pokazena bateria od kolobezky laotie

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa gegoo » 08 Mar 2022, 20:25

Zdravim , mam problem z nabijanim baterie od laotie , je to 16s a asi 10-12 P , problem je ze nenabija ( kolobezka sa da normalne zapnut aj ide kusok kym nevypne ochrana slabej baterie ) a na vystupe nabijacieho portu baterie je napetie nizsie ako napetie nabijacky a prud nejde , kde moze byt problem ? Kablik ide priamo od portu do baterioveho packu kde uz je ta modra folia cize dalej neviem ho neviem sledovat . Nabijacka je dobra 67,3 , napetie namerane na nabijacke aj na konektore z opacnej strany ked nabijacku odpojim je tam 50,4 V cize kontakt tam je ale aj tak nenabija , problem v bateriovom packu ?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Mar 2022, 21:03

Určite je vadný bateriový pack - minimálne 3P (podľa nameraných hodnôt)
Nenabíja, lebo BMS vyhodnotí vadný článok (články) a nespustí nabíjamie.
Rovnaký problém na inom type e-bežky - vymeniť pack, alebo až sa ti chce babrať - rozobrať, nájsť vadné články a vymeniť, ale s rizikom, že zachvílu odídu ďalšie....už to má zrejme svoju životnosť odbežkanú...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa gegoo » 08 Mar 2022, 21:51

Okej dakujem za odpoved , ale problem je ze je to priamo vybalene z krabice najazdych 0 km ( na potvoru este aj prisla z napetim 50,4 V cize koleso potoci a automaticky vypne ochrana ) len sa informujem dalej , cinan zatial nereaguje na reklamaciu tak zistujem co a ako dalej , okej takze vadne clanky alebo moze byt vadny bms ? predpokladam ze bateria co nema najazdene nic a je vyrobena v oktobri asi nebude vadna ci ? este ma napadlo moze byt niekde studeny spoj ? teoreticky z bms nieje dobre pripajkovany nejaky drotik ?
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 08 Mar 2022, 23:23, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie zbytočnej citácie predošlého príspevku.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa amater63 » 08 Mar 2022, 22:09

Má to souvislost s tímto dotazem? https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=dm ... c4Mzc3MA==
0

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa gegoo » 08 Mar 2022, 22:45

Nema to som sa len informoval , kolobezky uz mam doma a jedna nejde nabit , predpokladam ze klakla bateria alebo bms v nej , riesim reklamaciu uvidime co dalej a ako sa s cinanom dohodnem , predpokladam ze sa to nezasiela nazad ale riesi sa tam % refund z ceny no a riesim ako ju opravim , vsetko funguje len nemozem do nej stavu dodat , este ide zapnut ale ma 50,4 V
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 08 Mar 2022, 23:23, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie zbytočnej citácie predošlého príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Mar 2022, 04:57

..si mohol hneď napísať že je to nové... tak potom to bude zrejme vadný BMS.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa gegoo » 09 Mar 2022, 10:47

tak akosi mi to vypadlo :) tak snad bms v clanky verim su uplne nove je mensia pravdepodobnost ze budu zle clanky za nova ako bms :) no som zvedavy ako to cinan bude riesit bo nova baterka na ali 500 € lenze mesiac a pol cakam boh vie ake cla a dane daju , a tu vyjde 790 z lg clankov a mam ju za tyzden :)
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 09 Mar 2022, 17:26, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie zbytočnej citácie predošlého príspevku.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa Mek » 09 Mar 2022, 14:53

Ani clanky nemusia byt nove, Cinania radi recykluju suciastky a potom ich predavaju ako nove, nebolo by to prvykrat.
Kazdopadne vela stastia pri reklamacii.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Mar 2022, 15:32

:thumbup: Kupit kolobezku z Ciny..... to je odvaha.

Preco? Tak uz odpoved poznas sam.

Modli sa aby ti poslal novy battery pack.

Ak si to kupoval cez ebay, tak si na tom este dobre mas neaku zakaznicku ochranu (postovne za poslanie nefunkneho vyrobku spat hradi predavajuci), ale ak inde tak neviem. To si potom zisti sam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa gegoo » 09 Mar 2022, 16:54

romiadam napísal:
09 Mar 2022, 15:32
:thumbup: Kupit kolobezku z Ciny..... to je odvaha.

Preco?
Tak odvaznym patri svet ako sa hovori a preco pretoze laotie ti30 na svk nekupim tak preto ani nic ekvivalentne , a hej je to poistene cez paypal takze to nevidim tak tragicky a skorej by som bral refund ze si tu baterku poriesim tu , ale uvidime jak bude
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa Sani1 » 10 Mar 2022, 08:28

mr.dred ti napísal:
mr.dred napísal:
09 Mar 2022, 04:57
... tak potom to bude zrejme vadný BMS.
ale ty chceš kupovať novú baterku. O pár týždňou tu budeš vypisovať, že ti to nefunguje ani s novou baterkou. Asi by bolo lepšie to dať niekomu, čo sa "živý" skladaním e-bikov, inak si tú kolobežku niekoľko násobne preplatíš.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pokazena bateria od kolobezky laotie

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Mar 2022, 13:39

Sani1 napísal:
10 Mar 2022, 08:28
ale ty chceš kupovať novú baterku. O pár týždňou tu budeš vypisovať, že ti to nefunguje ani s novou baterkou.
použitý batery-pack bude na 100% aj s BMS schovaným pod fóliou, tak že keď mu pošle predajca nový pack, tak určite komplet ale otázne je, či vôbec predáva aj náhradné komponenty. Treba počkať na vyriešenie sporu a podľa toho sa zariadiť. Po priaznivom vyriešení (refund bez nutnosti vrátenia tovaru, či poslania novej batérie) treba akupack rozobrať, otestovať články, prípadne vymeniť BMS... náklady na opravu určite nebudú prehnané. Kupoval som do Hecht e-bežky riadiacu jednotku a BMS a stálo to spolu asi 38€. 2p články boli v stave hlbokého vybitia chybou BMS, ale po "pomalom"externom nabíjaní sa ako-tak obnovili a vlani ešte vydržali celú sezónu...teraz neviem, zatiaľ sa majiteľ neozval...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď