Práčka Whirlpool WWDC 8614

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa Maek43 » 24 Okt 2021, 20:49

Pekný deň prajem.
Dostal som Whirlpool WWDC 8614 práčku so sušičkou.
V podstate väčšina programov funguje, napr. odstreďovanie ide normálne, sušenie tiež funguje. Pri každom programe ide prvé 2 min len samotné čerpadlo (v pračke nieje voda)- to je možno OK.

Ak ale dám prací program, tiež najprv ide 2 min čerpadlo, potom len cukne napúšťacou hadicou - na zlomok sekundy. Hneď nato začne pomaly točiť bubon ako keby prala ale bez vody.
Keď zapojím solenoid samotný na sieť tak vodu pustí. Od ventilu po dosku som meral kabeláž a spoje... (sú tam tri ventily, všetky robia to isté)
Hladinový spínač je elektronický, ide na tri piny +5V, GND, Signál a je v ňom 74HC4060, hladinu sníma cievka v ktorej sa pohybuje jadro uchytené na membránu. Meral som výstupný signál a mal 1,5V a menil frekvenciu podla toho, ako som doneho fukol. Keď snímač odpojím práčka funguje úplne presne rovnako.

Pri praní "perie" nasucho pár minút, potom zastala a nič sa nedialo, čas išiel, žiadna chyba, skoro ako keby chcela napúšťať vodu ale na žiadnom z ventilov nebolo napätie. Dva krát aj vypísala chybu F05 čo by mal byť upchatý odtok, to je ale hlúposť, hadice sú čisté. Potom som to aj celé odpojil, no bezo zmeny... Čerpadlo sa točí pekne, nieje tam aj tak žiaden snímač a všetky hadice mám rozpojené.... Chybu ale zobrazilo len dva krát a viac ju už neukázalo, len asi 10 minút točila nasucho a potom zastala bez zobrazenia chyby...

Nestretol sa s týmto niekto ? či bude v háji elektronika alebo nejaká zdánlivo nesúvisiaca chyba....
Vďaka za každú radu :pain:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa ivan_01 » 25 Okt 2021, 09:57

Pri začatí cyklu má čerpadlo odčerpať " starú" vodu zo sifónu, to je OK. Do tlakového spínača sa nefúka, môžeš ho zničiť, ak už nieje. Ten snímač musí rozoznať rozdiel hladín cca 30 cm, tak aký maličký je tlak na membránu. To že začne točiť a potom sa vypne, práčka vie že ide bez vody, to je tiež OK. Tu máš SM, študuj. https://elektrotanya.com/whirlpool_wwdc ... nload.html
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa Maek43 » 25 Okt 2021, 11:31

Hej, aj som si myslel že to čerpadlo má ísť.
Tak fúkam doňho jemne, ústami tú membránu určite nepoškodím, len nechápem prečo nerozozná keď ho aj odpojím. Mám tu aj druhý z funkčnej práčky ale správa sa rovnako.
Áno áno, to už som si pozeral ale nenašiel som riešenie.
Skúsil som odpojiť špirálu (keby prerážala)ale vtedy okamžite vypíše F15 (chyba špiraly) a zároveň začne napúšťať vodu a nedá sa zastaviť, len vytiahnutím zo zásuvky.

Keď aj nechám sušenie tak ide 20min, potom zapne čerpadlo a zároveň ihneď vypíše F05 (upchatý odtok) práčka je ale v dielni, odpojená, bez vody, nechálem ako môže ukazovať upchatý odtok.
Snímač hladiny mám ten funkčný.
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa Maek43 » 25 Okt 2021, 11:50

Edit: Ešte napríklad keď dám svieženie parou tak najprv odčerpá vodu-OK. Potom ale 5 minút otáča bubon bez zapnutia naparenia a bez vypísania chyby. Potom cvakne relátko a súčastne vypíše F05, zapne ventylátor naparovača a čerpadlo... Zasa sa to nedá zastaviť, len vytiahnuť zo zásuvky.
Rovnako pri žiadnom programe nikdy nezopne žiaden ventyl ale práčka to ignoruje a nevypisuje nikdy chybu vody, vždy len chybu upchatého odtoku.
Neviem ale príde mi to nezmyselné
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Okt 2021, 13:18

Nemá špirála zvod?Nie je prerušená?Motor točí do obidvoch strán?Neviem,aký je tam typ motora,sú uhlíky v poriadku?Nie je rozsypané,alebo prerušené tachodynamo?
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa Maek43 » 26 Okt 2021, 18:15

Obe špirály som meral ale len multimetrom, skúšal som ich odpojiť ale to práčka spoznala takže som ich potom nechal vybraté, bez pripojeného PE takže zvod to nebude, myslím že aj ten vie práčka spoznať lebo špirály si meria.
Motor točí do oboch strán, je to trojfázový asynchrón. Dynamo je v poriadku, odpor má podla tabulky. Ono skúšal som spustiť diagnostiku, otáčky bubna išli pekne, od najmenších pri naparovaní po odstreďovanie. Ale chybu tachodynama tiež spozná.
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Práčka Whirlpool WWDC 8614

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Okt 2021, 19:38

Čo hadička k presostatu,nie je zanesená?Do nej si mal fúkať,nie do presostatu.
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok