TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 01 Apr 2023, 17:44

Ahojte.

Dostal sa mi do ruk TV TCL 50C715 s vadnym podsvietenim.
Neviete mi prosim vas poradit, ako viem dat dolu panel? TV nema ziadny ramik dookola iba na spodku je taka lista. Tu mam dole a zvysne 3 strany je panel osadeny pravdepodobne na samolepiacich penach.

Bojim sa nejako pacit, aby sa panel nezlomil.

Dik
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa miso156 » 01 Apr 2023, 19:52

Asi len opatrne nahrievat teplovzduskou.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 02 Apr 2023, 08:27

Ještě jsem se nesetkal s takovýmto televizorem a tudiž si to uchycení samotného displeje moc nedovedu představit ale že by byly ty tři strany opatřené pouze samolepící pěnou se mi moc nezdá. Možná kdybys tu dal nějaké detailní fotky tak by se spíš dalo něco zjistit.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa jezevec » 02 Apr 2023, 08:44

miso156 napísal:
01 Apr 2023, 19:52
Asi len opatrne nahrievat teplovzduskou.
To je šílená blbost.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2023, 11:51

Možno trepnem, ale nepomohlo by zmäkčiť to lepidlo nejakou vhodnou chémiou?? IPA, techn. benzín...
Namočiť pásiky handry, preložiť cez okraje a nechať pôsobiť, prípadne viac krát aplikovať ... a potom skúsiť ??
Ale až je to na nejakej silikónovej báze, tak čaw párky... jednorázovka, ako veľa dnešných výrobkov...

Hard riešenie... vyrezať z druhej strany na šasi otvor bulgarkou :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa jezevec » 02 Apr 2023, 13:18

Žasnu nad tou plejádou nápadů, jeden horší než druhý.
Panel jde sundat i bez násilí a rizika destrukce, jen se to musí umět. Čínské šroty nejsou zrovna přívětivé pro laiky.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2023, 13:24

jezevec napísal:
02 Apr 2023, 13:18
Žasnu nad tou plejádou nápadů, jeden horší než druhý.
..no zatiaľ si žiadny nedal 8) :agree: asi je to tvoje NOW HOW
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa jezevec » 02 Apr 2023, 14:46

Ani se to nedá, každý typ to má trochu jinak. Zde záleží na zkušenostech a na tom, jak je kdo schopný pochopit, jakým způsobem je to řešeno a jak to bez poškození demontovat.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 02 Apr 2023, 14:54

rakato11 napísal:
02 Apr 2023, 08:27
Ještě jsem se nesetkal s takovýmto televizorem a tudiž si to uchycení samotného displeje moc nedovedu představit ale že by byly ty tři strany opatřené pouze samolepící pěnou se mi moc nezdá. Možná kdybys tu dal nějaké detailní fotky tak by se spíš dalo něco zjistit.
Detailne fotky
To cierne co vykuka spod displeja je ta obojstranna lepiaca pena. Ked displej prisavkou nadvihujem, tak sa mierne natahuje.
IMG_20230402_144634.jpg
IMG_20230402_144726.jpg
Edit:
Tak nasiel som na YT nejake videa a islo to celkom lahko plastovou kartickou takou priesvitnou makkou.
1680440485230..jpg
Bude treba tu penu odstranit a nalepit novu
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2023, 15:06

jezevec napísal:
02 Apr 2023, 14:46
Ani se to nedá, každý typ to má trochu jinak. Zde záleží na zkušenostech a na tom, jak je kdo schopný pochopit, jakým způsobem je to řešeno a jak to bez poškození demontovat.
výrobca nepotrebuje opravovať, ten len predáva výrobok ... tu je TEN problém
Oprava každého takéhoto zariadenia na kolene je lotéria.. 50/50 podarí / nepodarí.... výrobca akúkoľvek takúto opravu zamieta hneď v návrhu...pokazí sa - kúp si nový...o tom to je .. ináč by skrachoval...nemal by pre koho vyrábať...
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 02 Apr 2023, 15:36

Panel je prec ale zase neviem ako dat prec tie folie co su pod panelom
Tie su pod bocnym ramikom na ktorom bol panel prilepeny a s tym nejde pohnut
1680442584487..jpg
Edit:

Tak aj ten je tam prilepeny
IMG_20230402_154037.jpg
Edit2:
Este aj ten papier s dierami naledky je prilepeny.
Aby sa tie folie nedali dat prec bez odnatia tych ramikov pre istotu to tam je este poistene
1680445027537..jpg
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 02 Apr 2023, 18:33

To člověk aby měl při takovéto práci i kus detektivního nadání. :) Je v tom asi typ direct LED podsvícení. A jak to vypadá s LED-kami, kolik jich je vadných?
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Apr 2023, 18:52

Ja už dávno hovorím, že každá pitva je neoceniteľným zdrojom poznania.
Ak niečo pokazené rozoberiem len kvôli tomu, aby som vedel ako sa to dá rozobrať,
už druhýkrát idem na to- bez deštrukcie.
Preto nevyhadzujte staré kreditky, dajú sa nimi otvárať nielen zámky v amerických filmoch,
ale aj zacvakávacie jazýčky na mnohých elektrospotrebičoch. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 02 Apr 2023, 19:35

rakato11 napísal:
02 Apr 2023, 18:33
A jak to vypadá s LED-kami, kolik jich je vadných?
No sice svietia nie na bielo, ale tak bledunko modro, ale svietia vsetky. Uz som sa stretol ze bol na ledkach vypadany luminofor, ale tie svietili na fialovo a aj na obraze bolo vidiet, ze je fialovy. Tieto sice svietia tak na bledomodro, ale ked to islo obraz bol pekny, tak to asi tak ma byt. Neviem. Podsvit som skusal uz pred rozoberanim a vedel som, ze svietia. Ale on ten TV sa sprava tak, ze napr. 2 tyzdne siel OK a zrazu vypol podsvit. Ked mi ho doniesli do dielni u mna vsetko fungovalo. Tak som im ho dal naspat. Ale zase po tyzdni to vypadlo. Tak som ho skusal v dielni a raz ide raz nie. Pozeral som zdroj, ale nic zle som nenasiel. Na nete som nasiel niekolko roznych prispevkov kde bolo popisane priblizne rovnake spravanie a vzdy pomohlo vymena LED pasov. Dokonca odporucaju malu upravu zdroja, aby do lediek pustal mensi prud. Lebo ze je to pravdepodobne naschval tak urobene, ze pusta vacsi prud aby to nevydrzalo. Tak som chcel skontrolovat stav tych LED ze ako vypadaju ci nebudem nieco vidiet viditelne zle.

Toto je za mna prvy a zaroven posledny taky TV. Nestoji to za to. Na SK som pasy nezohnal a v CR aj s dodavkou do SR cca 100€

Kód: Vybrať všetko

https://www.elektro-ivicic.cz/led-podsvit-470mm-sada-tcl-celkem-10-pasku-dled-p341976/?currency=eur
Majitel sa zatial vyjadril ze tolko do toho asi neda.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rogi » 03 Apr 2023, 06:39

To by som tiež nedal, skúšal som na LG vymeniť diódy cena za vsetky 30€, no tam je problém aj v ovládaný panela som to preletoval (paskový vodič) ,ako k Pc ok, ale na pozeranie filmov už nie, všade v Ázii vedia vymeniť paskove vodiče asi za lacno keď to opravujú tu by vypýtali ako za nový tv.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 03 Apr 2023, 09:57

Nezkoušel jsi Aliexpress? Já beru podsvícení odtamtud, někteří prodejci mají sklady v Polsku takže dodací lhůta je podstatně kratší někdy do týdne od objednání jsou doma.
Jednou jsem dostal z rodiny LG 43LF510V po blesku, TV sice fungoval ale HDMI vstup byl nefunkční, dal se připojit pouze přez SCART. Navíc měl obraz modrý ale to jim už muselo dělat před zásahem blesku, prostě vadné LED podsvícení. Rozhodl jem se proto že vyměním LED podsvícení neboť jsem jej našel na Ali za nějakých 14€ a TV připojím přez ten SCART. Objednal jsem, podsvícení přišlo do 14 dní a tak jsem se chystal na výměnu. Ještě před rozebraním jsem si řekl že TV zkusím zapnout no a on se už nezapnul. Ten blesk odpálil HDMI vstup ale i narušil procesor který definitivně klekl. Naštěstí se mi podařilo v Česku na S-Bazaru sehnat levný MB (200Kč).
Po výměně LED podsvícení automaticky vždy dělám úpravu pro snížení proudu LED-kami. Výrobci totiž do nich pouštějí maximum katalogového proudu a tím pádem se rychleji opotřebovávají. Snižuji tak o 1/3 což vůbec není poznat na intenzitě podsvitu a navíc je ještě dobré v užívatelském menu stáhnout hodnotu na asi 70% na všech vstupech pak ty LED-ky opravdu vydrží dlouho.
1
Obrázok 1
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Apr 2023, 11:36

Pozeral som aj na ali, ale zatial som nenasiel.

Mali by to byt YHF-4C-LB5006-YH16J
IMG_20230402_162352.jpg
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 03 Apr 2023, 14:29

Taktéž jsem hledal na Ali ale také prozatím nic. Nicméně jsem napsal třem osvědčeným prodejcům zda náhodou mají toto podsvícení a nebo jsou schopni jej zajistit. Až mi odepíšou tak Ti dám vědět.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Apr 2023, 15:32

Diky.

Majitel mi dnes volal ze za tu cenu do toho nejdu a nechal mi ho na suciastky. Tak pockam este na teba ci zozenies nieco a ak nie, dam na bazos panel a MB tie su urcite OK. Osobne si myslim, ze aj zdroj je OK, ale nie som si 100% isty.

A ak sa mi to podari rozpredat, tak mu dam peniaze aspon za to.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 03 Apr 2023, 21:50

Trochu prasacina: vadnu ledku premosti, vraz do serie toho pasu odpor 10ohm/5W, pokoj na dalsi rok-dva, ak nejde telka nonstop na max led backlight pri polovicnom kontraste a jase LCD :lol:
Ak to su nizkoprikonove ledky, a je ich tam vela (100+) tak mozes premostovat priamo 1W odporom. Wataz odporu by mala byt aspon 2nasobok vykonu LED ak to davas pod foliu. Logicky teda pri 2w ledkach tam 5W odpor nedas, treba ho zavesit na privodne vodice od zdroja.
Zlatal som tak X led teliek a monitorov, ani tam tu tmavsiu machulu nepostrhnes. Akurat ze to bol zasah max do hodiny-dvoch. Jasne ze ked cela led lista stoji 40-50€ tak sa ludom do opravy nechce. A na vymenu cipov to chce trochu lepsiu technologiu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok