Arduino Mega - com port

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Arduino Mega - com port

Príspevok od používateľa bonatius » 04 Feb 2013, 11:49

Ahojte,

neviem kam mam tuto temu spravne zaradit. Ak som ju zaradil zle, poprosim, admina nech ju zaradi spavne. Dakujem.

Mam takyto problem. Mam dosku Arduino Deumilanove a Arduino Mega a win7 x64. Ked pripojim k PC Arduino Mega, pc si ju najde a v Device managery jej priradi port COM9, potom otvorim vyvojove prostredie Arduino IDE, napisem program, vyberiem vyvojovu dosku a serial port (COM9), program nahram do dosky, ale ked odpojim dosku od pc a neskor ju opat pripojim a chcem nahrat program do dosky tak Arduino IDE vypise, ze serial port COM9 je pouzivany a uz mi nedovoli opat si vybrat port COM9. V Device managery mi vypisuje, ze tento port je priradeny pre Arduino Mega. Ked pripojim k pc Arduino Deumilanove tak mi hned ponukne serial port (COM6) a mozem nahrat program do neho. Ked ho odpojim a opat pripojim, tak hned s nim mozem komunikovat a vobec nevypisuje, ze serial port (COM6) je obsadeny. Ked restartnem pc a opat pripojim Arduino Mega k pc tak mi ponukne port COM9, ale ked dosku odpojim a neskor pripojim tak uz opat nemozem s nou komunikovat (port COM9 je pouzivany).
Da sa tento problem nejako vyriesit?

Dakujem za pomoc.
0

delmadord
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 13:18
Bydlisko: Kežmarok okolie

Re: Arduino Mega - com port

Príspevok od používateľa delmadord » 04 Feb 2013, 13:16

You can try the following steps to reset the in use COM Ports and see if the issue can be resolved:

1. Please go to Start, type devmgmt.msc in the Start Search box, and then press ENTER.
2. In Device Manager, double click Ports (COM & LPT) to expand this section.

3. Right click Communications Port (COM1) and then click Properties.
4. Click Port Settings tab and then click Advanced… button.

5. Pull down COM Port Number list, choose one of the com port in use and then click OK.
6. When a warning message occurs, please ignore it and click Yes directly.

7. Click OK.
8. Please repeat step 3 to 7 to choose another com port in use.

9. Once the above steps are completed, please change the port back to original (COM1) setting.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok