SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa YellowJacket » 23 Aug 2022, 17:10

Zdravim,

snazim sa opravit tento TV, majitel ho nechal zapojeny v stene pocas burky a na dalsi den uz nesiel zapnut. Nesvieti ani kontrolka, nic.
Po rozobrati som sa zameral rovno na power board (l55S6 FHS BN44), avsak absolutne nic rukolapne som nenasiel. Poistka v poriadku, varistor taktiez ( avsak az 750V , takze stale predpokladam, ze nejake prepatie tam muselo byt ). Ziadny tranzistor, ani dioda skratovana. Ani vystupne napatia nemaju nizky odpor voci zemi. Doska sa sprava tak, ze vystupne napatie cykluje ( osciloskopom vidiet spicku vyssie, ako by mala byt normalna hodnota ). Doska je celkom jednoducha, je tam len jedno vystupne napatie z transformatora a potom dalsi vystup je na backlight. No napriek jednoduchosti, netusim, na co sa zamerat vzhladom na okolnosti nefunkcnosti - zrejme prepatie v sieti.
Nasiel som len jednoduchu schemu, ak by niekto vedel poradit, na co sa zamerat, budem rad. Jedine co mi este napada, tak kondenzatory? Ak ano, ktore to mohli schytat? Viditelne nie su poskodene ziadne. Dakujem za kazdu radu.
Prílohy
samsung_bn44-00807a_hl55s6_fhs_partial_psu_sch.png
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa jezevec » 23 Aug 2022, 17:45

Odpoj M- board a panel, pokud naběhne podsvit, je to jasné.
2
Obrázok 1 Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa YellowJacket » 23 Aug 2022, 20:54

Wau jezevec, to bola rada za 100 bodov. Dakujem. Podsvit nabehol a hlavne napatie je stabilne. Popravde, este som sa nestretol s takymto systemom, doteraz som videl iba power boardy so stanby napatim a po skratovani POWER_ON pinu k zemi sa rozbehli ostatne napatia vratane podsvitu. Preto som sa automaticky zameral na power board, lebo toto spravanie mi prislo nespravne.
Takze je to ten horsi pripad, schytal to main board. Idem sa na to pustit, ak nieco zistim, dam vediet. Dufam, ze to CPU prezilo.
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa rakato11 » 31 Aug 2022, 08:10

Já párkrát musel měnit komplet cely mainboard po bouřce neboť oprava byla nad rámec nového (použitého) mainboardu. Naštěstí se mi vždy podařilo sehnat v celkem dobré cenové relaci funkční. Kolikrát mívají rozbitý panel a dily rozprodávají. Zkus podle označení pohledat, ušetříš kopec času.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Aug 2022, 12:33

mne tiez po burke odisla doska v akai telke. kupil som za 20 eur ten univerzalny modul na lcd panele, k tomu za par eur aj menic na podsvietenie, par nastavovaciek a ide vsetko (resp. vyuzivam len hdmi vstup). nova doska by stala viac ako telka a 32" funkcny panel aj s podsvietenim mi bolo luto vyhodit
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa YellowJacket » 31 Aug 2022, 22:13

@rakato11: akurat dnes som TV opravil, len som hned odchadzal, pridem az zajtra, tak sem napisem detaily neskor, ak by mal niekto podobny problem ( v skratke - poskodena binarka v hlavnej eeprom ).

@pocitujlasku: ano, v jednej teme si mi uz tuto alternativu poradil a uz som touto univerzalnou doskou aj jednu TV uspesne spojazdnil. Vtedy bol ale zniceny cpu, takze tam sa nic ine ani nedalo robit, nova nahradna doska bola moc draha.
1
Obrázok 1

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Aug 2022, 23:13

to som spomenul ako alternativu. proste v dnesnej rychlej dobe nie kazdy ma cas skumat problem a jednoduchsie a lacnejsie je dat uni dosku.
a nie kazdy pozna tieto univerzalne moduly.
inac, u mna aj ten akai vyzeral ako univerzal, na doske bol jumper na prepinanie 5/12V logiky.
a ked sa uz tu riesi, nepoznate nieco na lcd zo starych notasov za par eur s hdmi vstupom? natrafil som len na d-sub vstupy za par eur
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: SAMSUNG UE55MU6172U nefunguje po burke

Príspevok od používateľa YellowJacket » 01 Sep 2022, 17:23

Takze slubeny zaver:

TV mala poskodeny firmware v EEPROM, oznacenie na doske = IC1604. Prakticky od zaciatku az po offset 0x00001000 bola pamat vymazana ( 0xFF ). V prilohe zasielam opraveny dump, je vsak nutne nastavit aj Status Register, na ochranu proti zapisu, pretoze inak sa v EEPROM znova zmaze spominany usek v pamati. Nie vsetky programatory to dokazu ( tiez som kvoli tomu musel kupit novy - XGecu TL866II Plus ).
V prilohe je taktiez stitok na mainboarde, pretoze tento dump nemusi fungovat korektne na inom modeli dosky ( ak sa Vam lisi len cislo dosky na stitku, tak len skopirujte z mojho dump-u cast adresy od 0x00000000 - 0x00001000 do Vasho dump-u + nastavit Status register ).
Prílohy
IC1604_fix.zip
(69.42 KiB) 29 stiahnutí
serial_number.jpg
4
Obrázok 4

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok