Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 03 Máj 2022, 17:17

Je možné vymeniť na monitore vrchnú polarizačnú vrstvu ? Prípadne odhadovaná cena opravy ? Pozeral som na Aliexpresse samolepiace polarizačné fólie ale príde že 15€ je nejak málo a bojím sa aby to nešlo na úkor kvality. K tomu aliexpressu ma inšpirovalo toto video https://www.youtube.com/watch?v=BuQTCHB ... torationtv[/youtube]
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Príspevok od používateľa ivan_01 » 03 Máj 2022, 18:29

nereálne, nájdi si pri koši nejaký TV, rozober LCD display a pokús sa odstrániť vrchnú fóliu, daj vedieť výsledok
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 03 Máj 2022, 21:56

Práve som prišiel domov od kamaráta s jeho starým LCD televízorom tak idem skúsiť niečo z toho vyčarovať.
0

Používateľov profilový obrázok
Miko6005
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 00:35

Re: Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Príspevok od používateľa Miko6005 » 04 Máj 2022, 14:01

Tak druhe video ukazuje ako na "inside burn" a tam to trha z druhej strany, v kazdom pripade sa tesime ze sa ides podelit o skusenosti a pripadne fotky z experimentu nas urcite potesia.
https://www.youtube.com/watch?v=rDgUrr5xcoU
0
Nuclear battery for electric cars !!!

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Strhnutá polarizačná vrstva z monitora.

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 04 Máj 2022, 15:18

Rád by som pridal viac fotografií ale podarilo sa mi rozbiť aj mobil :thanks: . Skúšal som opatrne vybrať polarizačnú vrstvu z TV a skoro sa mi to aj podarilo ale pri každom pokuse som ju nejak zlomil ( je veľmi krehká ) a dorezal som si pri tom prsty :D . Ale skúšal som priložiť tú vrstvu z TV na monitor a musím povedať že farby takmer identické ( asi aj jasnejšie ), lepšia ostrosť. ( myslím si že to je spôsobené tým že TV mala leský povrch a na monitore je silná antireflxná vrstva :). Takže asi predsa len kúpim samolepiacu polarizačnú fóliu z aliexpressu a potom sa tu podelím o výsledok. Na teraz som z tých odtrhnutých kúskov z TV spravil polarizačné okuliare a je to ako tak použiteľné.
0

Napísať odpoveď