Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Dec 2022, 15:27

Ahojte.

Je nejaký postup, ako rozobrat a vymenit uhliky na takomto motore?
obrázok.png
Vie su tam ziadne skrutky, iba asi plastove zapadky, ktore drzia ako slak.
Aj na vrtuli nie je matka. Netusim ako tam drzi. Povolit ju sa mi zatial nepodarilo.

Dakujem za kazdy napad.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa miso156 » 03 Dec 2022, 15:43

Zapadky odbrusit dremelkou, vymenit uhliky a potom naspat zlepit.

Alebo vymenit uhliky bez toho aby si to cele musel rozobrat tak, ze do krytu narvtas vacsie diery cez ktore uhliky vymenis pomocou kliesti/naradia, inak povedane piplacka.

Holt jednorazovka, s rozoberanim vyrobca nepocital.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Dec 2022, 16:12

Myslel som si, ze to tak nejako dopadne.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa Atlan » 03 Dec 2022, 20:00

Sisi iaty ze je rotor ok?
1
Obrázok 1

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa Ilija » 03 Dec 2022, 20:24

Ako píše Atlan, asi už zhorel.
Máš ich za 20-30€ nové ...
A ešte sa mi nestalo na takých motoroch niaká iná chyba, len vymeniť motor ...
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mclareniak » 05 Dec 2022, 08:27

Tak som odfrezoval tie cupliky co drzali obe polovice a rozobral som motor.
Uhliky boli OK, ale kontakty, co dotlacali na tie mosadzne boxiky v com su uhliky, boli take zaoxidovane, ze nemali kontakt.
Stacilo ich poriadne vycistit aj boxiky aj kontakty a trochu napruzit a motor zase slape. Takze vysavac je OK.
Len loziska uz maju tiez co to za sebou, ale kedze sa mi nepodarilo dat dole vrtulu, tak k prednemu sa aj tak neviem dostat.
Potom som do tych cuplikov navrtal dierky a samorez. srobikami som to spojil.
Takze som toto oznamil majitelovi a on povedal, ze kolko pojde tolko pojde a hotovo.

Dik za vase rady.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Dec 2022, 15:25

Majitel sa moze tesit ze si ten jednorazovy motor aspon takto opravil.
Inak oplati sa este opravovat pri dnesnych cenach vysavace? Alebo toto bolo nieco drahsie?
Alebo to bola "hobby" oprava kamaratovi zadarmo?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Dec 2022, 17:52

romiadam napísal:
05 Dec 2022, 15:25
Inak oplati sa este opravovat pri dnesnych cenach vysavace?
..nedávno som riešil hepa-filter do Parkside vysávača. Vysávač stojí necelých 60€ a za filter pýtajú cez 30. Vyriešil to molitán z matraca :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Dec 2022, 03:19

Ja som tiez kupoval hepa filter za cca 25-30e a cely vysavac stal okolo 60-80e. Molitan to nenahradi. Mikro prach cez to prejde (aspon cez molitan viac ako cez hepa)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Dec 2022, 22:26

.ale to o čom je???? jeden základný náhradný (možno aj nepodstatný) diel je polovica celého produktu??? TO KDE SME ?!?!? Filter sa pomaly rovná cene celého zariadenia ???
Nedávno som menil posraté uhlíky na makite - karboške...starší typ, ale cena ma ohromila...za nové 1,99€ za pár - to by ešte šlo, ale + pošta.... to si rovno môžeš priplatiť pár éčiek a kúpiť novú karbošku... ďaľší produkt - náhradný diel - "páčka" -či ako to nazvať - na spúšti karbošky BOSCH - cena 7,99€ - za kúsok plastu?? a celá karbina stojí do 60€ ??... keby som mal z náhradných dielov poskladať nakompletku novú karbošku, tak je to minimálne 250% ceny novej..
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 23 Dec 2022, 22:45, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Dec 2022, 22:40

Čo sa čuduješ. Veď pomaly sa začína trend presadzovania výrobkov bez kurvítok,tak sa snažia čo najskôr ešte vytĺcť zo zákazníkov čo sa len dá,pokial si budú môcť kúpiť nový výrobok bez kurvítka,,ktorý im vydrží toĺko, ako ten, čo si kúpili pred 50 rokmi ,ktorý funguje doteraz. :mrgreen:
Na jednej strane je to dobre, lebo šetríme planétu ,nemíňame zbytočne suroviny, ale na druhej strane..ako hovorí klkasik v jednej rozprávke....:, pak ale Čiňanove deti nebudou mít co žrát,, a časom sa to zase vráti ako bumerang, len v inej podobe problému celého sveta. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Dec 2022, 22:49

5ko napísal:
23 Dec 2022, 22:40
Veď pomaly sa začína trend presadzovania výrobkov bez kurvítok
..a to ich serie..nezarobia.. výmena "agregátu" na vysávači je drahšia,ako kúpa nového vysávača....nových výrobkov je na sklade mnógo.. musia sa predať!!
..A kurvítka budú vždy..len v inej forme....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Dec 2022, 02:42

Ja som tych 25e obetoval pre ochranu ziv. prostredia, aby som nevyhadzoval dobry vyrobok do srotu len kvoli filtru, aj ked som sam vojak v poli.

mr.dred, nerozculuj sa. Cena ND je v tomto prehnitom systeme len kvapka v mori. Tiez ma to hneva.
Pred tymi cenami ND si EU zakryva oci. Vsak zavedenim lacnych ND, z toho EURO hujeri by nemali loove. Vsetko (system) sa kazi a se... ( :butthead: ) a aj bude az kym ludia sami nepovstanu a budu hulakat ze toto nechcu.

No bohuzial, natolko zleniveli a zpohodlneli a "odsudrzneli" - nedrzia spolu, ze nepovstanu az kym im nesiahnu na deti a to uz bude neskoro, velmi neskoro. Vysoka inflacia, nezamestnanost, vysoke ceny, hlad, zima, "to sa vsetko da vydrzat". To ze kravy prdia to im vadi, a chcu znizit stav dobytka, a predaj masa, ale ze niekto umyselne vyhodil do vzduchu Nordstream a tam utieklo tolko metanu ze ani milion krav tolko nevyprdi za 10 rokov, to nikoho netrapi.
image.png
"equivalent to one and a half days of global methane emissions"

A ludia stale sedia doma. Vsetko im zatial vyhovuje.... Ako povedal Nohavica v najnovsej pesnicke, "Pockame co povie pan prezidenta USA".

https://www.youtube.com/watch?v=QlDZzfJIGrM

Takze sa opytaj p. prezidenta USA, kedy budu lacne ND. :D
2
Obrázok 2
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

raki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 05 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 57

Re: Výmena uhlíkov na motore z vysávača PHILIPS

Príspevok od používateľa raki » 25 Dec 2022, 10:25

Robil som v autorizovaných servisoch. Stačí, keď výrobca nalepí na svoj výrobok zelené lístočky a napíše niečo ako green a je to OK. Je to celé pokrytectvo, pretože s ekológiou to nemá nič spoločné a ešte na to dostanú zelené dotácie. Áno, ceny ND sú vysoké a to môžeme byť radi že sa dajú kúpiť. Ja som menil spínač do Makita vŕtačky a musel som objednať cez E-bay a zaslanie bolo len v rámci Nemecka - ešte dobre že kamarátovi tam žila sestra. Ináč na SK nerentabilná oprava.

Téma prečistená od OT. upravil 16.6.2023 mirosne
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok