Samovypínanie prietokového kotla

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Samovypínanie prietokového kotla

Príspevok od používateľa Mego » 25 Mar 2024, 19:23

Čaute chlapci.
Mám menší problém s kotlom. Puma Condens prietokovy. Ide o to, že čas od času sa vypína ohrev teplej vody. Proste sa sprchuješ a zrazu len cítiš, ako sa voda z 36°C mení na 6°C. Voda imrvere ide, odber je a napriek tomu sa ten idiot proste vypne. Zatiaľ som zistil tieto poznatky

1. Voda na dedine dosť kolíše, čo sa týka tlaku. Ale vplyv na výskyt chyby to nemá
2. Niekedy sa vypína každých 60 sekúnd, inokedy ide týždeň super
3. Pri vypnutí sa neobjaví žiadna chyba, ani nič. Proste len zhasne horák a na display-i ikona ohňa a možem sa posrať
4. Nemá na to vplyv ani výstupná teplota vody. Nastavoval som od 35-50°C, chyba sa prejavovala pri každej teplote
5. Robí to len počas sprchovania. Teda len tá jedna batéria. Keď umývam riad, alebo umývam ruky v dolnom hajzli, ešte nikdy sa táto chyba nevyskytla
6. Skúsil som diagnostický kód D36 (sledovanie prietoku teplej vody). Prietok sa pohyboval 5,9-7,2 litrov za minútu. Počas výskytu chyby sa prietok nezmenil, ostal v tomto rozmedzí. Ten blbý kotol proste detekuje, že je požiadavka na teplú vodu a aj tak sa vypne jak idiot.
7. Z toho mi vyplýva, že musí byť iný dôvod, prečo sa vypne. Prietokový snímač to teda asi nebude. Je veľmi divné, že neskočí žiadna chyba. Ak je na vine kondenzát, alebo komín, alebo neviemčo, tak by som očakával nejakú F.xx na základe ktorej by som vyčítal, prečo sa ten kotol proste vypne.
8. Pri použití iných batérií, a pri radiatorovom ohreve sa nevyskytujú žiadne chyby ani anomálie.
9. Vaňovú batériu som asi pred týždňom rozobral a prečistil. Na sitkách bolo pár kamienkov, ale nič hrozné...
10. Revízny technik je na ceste. Bude mať čas až po veľkej noci... dovtedy by som nerád, aby deti zomreli.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň