LCD TV - zvisla zelena ciara (stlpec pixelov)

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
darklord
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23 Mar 2022, 20:44

LCD TV - zvisla zelena ciara (stlpec pixelov)

Príspevok od používateľa darklord » 15 Okt 2022, 22:03

Ahojte, prichadzam znova s prosbou o radu. Na telke SHARP LC 49CFE4041E (kupene 05/2017) sa mi objavil zvisly zeleny pasik - jeden stlpec pixelov. Prvy krat sa to stalo asi pred dvomi rokmi, ale tam po chvili zmizol a ukazal sa znova az teraz. Vcera este po par minutach pozerania zmizol, ale dneska uz s nami bol vyse hodiny. A tak ma napada, co by som s tym mohol urobit? Predpokladam ze to bude niekde len studenak, ale telku som otvorenu nikdy nemal. Servisny manual mam pred sebou, lenze tam nic rozumne nevidim, jedine co suvisi s obrazovkou je LVDS prepoj, ale s nim problem nepredpokladam kedze ide len o jeden stlpec pixelov. Vie niekto nakopnut, na co sa zamerat? Alebo je to problem panelu samotneho, a proste si na to musim zvyknut? Menit telku nemam v plane - zohnat dneska nieco non-smart je snad uplne nemozne, a nemam na to ani cas ani naladu kedze chystame rekonstrukciu byvania.

Prikladam screenshot zo SM k LVDS prepoju, a fotku z internetu, ktora zodpoveda mojmu problemu, mne sa to nejak rozumne nepodarilo odfotit.
Prílohy
Screenshot_20221015_214629.png
a_a4_a42ccae8_color_band_test.jpeg
1_1a_1a46293f_giants_game.jpeg
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: LCD TV - zvisla zelena ciara (stlpec pixelov)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Okt 2022, 22:17

podla mna klasicky problem lcd. odlepil sa jeden spoj priamo na obrazovke co idu do T-con dosky. oprava nemozna, jedine novy panel.
non smart telku zozenies, otazka je cena a kvalita.
ja mam napr. 42" z tesca za 150 eur a uz stvrtym rokom slape. nedavno nam dali na skusku volajaky 4k kanal a ja som len cumel, aky krasny obraz ta telka dokaze. ja telku pozeram minimalne, a ked, tak kanaly, ktore nie su ultra mega hd, takze som za tu cenu necakal ziaden zazrak
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok