Samsung ue43ru7092u

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Samsung ue43ru7092u

Príspevok od používateľa peterbn » 16 Nov 2022, 11:58

Pozdravujem Všetkých. Chcel by som Vás poprosiť o radu pri diagnostike problému. Doposiaľ som televízor rozobral, všetko vyzerá vporiadku, nič prepálené a kondenzátory vyzerajú tiež opticky vporiadku.
Televízor má snahu naštartovať, počuť zvuk ale po 3s zhasne. Skúsil som len samotný zdroj, vtedy nabehlo aj podsvietenie. Televízor nabehol po odpojení jedného z dvoch flex káblov k displeju. Televízor má 3roky a bol stále na jednom mieste. Je možné že je kvalita taká nízka že už proste niečo vypovedalo svoju funkčnosť a je to dôvod na kúpu nového televízora?
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Samsung ue43ru7092u

Príspevok od používateľa jezevec » 16 Nov 2022, 14:44

Televízor nabehol po odpojení jedného z dvoch flex káblov k displeju...

Vada panelu.
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Samsung ue43ru7092u

Príspevok od používateľa TomasNM » 17 Nov 2022, 23:11

Vypadne po 3s komplet system, alebo iba podsvit?
Volakedy davno (asi 10r nazad) som riesil, ze mi odisla jedna trubica/trafko z osmych a riadiaci cip to vyhodnotil ako chybu a proste po par sekundach vypol vsetky.
Bol tam cip OZ960 (tusim). Tam vtedy stacilo niektory pin rezistorom stiahnut k zemi a to zabezpecilo funkcnost zvysnych sedem.
0

Používateľov profilový obrázok
miromatus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22 Apr 2007, 00:00

Re: Samsung ue43ru7092u

Príspevok od používateľa miromatus » 18 Nov 2022, 08:34

niekde je zvod alebo skrat , možno len SMD kond na paneli
tu to riešil https://www.youtube.com/watch?v=AoFacR3t6ag
0

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Samsung ue43ru7092u

Príspevok od používateľa peterbn » 23 Nov 2022, 11:10

Ďakujem za odpovede aj dobré rady. Závada sa prejavuje presne ako na tom videu čo tu bol ten odkaz.
Keďže sa jedná o závadu panelu, viete niekto popísať čo býva najčastejšia chyba? Flex vodiče vyzerajú vporiadku od tej elektroniky k panelu. Na nich sú tie strieborné obdĺžnikové čipy, je možné že niektorý z nich je v skratke. Našiel som aj ďalšie video kde popisovali túto príčinu. Vyradili to podlepením tých pinov čo pomohlo aj pri tomto probléme. Na doske s elektronikou sú pri konektore na flex malé prepojky ako rezistor. Je možné že to slúži na nejaké meranie a pre tú prípadnú poruchu panela zareaguje nejaká ochrana a vypne celý televízor? Majitelia kúpili nový televízor a tak som urobil ten pokus. Televízor ide, neviem ale aký to bude mať vplyv na funkčnosť a koľko to vydrží.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok