu? Ten moj bol dost rozozraty. Rozpadaval sa. Cize tam mi to je normalne ze praskol, nakolko bol rozozraty. Ale co ho rozozralo? Da sa tomu neako predist? Priznam sa, my sme nikdy nespustali cistiaci cyklus. V navode sa to odporuca. Pomaha to na nieco? Vsak po prani je tam cista voda, ta by mala vseko oplachnut, nie?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 07 Jún 2021, 06:05

Asi ten hliník je na nič. U starších práčok sa to nemohlo stať ani po 40 r...

Pozerám túto novú, aj skorej Bosch/Siemens mali také vane, kde aj mňa prekabátli- má šrofi, ale zalepené je to (asi ultrazvukom) nedá sa normálne rozobrať, lebo ako vidíš, nie je tam mnoho šrofov, len pár kusov...

Ale nech operie 10 rokov, a dobre je to.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Jún 2021, 04:07

No ja som tam nevidel roztopeny zlepeny plast. Leda ze je to zlepene lepidlom ako napr. krabicka nabijacky pre noebook. Skor si myslim ze to bude takato vana ako pri case 10:00
https://www.youtube.com/watch?v=XaFF2-Rl8Nc&t=0s



Tu je velmi zaujimavy clanok (v Eng.) preco sa robia zlepene vane a pod clankom ako sa to da za kazdu cenu obabrat (opetrne rozreza a utesnit)
https://www.ukwhitegoods.co.uk/help/buy ... hould-care

Jeden tam tvrdi, ze kupil BOSH a loziska sa mu zadreli po dvoch rokoch. :o Na pracke je samolepka, ze zaregistrujte u nas pracku (bosch stranka) a dosanete dva roky zaruky zadarmo.....zeby som kupil pracku na dva roky ??? :mrgreen: ...uvidime....

Manzelke sa velmi paci, lebo ju ona vybrala a je ticha a aj relativne ticho zmycha.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 08 Jún 2021, 07:01

Najdôležitejšie je že je manželka spokojná. 😁

Ten na tom videu to rozoberá ako 2*2...ale moje skúsenosti s podobnou Bosch sú iné, sekať to som už nechcel za málo peňazí, a viacej už zákazník nedá (100, buď viac €), takže v Srb čo sa spraví za do 50-70€, ok, viac už takmer nikto nedá, lebo ceny novej sú od 200€.

A že drahé opravy si vyžadujú 2 ročné práčky je úplne normálne u : Candy (ktorý u nás mal donedávna záruku 2+3 roky(3 roky ak si po kúpe prihlásený, bla, bla, čo málo kto má), a po dvoch rokoch ťa čakajú ložiská, hovnová elektronika), turecký Vestel (u nás Elin, Bira, Favorit, Vox...) kde sa dá vaňa rozoberať, ALE je os taká tenká, že je za ten čas voda zožerie, atď...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Jún 2021, 07:47

Nebol toto problém :lol:
obrázok_2021-06-08_074358.png
Prepáčte za ot :agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Jún 2021, 12:24

Ani by som nepovedal ze je to OT. Je to nieco na rozveselenie.

Presne takto som nal aj ja rozobratu moju LG. Len ja som nehladal ponozku.... :biggrin:

Ja mam vacsinou ten problem, ze ked si nefofim/nezapisujem kroky rozoberania, tak mi niekedy vystanu sroby. Tentokrat som pisal kazdy krok na papier a ku kazdemu kroku prilepoval srobiky lepiacou paskou. Nic mi nevystalo.
Ale v tomto pripade mi to bolo jedno, lebo LG pracka isla do srotu.

Ono to nie je sranda opravovat niekomu pracku (vymienat loziska alebo osku s troma ramenami). 2 hodiny som to rozoberal, 2 hodiny skladal, kup a vymen tam toho pavuka, bud lacny a este si aj zarob, aby si to zadarmo nerobil. Vsak si nemozes skoro nic vypytat za opravu pri tych cenach nahradnych dielov a novych praciek....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 08 Jún 2021, 13:07

Tuto sú ceny dosť malé, ako aj robota. Výmena ložísk s ložiskami a tesnením 50€, to sa urobí za 3-4 hodiny bežne...
Všetky súčiastky keď sa zháňajú v originály sú oveľa drahšie, a otázka je či zákazník pristane.

Aké sú ceny napr v Sk?
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa matoh » 08 Jún 2021, 20:29

Meniť ložiská bubna a dať originálne kúpené je brutál blbosť lebo za tie isté peniaze
kúpim SKF alebo FAG neporovnateľne lepšie a ešte aj z 2rs prevedením + zájdem aj na nákup do jednoty a ostane aj bezďákovi pred krčmou :D
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 08 Jún 2021, 23:14

Práve tak, a ešte aj lacnejšie, lebo, tu sú malé otáčky, a aj pokým tu voda nepríde, bude dobre. Tesnenie musí byť dobré a namastené.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Jún 2021, 01:22

Loziska su mi jasne. Tie su rovnake.
To tesnenie (gufero) ma specialny "prackovy" tvar (treba kupovat ako ND pre pracku), alebo je to standartne gufero bezne dostat u pradajcov lozisk?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 10 Jún 2021, 06:05

Musí tesniť na dvoch miestách- prvý stierač, druhý tesní.
Niektoré tesnia aj na 3-4 miestach.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Jún 2021, 08:20

A take gufero sa da kupit u predajcov lozisk, alebo to je specialne gufero vyrabane pre pracky?

Len sa pytam, lebo tu bolo spominane ze cela sada loziska + tesnenie je niekedy predrazene u predajcov ND. Loziska chapem, to je standard, to sa nemusi kupovat od predajcu ND pre pracky. Len stale neviem ako je to s tym tesnenim. Ci je to specialny vyrobok pre pracku alebo bezne dostat aj inde.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok