Nabijacka e-bike HP1202L3(2A)

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Nabijacka e-bike HP1202L3(2A)

Príspevok od používateľa YellowJacket » 02 Máj 2023, 20:05

Zdravim vas,

ziadam o radu pri oprave nabijacky HP1202L3(2A) pre elektromotorku, po zapojeni do siete nesvieti dioda a na vystupe nie je ziadne napatie.
Dosku by som vam popisal zjednodusene takto - sklada sa z klasickeho SMPS (spinacieho) zdroja a na vystupnej strane je este nejaky IO, ktory pravdepodobne kontroluje nejake stavy pocas nabijania. Meranim som zistil, ze zdrojova cast je uplne v poriadku, na vystupe je stabilnych 44V ( na stitku sa uvadza 36V/2A ), a toto napatie sa ma dostat na vystupny konektor zopnutim rele. Rele je ale vypnute. V prilohe posielam prekreslenu cast schemy - na rele je privedene pozadovane napatie, avsak tranzistor, ktory ma obvod s rele uzavriet na zem, je zatvoreny. Spominany tranzistor riadi IO s oznacenim HT46R47.

>> Datasheet HT46R47 <<

Na pine 12 je stabilnych 5V, pin 9 je uzemneny. Neviem co dalej by som mohol na tomto IO premerat, preto sa obraciam na vas. Jedine, co mi este napadlo pozriet, aby som zistil, ci je IO v poriadku, bol obvod s oscilatorom (strana 24). Je pouzity RC oscilator, nie krystal, a podla tabulky ma byt hodnota kondenzatora 270pF - ja som nameral 240pF a hodnota rezistora medzi 30k a 750k - ja som nameral 82k ( co je aj vyznacene na samotnom SMD rezistore ). Z toho usudzujem, ze RC obvod je v poriadku, avsak nie som si isty, aky priebeh by som mal namerat na pine 14, co by mal byt podla mojho chapania pekny hodinovy signal. Ja tam nameriam osciloskopom uplny bordel, zaruseny nepravidelny signal ( vid priloha ).

Rozhodol som sa kupit druhy IO z tejto stranky, avsak vymena nepomohla. Verim, ze IO z tejto stranky je riadne naprogramovany, ked sa predava s takymto popisom.
Napada vas, co by som este mohol pozriet? Ja totiz netusim, ako skontrolovat, ci je IO v poriadku ( ked nefunguje ani novy, tak je zrejme ok ). Ak by to bolo nutne, mozem sa pokusit prekreslit kompletnu schemu od vystupu zdroja. Dakujem vopred za kazde nakopnutie.
Prílohy
schematic.png
schematic.png (3.63 KiB) 1034 zobrazení
scope_01.jpg
0

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Nabijacka e-bike HP1202L3(2A)

Príspevok od používateľa stefanSK » 04 Máj 2023, 16:48

Ak nie je pripojený akumulátor, tak na výstupnom konektore nie je prítomné nabíjacie napätie 36V, ale na jednom pine by malo byť 5V.
Po zasunutí do akumulátora sa objaví na zvyšných dvoch pinoch napätie z akumulátora, až potom sa pripojí (asi po kontrole napätia akumulátora) nabíjacie napätie z nabíjačky.
Podľa mňa , skontroluj akumulátor.
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nabijacka e-bike HP1202L3(2A)

Príspevok od používateľa YellowJacket » 05 Máj 2023, 13:31

Logiku to dava, avsak tento model nabijacky ma len dva vodice na vystupe: DC+ a DC-
Tu teda problem v tomto pripade nebude.

Mne sa stale nepozdava signal na pine 14 ( OSC2 ), ocakavam tam nezdeformovany signal a nie to, co som sem postol. Hodnota kondenzatora je v poriadku a hodnota rezistora je v medzi:

Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok