Kavovar delonghi magnifica problem

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Koza
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02 Nov 2020, 18:38

Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa Koza » 19 Aug 2022, 18:50

Dobrý deň. Mam problém s kávovarom delonghi magnifica. Píše všeobecná chyba. Ale hneď pri zapnutí. Vlastne keď zapnem kavovar do zasuvky tak hneď je tam ta chyba a nedá sa nič robiť. Niekde som sa dočítal že to môže byť aj zlý termostat, ale to predpokladám ze by tu chybu vyhodilo po chvíli a nie takto hneď. 😀. Neviete mi rosim poradiť kde by mohol byť problém? Ďakujem. 😉
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa miso156 » 19 Aug 2022, 19:02

Ono je to tak, ze pociatocna kontrola senzorov moze prebehnut rychlejsie (kludne milisekundy) ako vobec zinicializuje/zasvieti displej. Takze ze ta chyba svieti hned na zaciatku neber za smerodajne.

Nejčastěji jde o poruchu na generátoru přípravy páry, nebo horké vody.




Na displeji stroja sa objavila správa „Všeobecný alarm“, čo mám robiť?


Pokud se na vašem zařízení zobrazí obecná zpráva nebo se rozsvítí výstražná kontrolka označená červeným vykřičníkem, postupujte následovně: vypněte stroj pomocí hlavního vypínače na přední straně. Počkejte, až se zařízení propláchne a dokončí proces vypnutí. Vytáhněte zástrčku ze zásuvky. Otevřete dvířka termobloku. Vyjměte odkapávací tácek a nádobu na kávovou sedlinu. Stiskněte dvě červená tlačítka spařovače směrem k sobě a jemně zatáhněte. Pokud nemůžete spařovací jednotku snadno vyjmout, nepokoušejte se ji odstranit násilím. Po vyjmutí spařovací jednotky ji umyjte pod teplou vodou a vnitřek důkladně očistěte vysavačem, abyste zcela odstranili zbytky kávy. Věnujte zvláštní pozornost oblasti za nádobou na sedlinu. Umístěte spařovací jednotku zpět do přístroje. Důkladně vyčistěte odkapávací tácek a nádobu na kávovou sedlinu. Umístěte nádobu na kávovou sedlinu na odkapávací tácek a vložte zpět do kávovaru. Zapněte zařízení a stiskněte tlačítko napájení. Obecná výstražná zpráva by se neměla zobrazovat. Poznámka: Pokud problém nebude vyřešen, požádejte o pomoc zákaznický servis +420 228 883 543, Umístění nejbližšího servisu naleznete zde: https://www.delonghi.com/cs-cz/pece-o-z ... -strediska
0
"No pain, no gain." (KC238)

Koza
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02 Nov 2020, 18:38

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa Koza » 20 Aug 2022, 10:15

Všetko je vyčistené, vyumyvane, čisté a stále tam svieti chyba. Hneď po zapnutí.
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 20 Aug 2022, 10:38

Síce neporadím s odstránením chyby, lebo sám neviem, čo by tomu mohlo byť, ale podelím sa so svojou 15 ročnou skúsenosťou s rôznymi značkami automatických kávovarov, a že mi za ten čas nimi prešlo množstvo mašín...Jediná značka, ktorá ma nikdy nesklamala a fungovala, kým som ju neposunul ďalej, bola švajčiarska Jura. Neviem ako to robia, ale pri pravidelnej údržbe sú to nezničiteľné mašiny. Preto už vôbec neexperimentujem a rovno beriem Juru. Prosím, neberte to ako reklamu, ale skôr ako recenziu z dlhodobého užívateľského používania týchto kávovarov.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa joži » 20 Aug 2022, 11:03

Ahoj.
Hlaska vseobecna chyba hned po zapnuti je sposobena:
Spatne NTC na termobloku/termoblokoch
Bud ma velmi nizky odpor alebo nekonecny, pri 20•C ma mat 100kohm
Ale rozopnuty spinac hornej koncovej polohy varnej jednotky. Ten sa vzdy po zapnuti testuje ci je zopnuty.
Nenapisal si vsak model, ci je to ecam rada alebo Esam….( zospodu kavovrau je stitok)
Ad to znacka jury: novodobe jury sa seru rovnako ako aj ine kavovary ako po elektrickej tak po mechanickej stranke. Jedine prve modely C,E,Fkova rada nizsie modely rad boli drziaky a to iste aj AEG CF100 a 120, krups orchestro a siziliana, co bola prakticky platforma F kovej jura rady, s elmag. ovladanim drenazneho ventilu.
Ked tak mi zavolaj 0903 501 934, poriesime to delonghi
0

Koza
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02 Nov 2020, 18:38

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa Koza » 20 Aug 2022, 12:40

Je to Ecam 22.360W. 😀. Nie je to môj kavovar. Iba dnes som ho dostal do rúk. 😀.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa joži » 20 Aug 2022, 13:29

Plati co som napisal vyssie.
Ak ma kavovar ntc snimace z ciernym a bielym kablom (rok vyroby po 2020) tak tie snimace su velmi poruchove, treba ich vymenit bud za snimace z modrymi kablikmi alebo s bielym. Tie snimace s bielym a ciernym kablom maju velmi slabu prieraznu odolnost sanotneho snimaca od hlinikoveho puzdra a dokocna sa vie vydrolit ta zalievacia hmota vpylvom tepla. Spolocny potencial so sentorickou castou je s vodicom N takze voci PE je bez potencialu ale akonahle mas vymenene v zasuvke N s L tak uz je snimac zatazovany 230V potencialom voci puzdru. A v tomto pripade pri poruche snimaca sa doatane 230V potencial vsade do obvodu a vyhori komplet elektronika jak displaya tak aj vykonovej dosky…. Takze ako prve skontroluj ake snimace NTC su na bojleroch
0

Koza
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02 Nov 2020, 18:38

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa Koza » 20 Aug 2022, 14:12

Ok, ďakujem. Keď skontrolujem tak vám napíšem alebo zavolám. Zatiaľ ďakujem. S pozdravom Marcel
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Aug 2022, 00:46

Zamiešam sa trochu do témy,lebo práve mi dal sused kávovar Dolamano,a mám po jeho rozoberaní pre vás jednu otázku.
Skúste uhádnuť,koľko skrutiek zostane na svojom mieste,ak chcete len vymontovať čerpadlo,?
Prezradím vám tajomstvo výrobcu _ ANI JEDNA😄😖
Joži ,kotlík hreje,čerpadlo sa nezapne,premeram ho a vyskúšam,ak bude nejaký iný problém,asi ti zavolám .🥴
Prílohy
IMG_20220823_003839.jpg
IMG_20220823_003820.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa joži » 23 Aug 2022, 07:41

Ahoj.
Zavolať možeš ale neviem či ti poradím...
paky robím malo, ale pseudokavovary vobec...
Každe cerpadlo sa da vyskušat priamo na 230V. može byť aj upečena cievka, ale ta vacsinou prežije vnutornu mechanicku čast.
Avšak tam vidim dake činske cerpadlo, takže neviem ti povedať, ak by bolo predsa len vadne tak tam daj ARS CP4ku len treba pozrieť či pasuje vystup, može byť šronenie alebo na zamok pre hadičky ako ma napriklad Sysko HP4, podla toho pripade dokupiť redukciu. Vidim tam pretlakovy ventil, tak ho zdemontovať z čerpadla a pozrieť aky ma vystup.
Može to byť aj zavapnene, preto sa čerpadlo nerozbehne, ale to by si počul že tichučko si vrní, ako trafak distribucky.
možno to ma nejaku elektroniku, ak ano, tak skontroluj triak, pripadne jeho budenie merakom, či tam je aspon >1,2V (dva PN prechody)
ešte ma napadlo, tie čerpadla maju "polaritu" je tam totižto integrovana dioda. Ak ho budeš skušať priamo je to jedno , ale ak z elektroniky tak tam zaleži na vyvodoch. ak by boli prehodene cerpadlo by nefungovalo. Zaleži totižto v ktore polvne sa budi cievka, ak by sa budila zrvona v tej kde by dioda neviedla tak si ti triak nezopne.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Aug 2022, 09:18

Je to nový stroj, čistý,čerpadlo na priamo funguje,ale pre niečo nepustí do neho napájanie,musím pozrieť bimetaly,resp.zohnať schému,nenašiel som zatiaľ nič okrem manuálu.dik za odpoveď.M.
PS bimetaly sú zopnuté,ale neviem čo je na tých dvoch čiernych drôtoch medzi nimi,tam nie je žiadny odpor.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kavovar delonghi magnifica problem

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Aug 2022, 14:46

Pre uzavretie mojej otazkky_bol prerušený triak zapinajuci čerpadlo,po výmene funguje.
Prílohy
IMG_20220824_105621.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok