Plazma LG 42PA4500

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Plazma LG 42PA4500

Príspevok od používateľa MacikTO » 11 Jan 2022, 19:42

Ahojte...mám na opravu túto plazmu....skúsim opísať problem...po zapnutí zo stanby režimu sa snaží naštartovať od spodu je vidieť jemny podsvit cyklujuci a na doske Yusus v tých istých pravidelných cykloch pocut cvrkot z cievky ebj ....nemám veľké skúsenosti s opravami plaziem preto sa radšej chcem poradiť s nejakými odborníkmi a niečo nové sa opäť naučiť a spolocnymi silami ju opraviť...po rozobrati dosky Yusus som meral kontakty na tej cievke a nejaví sa mi byť zlá podľa merania kontaktov na doske....Preletoval som aj jej kontakty a žiadne ine studaky som nenasiel....zo strany spojov som meral mosfety len neviem či ich testujem správne ...gng a stredná a prava nozicka majú skrat podľa diodoveho testu....alebo mi poradíte v čom môže byť problém?viem že je to už telka do šrotu ale mám chctic ju ešte zachrániť....
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Plazma LG 42PA4500

Príspevok od používateľa ivan_01 » 11 Jan 2022, 19:49

plazmu od LG bez skúseností nedáš. Skús zohnať celý Y-sus niekde na inzerát a je šanca 50/50 že to pôjde. Pretože ak je skrat niekde v paneli tak sa bude porúčať aj ten nový Ysus. Inak tie tranzistory sú vadné, nesmie pískať žiadna nožička so žiadnou inou. Pravdepodobne ale tam toho bude vadného viac, minimálne treba skontrolovať budiče tých tranzistorov
0

MacikTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 01 Jan 2013, 09:57

Re: Plazma LG 42PA4500

Príspevok od používateľa MacikTO » 11 Jan 2022, 21:01

Škoda tak ma to určuje ju opraviť no len tie skúsenosti chýbajú to je fakt...Meral som aj tranzistory na chladici tie sa zdajú v poriadku....len nedá sa z tých vadnych prečítať označenie a či je aj ich nejaká dostupná náhrada....za pokus to stojí ..pozeral som nový Yusus stojí cez 100€ a to sa neoplatí lebo ako píše Ivan 01 čo ak je tam toho viac....ak by niekto mal bol by som rád ak by mi mohol..
A ako skontrolujem tie budice..skús ma nakopnúť...a prekvapuje ma ten chrapciaci zvuk z toho tranformatora ebj v pravidelných cykloch...to je spôsobené čím?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok