Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mima98
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Jún 2021, 08:29

Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa mima98 » 28 Aug 2021, 13:22

Ahoj,

neviem, či mi tu niekto vie poradiť, ale mám problém s televízorom Samsung LE37S86BDX. Vždy po zapnutí je hlasitosť nastavená strašne vysoko, obyčajne na okolo 80 dielikov zo 100, ale už som tam pár krát mala aj 130 8O tá hodnota je viacmenej náhodná, no vždy vysoká a keď to zapnem, tak majú susedia radosť. Kdesi na internete som sa dočítala, že môže byť vadná pamäť EEPROM, v ktorej sa ukladajú nastavenia po vypnutí a že ju treba vymeniť. Našla som tam na doske dve pamäte typu 24C256, tak som vymenila za čisto novú najprv jednu - to nemalo žiaden vplyv, televízor po zapnutí stále hučal naplno. Potom som skúsila vymeniť tú druhú a televízor sa vôbec nedal zapnúť, iba svietilo vpredu červené svetielko. Myslím si, že asi do tej pamäti bude treba niečo nahrať. Ale čo tam nahrám, ak zo starej vyčítam rovnaké bludy ako televízor pri zapnutí? Teraz som tam dala späť tú pôvodonú pamäť a televízor sa zapne rovnako nahlas ako predtým. Skúsila som aj továrny reset zo servisného menu a nepomohlo. Ono je to starý televízor a je mi ho ľúto vyhodiť, lebo okrem tej hlasitosti stále funguje dobre. Ale najskôr len niečo robím zle lebo som blbá.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1771
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa jezevec » 28 Aug 2021, 14:44

Odpoj lokální klávesnici nebo vyměň všechna tlačítka.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa misocko » 28 Aug 2021, 14:50

normalne by sa mala do pamete ulozit hlasitost ktoru si nastavila pred vypnutim telky
ak je pamet zla , tak sa asi neulozi , respektive sa nacita blbost
ja by som skusil skopirovat obsah starej do novej , nastavena hlasitost by sa mala v novej pameti zmenit podla urovne pred vypnutim telky
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 28 Aug 2021, 17:40

Nie som opravár a-v techniky, ale skúsim. Ja tomu rozumiem tak, že prvá eeprom bude konfiguračná a druhá na firmware.

Výmena konfiguračnej nepomohla, takže asi bola v poriadku.

Výmena druhej eeprom bez napálenia obsahu znefunkčnila tv, preto ju považujem za pamäť firmwaru, ten je potom nutné nahrať (odkiaľ ho zohnať netuším).

Poškodenie klávesnice lokálneho ovládania, to by som potom očakával, že po zapnutí bude dochádzať k náhodnému “stláčaniu” tlačidiel, prípadne nebude lokálne ovládanie funkčné vôbec.
0

Používateľov profilový obrázok
mima98
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Jún 2021, 08:29

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa mima98 » 29 Aug 2021, 10:55

Keď tú telku zapnem (samozrejme vždy tam práve niekoho vraždia :axe: ) a stíšim ju diaľkovým na normálnu hlasitosť, tak sa tá hlasitosť už potom nezmení, dokým telku nevypnem. Myslím si preto, že tlačicami na boku to nebude, lebo ak by sa zasekli, alebo by náhodne spínali, tak sa bude hlasitosť meniť aj priebežne počas sledovania, čo sa nedeje. Tiež sa tlačicami nedá nastaviť 130 dielikov zo 100 a okrem toho ich nikdy nikto nepoužíval, takže sa nemali veľmi ako mechanicky poškodiť. Pre istotu som ich skúsila odpojiť, no nepomohlo to.

Vyskúšam teda ešte vyčítať tú starú pamäť a nahrať do novej, no musím na to vyhrabať nejaký prípravok. Možno to bude vedieť Pickit3, alebo k tomu donútim arduino. Len neviem kedy sa k tomu zase dostanem, už som s tým zabila 2 dni a zase neuvidím seriál.

Ktorá pamäť je na čo som sa nedozvedela ani zo servisného manuálu, tam som popis ako to funguje nenašla. Pokiaľ by táto obsahovala iba len firmvér, tak zrejme ani nahratie novej nepomôže. Potom s tým môžem skúsiť vybabrať ešte nejak inak, možno sa bude dať nastaviť nejaké obmedzenie hlasitosti v hotelovom režime, alebo tam napájkovať delič do signálovej cesty k zosilňovaču (ak nemá digitálny vstup, musím ešte pozrieť schému), neviem, uvidím...

Ďakujem za rady :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1771
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa jezevec » 29 Aug 2021, 11:01

Přece není nic jednoduššího, jak tu lokálku odpojit a tak vyloučit jeden zdroj závady. To, že se ty tlačítka nepoužívaly, nemá žádný vliv, mívají svody.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 29 Aug 2021, 11:06

Práveže ak tam je firmware, a je poškodený, to by mohlo spôsobiť aj hlasitosť 130%. Teoreticky aj akékoľvek ďalšie poruchy / odchýlky od bežnej činnosti.
0

Používateľov profilový obrázok
mima98
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Jún 2021, 08:29

Re: Samsung LE37S86BDX hlasitosť naplno

Príspevok od používateľa mima98 » 29 Aug 2021, 11:36

Veď vravím, že som tlačice skúšala odpojiť, celú doštičku a nepomohlo to.

Ak je ten firmvér poškodený, tak bude rovnako poškodený ak ho vyčítam a nahrám do novej pamäte, tak to asi nepomôže. Súbor s novým firmvérom nemám... možno by stačilo ten poškodený prepísať do novej pamäte a keď to nepomôže, potom urobiť update normálne z menu, aby sa opravil... ale neviem, či na ten update nájdem ešte niekde súbor, a či na to netreba nejaký servisný program alebo niečo... ešte som to nehľadala, skúsim pogoogliť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok