Videoton RM 4624 star de luxe

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

radio-1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Jan 2023, 10:05

Videoton RM 4624 star de luxe

Príspevok od používateľa radio-1 » 14 Jan 2023, 10:38

Zdravím. Do rúk sa mi dostal tento rádiomagnetofón. Začal som ho opravovať a už som aj pokročil ale stále má jeden veľký problém - taký ostrý šum ,kt. je rovnaký keď je spustené vkv/sv/kv ale aj keď sa prehráva kazeta ako je počuť v nahrávke . Som v tom viac-menej začiatočník ale nie je to prvá vec čo som opravoval. Vie niekto poradiť v čom môže byť problém? Zatiaľ som vymenil tranzistor AC 187K za BD 139 - v napájacej časti - vyzerá ,že funguje správne (napätie na ňom je v norme) , napätie v nf časti má byť 15v a je 17v (to môže byť spôsobené vyšším napätím v sieti), vyčistil som potenciometre- (možno tie sú neni v poriadku lebo boli už v katastrofálnom stave -ale nechcem ich zatiaľ meniť lebo naozaj netuším či chyba nie je úplne inde). Prikladám odkaz na servisný návod a nahrávku . Ďakujem za radu.
https://uloz.to/tam/b9bfef1c-e624-424d- ... 40a51dd1a9
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Videoton RM 4624 star de luxe

Príspevok od používateľa Jirka84 » 14 Jan 2023, 13:08

Nevím, jestli šum je závislý na poloze potenciometru hlasitosti, korekci V/H,
tak: začal bych kontrolou kondíků kolem TBA810 - C132,377,374 atd., pak pokračoval před/za C367 u přepínačů osobně v oblasti kontaktů 22, 64 a 81(které mohou být taky oxidované). Typuji spíš na některý kond = horší ESR nebo dokonce na slabou kapacitu atd. . Napětí pro IC 140 není kriticé, podle datasheetu max do 20V.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok