Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Sekcia určená pre Arduino nadšencov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
BrAtKo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 11:09
Bydlisko: Bratislava

Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa BrAtKo » 22 Feb 2013, 09:23

Ahojte priatelia,

rad by som sa zacal hrat s robotikou, elektrotechnicke zrucnosti mam dobre, vybavenie dielne tiez (som RC modelar). Nahodou som narazil na tento web letsmakerobots.com a tam som uvidel ako si za dve hodky zbuchat prve roboticke auticko, hovorim si wow, to je pekne a jednoduche a kedze mam aj syna, myslim, ze by to bola celkom zabava. Tento pekny navod bol postaveny na zakladoch Picaxe.

Moje programatorske znalosti, nuz cosi som uz preskakal este pred 20 rokmi, takze som nazrel ako do cislicovych obvodov niekedy v 80tych rokoch, ale skusil som z kazdeho trosku, samozrejme Basic bol zaklad, skusil som este trosku Pascal, Logo, ASM, C, VisualBasic, JScript... Ale asi najviac som sa venoval Basicu este ked boli PMDcka, ked prislo C++ skusil som to, takze zaklady mam. No finalne ma to proste nebavilo a tak som uz neprogramoval. Dnes si robim a upravujem iba skripty v PowerShelli.

Tak a teraz podme na ARDUINO vs PICAXE.
Nasiel som porovnanie cipov v tomto zneni a porovnanie syntaxe z coho mi jasne vyslo, ze Picaxe bude jednoduche a nenarocne na programatorske chopnosti.

Avsak Arduino starter kity sa daju v nadupanej zostave krasne nakupit na dx.com a tak za 40EUR mam celu stavebnicu na pokusy (spinace, ledky, displej atd.), more literatury a vela informacii. Picaxe 28 ma 45EUR stoji len vyvojova doska horkotazko s USB->COM kablom a nic k tomu. Cinania k Picaxe nemaju nic, nuz je to UK vyrobok a zalezitost. Takze ma v neprospech Picaxe odradza slabsia podpora a nadobudacia cena, na Arduino ma odradza jeho komplexnost (a aj fyzicka velkost dosiek).

Takze som teraz v stadiu, ze by som si aj rad cosi kupil, ale potreboval by som pocut aj nejake dalsie argumenty, ktore by mi pomohli rozhodnut sa. Vdaka za kazdy jeden...
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa muziker » 22 Feb 2013, 10:42

BrAtKo napísal:Tak a teraz podme na ARDUINO vs PICAXE
V súvislosti s ARDUINO-m som narazil na toto: http://www.unifiedmicro.com/ats1-arduino-shield.html
0
muziker

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa bonatius » 22 Feb 2013, 11:08

z hladiska podpory je lepsie Arduino
0

romanh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 19 Feb 2010, 00:00
Vek: 53

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa romanh » 22 Feb 2013, 11:38

Ja som zacal s Picaxe. Vyhoda je, ze je to jednoduche, netreba skoro ziadne znalosti programovania, ziadny programator a vsetko bude fungovat na prve zapojenie. Myslim, ze na zaciatku je to dolezite, lebo kopec problemov hned na zaciatku je poriadne demotivujuce. Teda aspon pre mna. S vyhliadkou do buducna nebudem zrejme robit nic extra komplikovane, takze picaxe je podla mna vhodne pre "hobby" projekty. Ale kedze vsetko treba objednavat z UK je to drahsie. Ale objednat to z UK je stale lacnejsie ako to kupit napr. Ciech. Ja som si nekupoval vyvojovu dosku, ale iba kontaktne pole a programovaci kabel som hned na zaciatku nepouzival USB-COM, ale iba seriovy kabel, ktory som si urobil podla navodu na strankach picaxe za par korun. Pre zaciatok to myslim staci. Picaxe sa stale vyvija a ma stale novsie moznosti pripojenia periferii.
0

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa nop » 23 Feb 2013, 11:14

Asi moc nepomůžu ale než PICAXE tak radši holý PIC plus nějaký kompilátor BASICU jako Picbasic ,Mikrobasic nebo PROTON basic.. ale je to jen muj nazor.
0

Používateľov profilový obrázok
BrAtKo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 11:09
Bydlisko: Bratislava

Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa BrAtKo » 23 Feb 2013, 12:08

Takze som uz ukoncil svoje rozhodovanie a zacnem s Picaxe Shield AXE401.
http://www.techsupplies.co.uk/epages/St ... /AXE401KIT
0

jp1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 30 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: handlova

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa jp1 » 23 Feb 2013, 19:20

ak chceš začať s robotikou netreba "chodiť" ďaleko skoro všetko kúpiš:
http://www.eshop.emzet-robotics.sk/
v tomto obchode máš aj odborníka ktorý ti určite dobre poradí..
0

Používateľov profilový obrázok
BrAtKo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 11:09
Bydlisko: Bratislava

Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa BrAtKo » 23 Feb 2013, 20:15

Diky ale u nas neplanujem nakupovat, ked viem anglicky, viem si nastudovat vela, v podstate nepotrebujem vodit uplne za rucicku s hardware. Staci mi internet a paypal a mam vsetko co treba, nakupujem vacsinu uz aspon desat rokov cez net a zvycajne zvonku, cina, usa a ebay. Platformu som len potreboval vybrat a web letsmakerobots.com dost napomohol. Ale zasa si cenim ak je obchodnik aj odbornik a vtedy aj pri navsteve takeho obchodu aj cosi nakupim, ak mi rozumne poradi a doporuci. Ale dik za tip na shop, nevylucujem, ze vyuzijem niekedy aj jeho sluzby.

EDIT:
Finalne mam teda tieto moduly objednane:
Arduino Compatible UNO 2011 Component Basic Element Pack Starter Kit
AXE401KIT PICAXE-28X2 Shield Base (self assembly kit)
AXE133 Budget Serial LCD Module
0
Naposledy upravil/-a BrAtKo v 25 Feb 2013, 13:24, upravené celkom 1 krát.

romanh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 19 Feb 2010, 00:00
Vek: 53

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa romanh » 25 Feb 2013, 13:19

Tak to islo celkom rychlo. Ked si objednavam nieco z dx, trva to vecnost, kym to pride. Takze konecna platforma este nie je jasna?
0

Používateľov profilový obrázok
BrAtKo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 11:09
Bydlisko: Bratislava

Re: Arduino vs Picaxe - pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa BrAtKo » 25 Feb 2013, 13:26

Opravil som to na objednane. Platforma je PICAXE, ale kedze starter kit Arduino obsahuhe okrem Arduina kopec dalsich uzitocnych veci na experimenty, ktore maju o dost vyssiu cenu ak by som ich kupoval zvlast. Takto sa mi to oplatilo zobrat ako kit a ten Arduino tam bol v podstate za 10$ (predtym som mal v kosiku individualne komponenty a vyslo to na 42$).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok