digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa darlington » 30 Okt 2021, 01:28

Dobre skore rano.Riesil niekto z vas niekedy problem s lcd na digitalnej zrkadlovke?Moj fotoaparat zobrazuje na display udaje menu aj nastavenia ale nechce zobrazit na display obraz co ma fotit.Vidim na obraze len tmavy obraz ze je podsvieteny.Ked chcem nastavovat parametre tak to mi na display krasne ukaze vo farbach menu ale ten obraz zo snimaca co mam fotit nezobrazuje.Moze to byt zaseknute zrkadlo v zrkadlovke ze to tieni a preto nic nevidim?Nechce sa mi verit ze by bol vadny snimaci chip preto skusam pytat ci niekto z vas uz nieco podobne riesil.Ja to vidim tak ze nieco tieni snimacu ale radsej sa pytam skor ako by som zabil niekolko hodin rozoberanima zistim ze sa mylim a moze byt chip nefunkcny.
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa rakato11 » 30 Okt 2021, 05:25

Při čtení příspěvku mě jako první napadla taková blbost, kryt objektivu máš sundaný, neboť i takovéto věci se stávají. :wink:
Já například včera hledal naběračku, vše jsem prohledal i na lince odkapávač, manželku jsem zjezdil a nic. Po půlhodině mi opět zrak padnul na odkapávač na lince a ona naběračka tam byla. Celou dobu jsem byl v kuchyni takže jí tam žena tajně dát nemohla. Asi se mi zamlžil zrak. :pain:
1
Obrázok 1
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa darlington » 30 Okt 2021, 10:10

Az taka blbost to nebola pozri sa na foto fotaku co mam s nim problem foto do objektivu.Neotvoril sa priezor vnutry v sosovke ten je tam zaseknuty.Takze najskor to budem muset rozoberat.To by ma ani vo sne nenapadlo.Fakt taka blbost.
Prílohy
DSCN4253[1].JPG
0

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa darlington » 30 Okt 2021, 10:27

rakato11 napísal:
30 Okt 2021, 05:25
Při čtení příspěvku mě jako první napadla taková blbost, kryt objektivu máš sundaný, neboť i takovéto věci se stávají. :wink:
Já například včera hledal naběračku, vše jsem prohledal i na lince odkapávač, manželku jsem zjezdil a nic. Po půlhodině mi opět zrak padnul na odkapávač na lince a ona naběračka tam byla. Celou dobu jsem byl v kuchyni takže jí tam žena tajně dát nemohla. Asi se mi zamlžil zrak. :pain:
A k tomuto co mas napisane.

Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Tak to robia manipulatory s roznnym typom poruchy osobnosti.Casto pouzivaju aj techniku ktora sa vola dvojita vazba.Ked urobis ako chcu je zle ked neurobis ako chcu je zle.A fakt vzdy za vsetko mozu druhi.Oni su majstry sveta co aj ked nieco zle preukazatelne urobia povedia ze ich k tomu donutili ini.Zeny to mavaju castejsie.Napriklad Histrionská porucha osobnosti taky typ takto jedna s okolim.Ale to uz je na psychiatricky web to len tak ze ma to zaujalo.
1
Obrázok 1

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa darlington » 31 Okt 2021, 20:33

Este doplnim ze dneska som mieril objektiv priamo na slnko na oblohe a na display sa mi zobrazoval slabucky svetly flak.Cize display aj chip su 100percent ok a je to fakt ta clona.Clovek sa uci cely zivot.
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa rakato11 » 31 Okt 2021, 20:57

Clovek sa uci cely zivot.
Toto přísloví si již léta opakuji neboť je pravdivé, nemohu jinak než s Tebou souhlasit.
Nyní Ti jenom držím palce aby se oprava povedla a foťák opět fungoval jak má.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa ivan_01 » 01 Nov 2021, 07:18

darlington napísal:
30 Okt 2021, 10:10
Takze najskor to budem muset rozoberat.
Ak si to ešte nikdy nerobil, tak sa do toho ani nepúšťaj. A keď už, detailne si nafoť postup rozoberania, ktorý šroubik kam patrí a zostavenie. Inak to už neposkladáš. Nikdy...
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa rakato11 » 01 Nov 2021, 07:36

Ak si to ešte nikdy nerobil, tak sa do toho ani nepúšťaj.
V životě každý jeden z nás děláme něco vždy poprvé, tak proč by se do toho neměl pustit?
Samozřejmostí je si vždy všechno do detailů zadokumentovat což v dnešní době mobilů s kvalitními foťáky není problém, ušetří to kopu starostí hlavně těm co nemají "fotografickou" paměť, jako třebas já. :wink:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa ivan_01 » 01 Nov 2021, 09:44

pretože objektív alebo telo fotoaparátu je už vyšší dívčí a bez znalostí a vybavenia to jednoducho nedá. Doktora tiež nepustia hneď operovať miechu. ale začína na sádrovni :) Ďalšia vec, ak nezistí a neodstráni príčinu, keby to aj úspešne zložil, zasekne sa to zas.
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa Zaky » 01 Nov 2021, 11:44

Pokud je to zrcadlovka s výměnným objektivem, tak v první řadě si od někoho půjč objektiv nebo zajdi někam do prodejny a prostě to zkus s dobrým objektivem, ať s jistotou víš, zda je problém v objektivu, nebo ve foťáku. Kdyby to byl problém se sklápěním zrcadla, tak to je při focení dobře slyšet a také lze obvykle v menu zvolit sklopení zrcadla kvůli čištění snímače, tak to můžeš otestovat tak.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: digitalna zrkadlovka bez obrazu display ale zobrazuje udaje

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Nov 2021, 19:22

Ak sa nemýlim, tak zrkadlovky nezobrazujú na LCD fotený objekt. Na to tam je hľadáčik. Zobrazí sa až odfotený objekt. Aby si to zbytočne nerozoberal.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok