Siemens EQ.7 Plus

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Siemens EQ.7 Plus

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 22 Júl 2022, 14:45

Zdravím

Dostal sa ku mne tento kávovar, po zapnutí nabehne na displeji chyba "High or low voltage".
Opravoval už niekto tento kávovar, poprípade vedel by niekto poradiť, kde by mohla byť chyba?

Na nete som k mainboardu schému nenašiel, iba užívateľský manuál.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Siemens EQ.7 Plus

Príspevok od používateľa mirosne » 22 Júl 2022, 14:59

Skúšal si niečo merať v zdroji?Poprípade zísť do menu ak sa dá,tak to resetnúť.Nejaké manuály sú tu:

https://komtra.de/siemens-kaffeevollaut ... itung.html
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Re: Siemens EQ.7 Plus

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 22 Júl 2022, 16:38

Tak čo som vedel, tak som premeral, konkrétne 7905 regulátor, tl431 a 2 obvody pre spínané zdroje. Netuším ako a čo je tam pozapájane takže veľmi netuším čo tam premerať.

Dá sa dostať len do SDS, tam som skúsil vyresetovať error memory a dať kávovar do továrenských nastavení ale nepomohlo.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Siemens EQ.7 Plus

Príspevok od používateľa joži » 24 Júl 2022, 12:42

zdroje su tam 2ks na vykonovej doske, jeden je na display a druhy na ostatne sučasti(pohon varnej jednotky, ventily,...)
jeden zroj musí mat -12 a -5V druhy ma +5V. display a hlavna jednotka su medzi sebou galvanicky oddelene, prebieha tam seriova komunikacia (obdobne riešenie ako u ind.varnych dosiek)
ked nemaš prehlad o usporiadaní jednotlivých sučasti kavovaru, vrat to dotyčnému nech si to da opraviť do servisu kde vedia čo s tym, od toho keramickeho ventilu zvykne zatiect do hlavnej dosky, ktora je na spodku kavovar(rrovnako retardovane to ma uz iba BOSCH), takže je dosť pravdepodobne že tam narobila šarapatu ta zatekajuca voda.
avšak ten kavovar nema vyssiu hodnotu ako 200e a ak mu zaspievaju cenu druhej elektroniky tak si to velmi rychlo rozmysli...
0

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Re: Siemens EQ.7 Plus

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 26 Júl 2022, 11:31

Tak zdroj som premeral, jeden dáva -12 a -5V, no druhý dáva 12V nie 5V. Druhý zdroj je postavený na obvode LNK364GN, spätná väzba je pravdepodobne urobená pomocou TL431CH a PC817. Na vystupe do dáva 11,98V, mohla by teda toto byť chyba, že je tam tých 12V a nie 5V? Poprípade čo by mohlo byť vadné? Mohla odísť TL431...?

Edit: podľa rezistorového deliča pri TL431 vyzerá byť, že tam má byť 12V (R1 3k8 a R2 1k).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok