TV Samsung vadny podsvit

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa mclareniak » 16 Apr 2023, 19:14

Ahojte.
Kedze som sa s takouto poruchou este nestretol, idem si sem po radu od skusenejsich majstrov.

Kamarat mi priniesol TV SAMSUNG je tam zdroj BN44-00502A. TV sa spravalo ked mi ho priniesol tak, ze podsvit len blikal. TV islo normalne aj zvuk aj obraz. Ked som odpojil MB od zdroja podsvit v pohode nabehol.
Zistil som, ze ked odpojim PWM signal z MB tak podsvit ide a teda aj cely TV len sa samozrejme neda znizit cez menu v TV.
V TV je podsvit max 20. Ked ho nastavim na 20, tak aj podsvit nabehne a potom mozem cez menu menit od 0- 20 a aj sa znizuje sila svietenia led. Ale akonahle nastavim napr. na 10 a vypnem TV, tak po zapnuti podsvit zase nenabehne a len blika.
Myslite si, ze je to priznak odchadzajucich lediek?
Je tam driver SLC2012M.
Tato schema sa da sa povedat zhoduje
samsung_bn44-00501a_pslf790b0_psu_sch.pdf
(997.38 KiB) 61 stiahnutí
Aku frekvenciu mavaju pwm pre podsvit?

Dik

Edit:
Tak som dnes nastavil podsvit na 20, ale po zapnuti TV podsvit nenabehol len blikal. Tak som pomaly uberal a ked som prisiel na 3, tak podsvit nabehol a ostal svietit. Po pridani na 4 a vyssie uz zase zacal len blikat.

Asi odpojim PWM nech svieti na plne a uvidime co povoli po nejakom case. Majitelovi sa nechce moc do toho TV vrazat.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa rakato11 » 18 Apr 2023, 16:00

Já měl nedávno doma také televizi od kamaráda, jednalo se také o TV Samsung UE40F6200AW. On večer TV vypnul a když jí ráno chtěl zapnout tak už jenom blikala červená kontrolka, obraz ani zvuk nešel. Když jsem odpojil MB od napájecí desky (BN44-00616A) tak začalo blikat podsvícení, nesvítilo trvale ale periodicky blikalo. Padlo podezření na samotný podsvit ale stále mě to táhlo k té napájecí desce nicméně jsem rozebral panel a odzkoušel samotné podsvícení které se ukázalo být v pořádku.
Na tom powerboardu jsem naměřil snížená napětí, A5V bylo v pořádku pouze B5V a B13V byly snížené, nedosahovaly správných hodnot. Na hlavním elytu bylo také nižší napětí pouze 320V, PFC nefungovalo, schéma tohoto powerboardu jsem nikde nenašel ale nevzdával jsem to a po sáhodlouhém hledání jsem našel SMD rezistor přes který se právě napájí samotné PFC a ten měl změněnou hodnotu, měl mít 10Ω ale tento měl 275Ω. Po výměně za správnou hodnotu bylo na hlavním elytu již 395V, napětí B13V a B5V také byly v pořádku a podsvícení již svítilo trvale. Po složení panelu i celé televize a zapnutí již vše fungovalo tak jak mělo.
Možná toto nebude Tvůj případ ale co když náhodou ano.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa mclareniak » 18 Apr 2023, 18:42

Hmmm dakujem za radu skusim zajtra pozriet. Je pravda, ze namiesto 13V som nameral 12,6V, ale myslel som, ze to je cca v norme.

Zatial som urobil toto.
Odpojil som PWM vystup z MB a obmedzil som prud do lediek podla tohoto navodu

Kód: Vybrať všetko

https://electronikasoftware.blogspot.com/2018/11/como-bajar-la-corriente-de-los-leds-del.html
TV ide ale neda sa samozrejme nastavovat podsvit. V kazdom pripade uplne najidealnejsie by bolo opravit poruchu tak, aby to slapalo ako ma.

Takze este raz to rozoberiem a skusim to este pozriet.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa rakato11 » 19 Apr 2023, 08:10

Na těch B13V jsem měl já nějakých 9V takže když Ty tam máš těch 12,6V tak to by mělo být v pohodě. Ty tam budeš mít jinou závadu možná skutečně ten vadný podsvit.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa ivan_01 » 19 Apr 2023, 10:58

LEDky samotné vadné nebudú, pretože pri odpojenom mainboarde idú na max. výkon a vtedy by sa práve chyba ledky prejavila najskôr. Tipujem poškodený main.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: TV Samsung vadny podsvit

Príspevok od používateľa mclareniak » 19 Apr 2023, 11:40

Hmmm ale keby bola vadna MB, tak by TV nesiel, ale on ide. Dokonca mi v jednu chvilu aj fungovalo ovladanie podsvietenia cez menu TV.
Len potom uz svietilo len ked som ho nastavil na 3. Vyssie uz zacalo blikat.
Osciloskopom PWM ide aj sa meni v zavislosti na nastaveni cez menu.

Ja si myslim, ze je nieco so zdrojom. Mozno so samotnym tym LED driverom.

Edit:
Tak nasiel som este 2 kondiky 470N/275V zle, ale ich vymena nepomohla a si myslim, ze ani to nemohla byt pricina. Ale ked uz som ich nasiel vymenil som ich.
Nic ine som nenasiel. Na sietovom elite som nameral 329V, takze ani PCF by to asi nebolo.

Nic dal som to do toho stavu ako som pisal vyssie a uz si to kamarat aj zobral. TV ide a uvidime dokedy.
Ak nieco odide tak, ze to uz nepojde vobec mozem sa na to este pozriet, ale vela casu uz tomu nechcem venovat. Kupia iny aj tak je to TV zo spalne.

Dik za rady.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok