TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Apr 2023, 07:25

Ano je to jedno z rieseni, ale ako som pisal vyssie led testerom mi svietia vsetky. Takze ktora je ta vadna netusim. Ked ten TV aj 2 tyzdne ide ok a zrazu sa podsvit vypne. No a na druhy den napr. ide zase, alebo aj nejde.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 04 Apr 2023, 09:25

j0hnyPP napísal:
03 Apr 2023, 21:50
Trochu prasacina: vadnu ledku premosti, vraz do serie toho pasu odpor 10ohm/5W, pokoj na dalsi rok-dva, ak nejde telka nonstop na max led backlight pri polovicnom kontraste a jase LCD :lol:
Ak to su nizkoprikonove ledky, a je ich tam vela (100+) tak mozes premostovat priamo 1W odporom. Wataz odporu by mala byt aspon 2nasobok vykonu LED ak to davas pod foliu. Logicky teda pri 2w ledkach tam 5W odpor nedas, treba ho zavesit na privodne vodice od zdroja.
Zlatal som tak X led teliek a monitorov, ani tam tu tmavsiu machulu nepostrhnes. Akurat ze to bol zasah max do hodiny-dvoch. Jasne ze ked cela led lista stoji 40-50€ tak sa ludom do opravy nechce. A na vymenu cipov to chce trochu lepsiu technologiu.
Tak to máš naprostou pravdu ale s tím rozdílem že né jenom trochu ale totálně obrovská "prasacina". O takovéto úpravě jsem teda ještě neslyšel. Ano, budiž přemostit jednu, dvě LED-ky snad ale v takovémto případě je každopádně nutné snížení proudu který teče zbývajícími LED-kami a to se dělá úpravou v zapojení LED drivera. Abych já se sral s přemosťováním každé LED-ky rezistorem tak to promiň ale to je pořádná hovadina.
Jinak vliv na velikost proudu podsvícením má pouze v užívatelském menu nastavení právě to "podsvícení", kontrast ani jas nemá s tím nic společného.

@mclareniak, tak číňané mi odpověděli ale chtějí další konkrétnější údaje jelikož to není běžný typ televizora. Potřebují vidět konkrétně to podsvícení celé, já jsem jim zaslal pouze ten detail toho označení tak jim ještě pošlu fotku co jsi zde dal odkaz na ten obchod ElektroIvičič pokud je shodné s tím Tvojím.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Apr 2023, 13:01

Ano, tie z toho obchodu by mali pasovat.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa jezevec » 04 Apr 2023, 13:33

Co má Ivičič, má taky AME, bere od nich. Když to má AME, má (nebo může objednat) taky Avelmak.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Apr 2023, 13:39

To je sice pekne, ale asi si necital vyssie.
Nie je problem to objednat aj odtial. Ale za aku cenu to predaju. Urcite nie za taku ako Aliexpress. A kedze majitel take peniaze do toho nechcel vrazat, alternativa bola obj. to z aliku za lacnejsie.
Ci by bola kvalita nizsia, alebo rovnaka je na inu debatu.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 06 Apr 2023, 08:01

Tak mi je velice líto, odepsali mi všichni tři prodejci ale ani jeden nebyl schopen toto podsvícení zajistit. Všichni se v podstatě nezávisle na sebe zhodli že táto značka TV není běžný typ a tudiž ani to LED podsvícení (LED pásky) nejsou běžně rozšířené.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 06 Apr 2023, 10:54

Aké je označenie panela?
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 06 Apr 2023, 14:53

Na tom plosnom spoji na paneli je toto
V500DJ7-QE1 Rev. T5

a

tpts 0S-2S94V-0872
E8841 2003 1823 E28
INNOLUX
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 06 Apr 2023, 18:37

Bohužiaľ, nenašiel som nikde podsvit lacnejšie.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 06 Apr 2023, 19:31

Nic, kaslem na to ide to na bazos. Co sa preda, preda sa a co nie ostane na ND.
Ostatne do srotu
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 20 Mar 2024, 12:11

Ahojte.

Tak po niekolkych skusaniach sa prejavila vadna ledka. Koli 1 ledke nejde podsvit.
Nemate niekto taky aj pouzity pasik, ze by som z neho odletoval ledku a vymenil?
Jasne, ze najidealnejsie je cely podsvit novy, ale neviem ho nikde zohnat.
A ani nechcem do toho TV vrazat neviem ake peniaze.
Alebo ako by sa dalo zistit typ tych lediek, ze by som skusil zohnat samotne ledky a tie by som vymenil.
Tie ledky svietia na azurovo modro. Nie su biele. Vsetky okrem jednej svietia.
Ak by som vymenil a siel by TV, tak kolko by siel tolko by siel a ked by sa zase pokazil uz by siel do srotu.

Dik
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rogi » 20 Mar 2024, 14:34

V avelmaku nemá podobné LED pásy? Som menil v LG ako ide ale ja som mal ešte paskový vodič odchlipnuti z plošaku ktorí riadi LED. Ide ale na ľavo zostal tmavsi pás.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa rakato11 » 20 Mar 2024, 14:38

mclareniak napísal:Tie ledky svietia na azurovo modro. Nie su biele.
Tak ty LED diody to už mají za sebou neboť jim opadal luminofor. Naposled jsem měnil LED podsvícení v jedné LG televizi kde svítily všechny ale modře.
Pokud bys chtěl vyměnit pouze tu jednu na "dožití" pak zjisti na jaké je napětí, změř rozměr pouzdra a podle toho přibližně najít nějakou například z pásků i jiných značek co se měnily podsvity.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 20 Mar 2024, 14:49

Tak ty LED diody to už mají za sebou neboť jim opadal luminofor. Naposled jsem měnil LED podsvícení v jedné LG televizi kde svítily všechny ale modře.
Nie, uz som sa stretol s takymi ledkami a tie svietili tak skor na fialovo. A aj obraz bo do fialova. Tieto svietia tak bledo modro a ked mi to svietilo obraz bol pekny aj biela bola biela. Nebol obraz modry ani fialovy.

Edit:

Tie ledky su myslim si 5V
Bez názvu.jpg
V cervenom kruzku je ta pokazena vymenena za 5V bielu.
S takymito modrymi ledkami bol obraz pekny, nebol modry. Mozem skusit nahodit panel ako to bude vypadat.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa ivan_01 » 20 Mar 2024, 18:17

existujú podsvity (trebárs niektoré Samsungy), ktoré sú riešené tak, že samotné LED svietia na modro a luminofor obsahuje až fólia nad difúzorom.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 24 Mar 2024, 16:17

Ahojte.
Myslite ze by toto mohli byt tie ledky? Rozmerovo by to sedelo
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Mar 2024, 16:36

Podľa tohto rozdelenia spektra a vlnovej dĺžky 447,5 - 457,5 nm (uvádzaného CN) to bude asi kúsok vedľa...
Ťažko povedať...
Prílohy
obrázok_2024-03-24_163548866.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mclareniak » 25 Mar 2024, 13:20

Preco myslis?
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV TCL 50C715 ako sa dostať k ledkám

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Mar 2024, 13:54

- bude asi trochu fialová
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok