Kuch. robot DOSKA RIADENIA PRE ETA0023 GRATUSSINO (II).

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Kuch. robot DOSKA RIADENIA PRE ETA0023 GRATUSSINO (II).

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Feb 2024, 22:18

Dnes mi po mesiaci doručili na objednávku modul z jedného eshopu, kde sa dal ešte zohnať.
Ten starý mal niekde chybu v procesore - nechcel riadiť otáčky...
Po pripojení nového modulu sa rozsvietila zelená LED - že vraj OK, ale po zaradení funkcie sa po pár sekundách rozblikala - motor samozrejme ani necukol... Blokovacie spínače, signál z HALL senzora aj z potenciometra otáčiek - všetko OK! Nič viac na dosku nešlo - teda okrem hlavného 3P mikrospínača spojeného mechanicky s regulačným potenciometrom a vývody na motor a L-N
A tu urobili súdruhovia vo výrobe modulu chybu - otočili konektor/kulisu o 180° a pri osádzaní konektora "prevalili" plošák - viď obrázky - možno to niekedy niekomu pomôže... Poslal som im líbesbrif na reklamačné, ale nemám v úmysle niečo riešiť, lebo to po oprave to funguje.. a to by bolo zase na dlho.
Prílohy
obrázok_2024-02-20_212712795.png
obrázok_2024-02-20_213123384.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kuch. robot DOSKA RIADENIA PRE ETA0023 GRATUSSINO (II).

Príspevok od používateľa ivan_01 » 21 Feb 2024, 07:47

tá "nová" doska nebude až tak nová, je vytiahnutá z nejakej predpredajnej reklamácie. Keď odpájali konektor, vytiahol sa aj s kulisou a keď ho rvali do dosky opačne, pohubili plošák.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Kuch. robot DOSKA RIADENIA PRE ETA0023 GRATUSSINO (II).

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Feb 2024, 08:26

ivan_01 napísal:
21 Feb 2024, 07:47
tá "nová" doska nebude až tak nová
Aj to je možné ... Ale keď som dával dole len tú kulisu aby som ju otočil, tak išla veľmi ztuha a neboli na nej známky že by bola predtým dole. Po otočení by to už išlo aj potiahnutím za káble...tak som ju tam pre istotu prilepil. Ani ostatné konektory a fastony nemali po sebe škrabance, ako vedia protikusy urobiť už pri prvom nasunutí. Vyzeralo to úplne nové - nepoužité.
Pri komunikácii s predajcom mi povedal, že to musí objednať u výrobcu, ako nový náhradný diel. Ten to možno v sklade niekde s pod paliet vyhrabal a ani sa nepokúšal to odskúšať. Alebo aj vyrobili nový, ale zabudli po tých rokoch, ako sa to robilo :lol:
Dôležité je, že robot zase funguje a zákazníčka bude spokojná. Opatruje si ho s láskou... nikde žiadne zaschnuté múky či iný bordel... pekne čistučký a takmer bez škrabancov... ako 12 ročný nový :D
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok