Philips HTS 5310S Home theater system

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa dudoo » 22 Dec 2023, 12:37

Zdravím, mám tu problém s týmto systémom.
Zapnem do zásuvky, v zdroji to pukne a okamžite do standby. Žiadnym tlačidlom to nedokážem prebudiť.
Začal som vypojováním všetkého od zdroja a zistil som, že ak vytiahnem konektor z otvárania a zatvárania mechaniky, tak standby príde až za cca 12 sekúnd. V podstate na tých pár sekúnd mám všetky napájania (3,3V; 5V; +12V; -12V; 27V) OK.
Spínač zavretej mechaniky je podľa schémy len prepoj GND na pin 48.
image.png
Ďalej som si všimol, že na displeji mi výrazne svieti jeden celý pattern, po odpojení konektoru displeja taktiež nenabehne okamžite standby.
Odbery zo siete - Standby 0W, Power ON - 24W.
Takže otázka, je slabý zdroj? Zblbol procesor?
Ešte schéma z Elektrotanya. https://elektrotanya.com/philips_hts531 ... nload.html
0

jojosuly
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: kysuce
Vek: 62

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa jojosuly » 23 Dec 2023, 09:58

Na tomto kine som čo si pametám menil fet v zdroji nešiel vobec .
Potom to bolo funkčné ale po zapnutí do siete to trvá tak 20 sekúnd kým nabehne standby led
a potom to ide spustiť.Mám ho ešte odloženy použival som ho v dielni kým som nezohnal Panasonic ak máš zaujem možem ho poslať.
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa dudoo » 28 Dec 2023, 12:48

Ďakujem za ponuku, ale dielničku mám maličkú a kvôli jednému FET-tu skladovať ďalšiu krabicu je pre mňa problematickejšie, ako ho niekde zohnať.
Jedná sa o ten DIP-7? Lebo mal som pri ňom zhorený 0,47R odpor a odpor medzi PIN 4 a 3 (Control a Source) mám 7 Ohm, čo teoreticky podľa vnútorného zapojenia sú medzi nimi rezistory, ale žeby len 7 Ohm tak to sa mi vzdá podozrivo málo.
image.png
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa dudoo » 30 Dec 2023, 04:28

Objednal som MIP2E4D. Príde mi 5 ks (menej sa nedalo) z Amazon UK, asi v polovici Januára (Ledna - pre priateľov v Čechách a na Morave ) :evil: dúfam, že to nebude činský fejk.
Inak, ak by niekto potreboval, rozdelím sa, ale najprv otestujem, či to nie je fejk.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa breta1 » 30 Dec 2023, 11:55

Jestli je ten zdroj trochu
zdroj.PNG
podobný tomuto (viz příloha.), vyměnil bych i ty dva elyty i optron
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2023, 15:50

podľa tej neúplnej schémy zdrojovej časti sa skús povenovať SB -zdroju - "okoliu" IC151 a jeho hlavných súčastí... (kapacity a ESR kondíkov C106- hlavne- lebo je spoločný aj pre hlavný zdroj a jeho parametre už nemusia "utiahnuť" oba zdroje, C152, C153, C154, R154-zrejme poistkový) v primárnej časti a potom všetkých hlavných filtr. kondenzátorov v sekundárnej časti... Detto potom v hlavnom zdroji v okolí IC101 a za sekundárom hl. zdroja..
Strata kapacity v niektorej "kontrolovanej" vetve má za následok napäťové špičky, ktoré sa vyhodnocujú ako prepätie a zdroj sa automaticky blokuje.
Deštrukcia el.kondenzátorov nemusí byť vždy viditeľná na prvý pohľad "opuchom" - vyfúknutím cez perforáciu na jeho vrchu, ale aj v okolí uzáveru nožičiek a to väčšinou vidno nie je, lebo je "natesno" k DPS. Alebo to nie je viditeľné vôbec.
Až máš osiloskop a oddelovacie trafo a tiež znalosť kde čo má mať aký (aspoň približne) zobrazený priebeh, tak lokalizácia vadného kondíka je otázka pár minút.. ináč len každý von a zmerať mu hodnoty..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa dudoo » 30 Dec 2023, 18:02

Ďakujem za typy.
Na zdroji som už zo zúfalstva premeral komplet každú súčiasku :rolleyes: .
breta1 napísal:
30 Dec 2023, 11:55
vyměnil bych i ty dva elyty i optron
Áno aj na optrony mám podozrenie, lebo diodový test neukazuje nič v oboch smeroch a dokonca ohmicky sa to chová ako otvorený obvod a to na všetkých štyroch.

@mr.dred
Ano R154 bol poistkový, ten dokonca uhorel nezapájkoval som C106 po meraní ESR metrom, lebo ma niekto tesne pred tým zavolal, keď som sa po dlhšej dobe vrátil k meraniu som to nevedomky zapol bez kondíku a len som začul jemné prsknutie a od vtedy zdroj už nejde vôbec.
Najhoršie na tom je, že odvtedy C106 ostáva aj po vypnutí stále nabitý, čo som zistil keď som sa chytil DPS zospodu, ako som to robil pred tým už niekoľkokrát. Tak ma to popŕhlilo, že som mal chuť to vyhodiť von oknom. No kto si nedáva pozor tomu sa to vypomstí.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Philips HTS 5310S Home theater system

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2023, 18:12

..bez toho C106 si to odniesol minimálne IC151.. smola....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok