Tesla 820A - oprava

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Tesla 820A - oprava

Príspevok od používateľa Hop377 » 27 Jan 2022, 11:05

V druhom kanale by to bolo zbytocne, ale asi by som tiez vyrovnal komplement, miesto BC313 dal KF518 v tom istom kanaly. Ale ci je to nutne by ukazal osciloskop.
0

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 820A - oprava

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 30 Jan 2022, 21:17

MrWifiHifi napísal:
24 Jan 2022, 22:58
Zdravím

Toto rádio/zosilňovač je momentálne na ceste ku mne domov, bude pravdepodobne potrebná nejaká údržba. Chcel by som vedieť,či už niekto toto čudo opravoval a vedel mi pomôcť pri prípadnej oprave a taktiež či má niekto nejaké úpravy, ktoré by mi pre tento prijímač odporučil (napr. čítal som, že je tam dobré vymeniť pôvodné A274D a A273D za LM1036 lebo že pôvodne obvody veľmi šumia).
Mám verziu tiež s 2xA274D, ani po výmene za originálne TCA sa zvukový prejav podľa mňa nijak nezmenil, dokonca si to myslím aj po tých premrhaných asi 13€, čo som za ne dal. :D LM1036 asi tiež nebude nič extra, čo sa síce nehádam, ale po dlhodobom hľadaní východiska čo tam umiestniť, by som vyskúšal buďto OZ alebo nejaké klasické tranzistorové zapojenie, bohužiaľ sa vedie kopec debát o tom, ako v AR vyšiel návod na klasickú prerábku s tandemákmi, ale asi som slepý, dodnes som také AR nedopátral. Mám nejaké z palca vycucané návrhy, čo by tam šlo použiť, je to však limitované hodnotami potenciometrov TP169 ale hlavne mojimi biednymi teoretickými znalosťami, ak by bol záujem od skúsenejších skonštatovať daný návrh, hodím to sem.
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok