Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Máj 2021, 03:17

Cavte,

LG pracka direct drive zacala pri munulom zmychani buchat. Nevenoval som tomu pozornost, nakolko som si myslel ze sa len pradlo nerozlozilo v bubne dobre. Lenze vcera mi manzelka vola do prace ze zase prala, pranie prebehlo OK a ked zacalo zmychat zase pracka pocas zmychania buchala a dokonca citila smrad. Tak ho vypla a po 1-2 minutach ked sa dali dvierka ovorit, v bubne bol jemny dym a smrad z horenia.

Prve co ma napadlo ze by mohla byt poskodena spirala. Tak som ju vybral a vyzera "ako nova" az na jemne opotrebenie vid obrazok. Ta spirala je uchytena medzi dvomi plieskami, aby pocas vibracii pri zmychani tam nelietala. A presne tam kde sa pliesky dotykaju spiraly je to asi od tych vibracii opotrebene. Pri jednom tych opotrebeni je malinka dierka. Vid obrazok.
image.png
Moze toto sposobit smradlavy dym v pracke pocas zmychania? Neako sa mi to nezda. Ved spirala by mala byt vypnuta pocas zmychania.
Poznamka: vypustna dierka je tak ulozena, ze spirala po vypusteni vody je vo vzduchu. Teplotny snimac hned vedla spiraly je 50Kohm termistor (teplota stupa, odpor klesa. Ten funguje, som ho premeral ohmetrom).

Celu pracku som prezrel. Nikde som nevidel ziadne znamky zhorenej elektroniky Ani kablov. Pracka az do okamihu vypnutia fungovala. Aj dutinky na spirale som pozrel - ziadne znamky prehrievania. 2000W spirala vykazuje odpor 26 ohm co je pre 2000W spiralu spravna hodnota. Na kovovu cast spiraly nepreraza - nekonecny odpor. Spirala ma pekny leskly povrch - nevykazuje znamky prehriaia - nie je tmavej ciernej farby. Nechapem z coho mohol vzniknut dym v pracke. V bubne su len dve veci, spirala a snimac teploty.

Jedine co ma napada, ze ci relatko co spina spiralu, ci nie je zalepene a ci nehreje nonstop. Ale na overenie tejto hypotezy musim zapnut praci cyklus a neviem ci je OK tu spiralu dat naspat s to malickou dierkou.

Co myslite, mozem to skusit zapnut? Vsak v najghorsom pripade asi zareaguje prudovy chranic. Ak je to zalepene relatko tak som v :butthead: , lebo mudry inzinieri z LG zaliali cely plosak do neakej makkej gummennej prihladnej zivice. (je to ako makka guma, ale cira, vidim vsetky succiastky) Neviem ci sa to bude dat neako jemne vyskriabat (ak by to bolo sposobene zalepenym relatkom). Idioti zaliali aj sklenenu pistku. Preco to spravili? Aby sa to nedalo opravit ale rovno kupovat celu novu dosku? Toto je ich (LG) green deal? Kvoli zhorenej poistke alebo opecenemu kontaktu relatka vymienat celu dosku.... nenormalne...
Takto to je zaliate.
20210522_015118.png
20210522_014949.png
Co si myslite, z coho tam mohol v bubne vzniknut dym?

Zajtra rano pustin praci cyklus a budem sledovat (s demontovanymi krytmi). Zmeriam aj napatie na spirale pocas zmychania. Dam potom vediet. Medzitym privitam akykolvek iny napad co skontrolovat. Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Atlan » 22 Máj 2021, 10:41

Rozbite loziska, bubon sucha o plast a ten sa tavi a dymi.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Máj 2021, 13:23

A vies ze to moze byt?

Dnes som to odskusal pod dozorom a nic som nenasiel. Spirala ohrievala lena pocas prania, potom uz bola vypnuta.
Vseko fungovalo aj pocas zmychania to este islo OK, ale ked sa otacky zvysili na posledny stupen 1200ot/min, tak to cele zacalo klepat. Ona zmycha na 1200 ot/min v troch stupnoch. Najprv pomalsie otacky, potom stredne rychle otacky a napokon sa to zapne na 1200ot/min. A v tom poslednom stupni to zacalo klepat, aj ked som rukou chytil ten plastovy obal bubna, (aby som vylucil klepot plastoveho obalu bubna o nieco v pracke) tak to neprestalo, stale to klepalo rovnako. Tak ja som to teraz rychlo vyiahol zastrcku zo zasuvky, takze smras nebol (manzelka minule to nevypla hned, az ked citila smrad, asi 1-2 minuty). Po opatovnom zapnuti pracky, program ostal v pamati a znova sa spusilo zmychanie (stlacil som start). A tentokrat si asi pracka lepsie rozlozila pradlo lebo zaset o zmychalo v troch stupnoch a zvladlo aj otacky 1200 ot/min bez klepotu.
Pracka uz ma 7 rokov. Takze to mozu byt loziska, hlavne v tedy ked je pradlo nie najlepsie rozlozene v bubne. V 7kg bubne boli len dve deky (na prikryvanie), takze nebola preplnena.

Ja som skusil poheglat bubnom, ale necittil som ziadnu volu.
Este toto mi skuste zodpovedat, mozu byt vybite loziska aj ked necitim volu v loziskach ked hybem bubnom? Len aby som zbytocne nerozoberal komplet pracku a nevyberal bubon. Ale dava mi to logiku, ze sa asi nacali loziska.
Bubon je nastastie zosrobovany, teda loziska sa daju vymenit, tam nebude problem, len to cele treba do srobika rozobra (casovo to bude narocne).

Mal by som po 7 rokoch vymenit aj tlmice? Su tam tri. Dve na jednej strane na krajoch a jedna na opacnej v strede. Bubon zatial nenaraza do plechov pracky. Ako mozem otestovat tlmic pracky ci uz dosluzil?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

olu
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 02 Nov 2016, 14:35
Bydlisko: medzi HC a TT

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa olu » 23 Máj 2021, 12:04

Ked mi na pracke odchadzali loziska tak najprv zacali hucat. Tlmice sa daju odskusat ako na aute - zatlacis dole bubon a pustis, mal by sa vratit pomalsie.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Máj 2021, 13:33

No u mna loziska nehucia, su tichucke, a ani necitim ziadnu volu ked s bubnom hybem na strany. Na YT som pozrel par videi, ale tam bolo lozisko v dezolanom stave. Cely bubon sa mu heglal. Tam mu uz aj vodu prepusalo pri oske. Tam to bolo jednoznecne. To bol extrem.

Takto sa opytam: Moze mat bubon vybite lozisko a pri tom prat a zmychat na 800ot/min v pohode tichucko bez klepotu? A zacat niekedy klepat pri 1200ot/min?
Lebo pri mojom jednom teste mi to klepalo pri 1200ot/min a ked som prerusil pranie (stlacil som PAUSE, bubon sa zastavil) a potom znova pokracoval (pradlo sa rozlozilo v bubne inak) tak uz neklepalo ani pri 1200ot/min. Pri druhom teste som nastavil 800 ot/min a tiez cele pranie prebehlo v poriadku. Riesim to tu takto podrobne, lebo je to k...a velka robota to cele rozobrat a nerad by som vymienal lozisko ak to tym nie je. A zase na druhej strane odkial inokadial by bol ten smrad/dym pochadzal.

Tlmice tie budu vybite, lebo sa vracia rovnako rychlo.

Teraz som nasiel dobre video ako jednoducho otestovat stav tlmicov v pracke. Tlmic sa musi tazko roziahnut a tazko stlacit. Ak to ide lahko, tak je v :butthead:
https://www.youtube.com/watch?v=zQ9oVYi0UXw


Urobim to takto:
Najprv ymenim tlmice a spiralu (kvoli tomu mikroposkodeniu) a potom ked to bude stale klepat tak vymenim aj to lozisko.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa matoh » 23 Máj 2021, 18:42

Ložiská to podľa mňa nebudú to by si počul strašný hukot a keď potočíš bubnom tak by hrčal.
Ak je spredu plnená tak ma napadlo že vzadu na bubne je taký trojhran a ak sa jedna skrutka z troch odtrhla
tak keď sa blbo uloží prádlo môže to popriečit tie dve čo zostali a bubon môže šúchať o steny .
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Atlan » 23 Máj 2021, 19:09

Tiez mozne. Zena pouziva prasik alebo gel?
P. S. 7ROCNA pracka sa neopravuje ale vyhodi.
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa matoh » 23 Máj 2021, 22:07

HH
7 ročná do prdele :rolleyes: .
Šak budem zarábať len na domáce spotrebiče :)
Ja si šolichám svoju Electrolux ewt 1230 z roku tuším 2007
Menil som ložiská na bubne a strelil mi šváb na doske napájací tny lebo sa zasral od uhlíkového
prachu a to jest všetko.
A viem že bude prať kým ju hrdza nerozdelí lebo kurv##ka by sa už ukázali :)
Nové spotrebiče = nové kurv#€ka do domu :axe:

Keď tak premýšľam tak asi je to pracovná deformácia údržbára všetko opravovať :D
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa jezevec » 23 Máj 2021, 22:36

Atlan napísal:
23 Máj 2021, 19:09
...P. S. 7ROCNA pracka sa neopravuje ale vyhodi.
Máme doma Zanusku z roku 1995, uvnitř jako nová, opravoval jsem ji dvakrát, vždy rozběhový kondík. Asi to bude také tím, že se pere v měkké dešťové vodě.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Máj 2021, 01:17

:wink: IGNIS kúpená v r.1988 - menené čerpado - vymlátené púzdra, ložisko bubna+kríž - vylágrované, vyzrdzavená oska, hladinový spínač - rozpadla sa membrána - dal som z ešte staršej tatramatky :lol:
Stále funkčná, odložená v zálohe keď prdne vlani kúpená Beko .. ešte možno príde jej čas 8) 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Máj 2021, 02:10

Ako vidim, nie som sam co opravuje 7 rocnu pracku. Ked budem menit tlmice, schvalne sem dam fotky.

Diki za nazor matoh. Aj to moze byt. Ja som este nemal rozobraty obal bubna, takze neviem ako to tam je spravene. Takze beriem kazdy nazor.

Atlan, na pranie pouzivame gel. Je tam neaky rozdiel?

Ono, keby to bola Beko pracka za 200eur, tak naozaj vyhodim a kupim novu. Lenze to bola pracka za okolo 500eur (uz sa nepamattam presne), 8kg, Direct drive (vtedy to bola novinka), trieda A+++.
A ani to by nebol problem ze to bola draha pracka. Tej pracke relativne nic nie je. Ona funguje aj teraz. Ked som vybral spiralu, nakukol som do vnutra a je to tam pekne cistucke. Ziadne hrube usadeniny. Vodu mame makku, takze spirala je ako "nova", len bohuzial mechanicky zodreta od tych otrasov. Bubon zo strany spiraly bol tiez cisty bez hrubych usadenin ako dakedy davno reklamoval Calgon a nas vsetkych strasil. Tlmice su v :butthead: ale jeden stoji okolo9-20eur a potrebujem ich tri. Nova spirala stoji 30 eur. a loziskovy kit 6306 ZZ a 6305Z aj s tesnenim , 25 eur . Takze max. do 100eur (75 bez lozisek) som schopny tu pracku opravit a netreba mi kupovat novu 8kg za 400-500eur. Keby odisiel ten hlavny ovladaci panel tak to by som asi neopravoval (ale keby nebol zaliaty s tou priesvitnou zelatinou, tak mozno ano.... :biggrin: :biggrin: :biggrin: ).

Zistl som ze tej pracke momentalne vadia vysoke otacky 1200ot/min ale aj to len niekedy. Ak to klepe, staci Pauze-nut, znova spustit a na druhy/treti pokus zvladne aj otacky 1200 ot/min. Lenze takto to nemoze fungovat. Nemozeme pri tom sediet a cakat ci to bude pri zmychani klepat alebo nie.
Dal som pranie na 800 ot/min a zvladno to zmychanie na prvy pokus. Pri konci zmychania som pozastavil zmychanie, zmenil z 800 na 1200 ott/min a spustil. Ked zmychanie nabralo vyssie otacky zacalo to klepat.



Zase som pozasavil, ponechal na 1200 a spustil, a zmychanie zvladlo 1200ot/min bez klepania.



Info k videu: Ten slaby klepot to je klepot z tlmicov. To bzucanie je bzukot cerpadla. Nakolko cerpadlo pri zmychani ide asi 6 sekund a potom ticho zmycha asi len tri sekundy tak som nahravanie videa vzdy pozastavil ked sa spustilo cerpadlo a znova nahravanie pokracovalo ked bzukot cerpadla prestal. Takto som to nahraval az kym sa otacky neprestali zvysovat.

Zaujimavy jav, ze to zavisi od rozlozenia pradla, ale ako hovoris matoh, bude to mat nieco spolocne s rozlozenim pradla.

Dnes objednam tie tlmice a spiralu a uvidim co to bude robit po vymene tlmicov. Ak bude klepat nadalej, tak otvorim ten obal puzdra a pozriem sa tej pracke na zubky.


Aky je rozdiel medzi tlmicom za 9.20 a 12.90, 13.80 a 19.90eur? (https://www.buy-spares.ie/search.pl?query=F1296TDA5) jeden je este na strane 2. Ktory mam kupit? Len ten za 9.20 je nahrada. tie dalsie tri su deklarovane ako originaly.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 24 Máj 2021, 06:36

Na Lg a Samsung pri tom klepote sú možné :
1. Rozbité ložiská (čo už vieš)
2. Prasknutá oska (hlinníková časť, nosič bubna)
3. Prasknutý bubon (nerezový plech- menej možné)

Ale, TAKMER všetky ich práčky majú problém s plastovou vaňou, na mieste kde sú ložiská, praskne plast kde stojí tesnenie ložiskiu, a vyženie tesnenie von (ku bubnu)... Riešenie je len nová polovička vaňe, plus ložiská a tesnenie... Asi 100€...ak sa dá vôbec zohnať
Šťastlivo
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Máj 2021, 15:19

Ilija, diki za radu. Takze este skor nez nieco kupim do tej pracky, mal by som otvorit tu plastovu vanu a pozriet sa co tam klepe?
Aby som zbytocne nekupoval nahradne dielce, ked ako vravis pukla ta vana a tu nedostanem.
Ta vana je len utesnena gumovym tesnenim alebo niecim ako silikon? Ze ked to rozsrobujem, ci sa to lahko otvori alebo to musim neako rozpacit?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa lacog » 24 Máj 2021, 16:11

len tak mimo tému - zaujalo ma slovo "zmychanie" ešte som to nevidel nepočul :D

... a k tomu, že 7 - ročná práčka sa nemá opravovať ale hodiť do šrotu - tak to bude záhuba ľudstva takéto uvažovanie a ešte na fóre ktoré sa venuje elektronike :?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Máj 2021, 16:30

lacog, mas pravdu to slovo je spravne zmykat, zmykacka. :biggrin:
image.png

Ale nie som sam co to zle vyslovuje.... pozri si tie zvyraznene slova. :biggrin:
https://www.google.com/search?q=zmychan ... e&ie=UTF-8
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 24 Máj 2021, 21:25

Určite je tam tesnenie, ale daj aj silikón, predtým vyčistiť.

P. S.
Práve teraz som mal podobný prípad u známeho : Gorenje, nerezová vaňa, a liatinový nosič ložiskov, zdrobené ložiská, vymenil, plus tlmiče, plus tunel gumu, a keď som to dal do poriadku, skúsil, a zase klepe.
Teraz musím celú práčku rozobrať, asi je prasknutá os (hlinníkov kríž)...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Máj 2021, 23:22

Este som neobjednal nic. Tak tento vikend to rozoberiem a pozriem sa pre istotu ci to je alebo nie je prasknute a aspon uvidim ze co sposobuje ten klepot a kde sa to suchalo az do smradu a dymu.

Vcera som si lamal hlavu ako jednoducho vyberiem tie plastove koliky pre lmice, lebo tam nemam poriadny pristup. Ako naraz stlacim tie zapatky na tych kolikoch alebo ako sa to vola aby sa ten plastovy kolik dal vytiahnut jednou rukou a hla, chlapik na YT to vyriesil 12-tkou klucom. Toto su triky na nezaplatenie...
image.png
1
Obrázok 1
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Máj 2021, 01:41

Ilija,
bohuzial si mal pravdu. :potlesk: Prasknute je jedno rameno toho drziaka bubna.
image.png
Cele to je zhnile.
image.png
image.png (108.82 KiB) 2219 zobrazení
image.png
aj plast sa znacne porusil, ta kruznica okolo (z toho bol dym), no este netecie, ale je to tam znacne ztensene kde sa to vydralo.
image.png
Chcel som to povodne opravit, ale vyzera to na to ze asi kupim novyu pracku, lebo mam tu jednu perlicku pre vas. Rozum sa mi zastavil.
Je tu jedna internetova stranka www.espares.ie mozno ani nebude Irska skor UK, ale ma koncovku ie. Oni maju strasne vela roznych ND a maju aj tu osku s tymi troma ramenami, ale chcu za nu 299e.
https://www.espares.ie/product/es164253 ... ine-spider
A cely bubon aj s tou oskou stoji 172e.
https://www.espares.ie/product/es164251 ... ssembly-fo
Tak som im napisal ci nemaju chybu v cenach a odpisali ze nie a ze im je luto ze je to tak.
(We are sorry the part prices are correct and these are the recommended prices for the parts.)
Tim co nakupovali ND a robili ceny muselo preskocit, alebo nemali sajnu co kupuju a za aku cenu.
Ak sa pozriem do UK tak tam to stoji to iste 247 libier, ked to prevediem na eur (preto mam podozrenie ze ND su z UK).
https://www.4lg.co.uk/washing-machine/f ... ef=5768399

Takze "pavuka" nemam. Ale aj keby som mal, tiez neviem ci pri vymene tej osky sa moze stat ze bubon bude jemne hadzat. Ci som schopny to vymenit a mat ten bubon vycentrovany.

Ked zase kupim cely bubon aj s oskou tak len bubon stoji 172e, to uz bude cena opravy znacne vysoka vzhladom na to ze aj ten plast je uz poskodeny (neviem ci je dobry napad lepit ten plast a ci sa vobec da), tlmice su tiez asi napoly vybehane 3x 10e (daju sa tazsie vytiahnut ale nie velmi tazko) a aj ta vyhrevna spirala coskoro sa dorazi 30e, nove loziska a tesnenie 30e. Spolu 262 aj s DPH.

Takze nema to cenu opravovat a asi kupim novu pracku, lenze neviem ci nieco lacnejsie ako bol tento LG. nieco okolo 300e, alebo zase nieco za 500e. Ja som si myslel ze 500e LG za tu cenu vydrzi "donekonecna" a zistil som ze nie. :pain:. Potreboval som relativne tichu pracku (direct drive) a to bola. Tak teraz si necham poradit od opravarov alebo od skusenejsich tu na fore, ze aku pracku kupit.

Co mi odporucate si kupit. Ktore sa zo skusenosti najmenej kazia?
Ilija, preco si pisal ze u Samsungu a LG pri tomto klepote.....? U inych prackach sa toto nestava?

Tito dvaja predajcovia maju strasne vela praciek a som v tom strateny. Neviete mi nieco odporucit?
https://www.harveynorman.ie/home-applia ... -machines/
https://www.powercity.ie/groups/view?grp=40&class=01
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa Ilija » 31 Máj 2021, 10:00

Za Samsung a Lg som písal hlavne ohľadom prasknutej vane na mieste kde sedí tesnenie ložiskov (daj aj tú fotku!).
Tuto je niečo v Srbsku :-) : https://elkond.co.rs/Proizvodi/Mehanick ... strana-13/ za asi 40-50€...
Ale určite to maželka "opravý" - s novou práčkou.
A čo kúpiť? U teba neviem aká je ponuka, a tuto sú takmer všetky do cene 400€ rovnake-na hovno- viacej sa ložiská nedajú meniť, a elektronika stále pod napetím- pár rokov vydrží :-)..
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pracka LG - v bubne bol jemny dym

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Jún 2021, 20:38

Tu je to OK.
image.png
image.png

Ilija, mal si pravdu, manzelka to opravila :D s touto prackou: (stoji 400e)
https://www.bosch-home.ie/productlist/W ... ighlights/

Ako zistim, ci tato pracka ma rozoberatelny bubon alebo lepeny?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok